Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Ok hrom traka, ima ih u Tempu u stalnoj ponudi vec vise od godinu ipo. Korektna a jeftina traka, gazim ih redovno, svakodnevno.

Pozdrav

Sandro

ZnaÄi rade svoj posao, evo uzeh malo vremena i probao sam iste i zadovoljavaju mož' da se aka. Vidim da su pravljene u Meksiku.

POZDRAV

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zove se Antika i vecj smo se opekli kod njih :D .... ja sam ostavio sebi 40komada SA-X 100 vishe da moj cjale ima zalihu no zbog kvaliteta.... Taj solidni lager koji pominjesh je ocigledno (nazhalost) prezhiveo neku poplavu i loshe lagerovanje pa imamo jako oprechne rezultate sa kasetama...

Trenutno je Petar&Djole uradio neki sitan review pazarenih kaseta.... Inache vishe o tome mozhes prochitati u grupnoj nabavci kaseta... ili ti u ovoj> viewtopic.php?f=41&t=12180 temi...

Na veliku zhalost nije se slavno zavrshila ali je takodje dala uvid u poslovanje nashih firmi... Naravno novac je vracjen bez pogovora i sve se zavrshilo lepo.. sto me samo podstaklo da verujem da su znali sta i kako ne valja ili valja...

No sta je tu je, jedini nacin da se dokopate kaseta je da se trudite i nadate, mozda je nasha ekipa u paralelnoj dimenziji dobila fenomenalne primerke kaseta.. nazhalost nama je zapao sux100 :D

Eto malko i od mene...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da obnovimo malo sećanja na magnetne medije za recording(bio bi red, tema je već pomalo zaboravljena...)...

Svi verujem dobro znaju kavim su se fantastiÄnim parametrima ponosile vrhunske hrom/metal kasete, a vala i po neki normal(Maxell xl-I/xl-Is ili Sony hf-es/hf-pro ili Tdk ad-r/ad-x...)...

MeÄ‘utim, pogledajte pa uporedite mol, sol, frekventni opseg, dinamiku vrhunskih profesionalnih traka od 2" na kojima su(i joÅ¡ uvek se rade) snimaju masteri za cd/lp pa Äak i za dsd sacd-ove...

Neuporedivo i fascinantno.

Pogledajte sami, uostalom :

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mali UPD. Nema vremena za svršiti servisiranje deckova :listen ali ima vremena za Ebay :heat

I tako u poslijednih 2 mjeseci došle ove NOS kasete:

17397571.jpg

odnosno:

17397572.jpg

Evo sad "naj" dio moje NOS zbirke izgleda ovako:

17397581.jpg

i

17397578.jpg

i (no, tu je treba gledati donji red)

17397671.jpg

Sve kasete su NOS - i one otopakovane - koje su to samo zato, da sam vidio kako izgleda kaseta.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih novih kaseta(ako sam dobro brojao 166 kaseta),Chrome i Metal.Imam i 34 normalke(slikacu i njih naknadno).

Кад ћеш ти Шћепо, да потрошиш толике каÑете?

:heat зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Ja bi to potrosio za cca 2 godine. U poslednjih 10-tak meseci snimio sam oko 50-tak kaseta, sto znaci da je CD kao medij poprilicno zapostavljen, ali zato Sony TC-K770ES vrti li vrti, do kada ce ne znam.

Zadnje sto sam uspeo da nabavim preko drugara je TDK SA 100 8 kom i 20 maxell normalki.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih bio i sa manje zadovoljan. Nesmijem više ovo gledati, odmah se sjetim kada sam prije koju godinu propustio priliku kada se u zalihama prodavao sony šezdesetminutni hrom u pakovanju po dvadeset komada za jako male pare, a ja prošao kraj toga, još sam vjerovao drugima da su inferiorni u odnosu na cd-e... šmrc...

Link to comment
Share on other sites

Eh, kada se pojavio CD svi su bili zadivljeni cinjenicom da nema suma, sto je realno i bio problem narocito ako presnimavas sa kasete na kasetu, plus dobra dinamika snimka i kaseta nije imala sanse. Naravno, sa dobrim izvorom i dobrim dekom moze se napraviti snimak da ne primetis razliku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кад ћеш ти Шћепо, да потрошиш толике каÑете?

:D зеоÐ_Ридер

Potrosice se za testiranje dekova i svoje licne potrebe snimanja(snimanja za svoju dusu).Sve ce teze biti da se nabave dobre kasete,tako da imam nameru jos da ih kupim.Zao mi je sto ranije nisam obezbedio odredjenu kolicinu meni jako dragih kaseta :D ,koje sad prakticno ne mogu da nabavim(jako tesko).Planiram da nabavim jos dekova koji su mi ostali san,tako da potrosice se.Veliki pozdrav,ziv bio :D:evil: .

Link to comment
Share on other sites

Danas dobio iz njemaÄke paket sa 60 komada rabljenih kaseta:

- 19x Maxell XLII (zlatne) + 1x UDII (zlatna)

- 20x Sony UX (iz 80is)

- 20x TDK SA (19x one od oko '90 and 1x ona od oko '88)

zoom_17433451.jpg

zoom_17433454.jpg

zoom_17433455.jpg

ProdavaÄ nije bio baÅ¡ poÅ¡ten, jer je napisao, da so kasete snimljene samo jednom - no iz omota vidi se da su bile presnimane viÅ¡e puta :-S

Ma OK, i tako sam jih kupio za svrhe testiranja rada kasetofona pa Äu ih izbrisati (a ako Äe neka biti dobro snimljena i sa meni dobrom glasbom - pustit Äu je); no ali svejedno.

No ali bilo je i pozitivnog iznenaÄ‘enja - prodavaÄ ukljuÄio i lijepi kup praznih naljepnica za na kasete:-)

zoom_17433459.jpg

20kom:

zoom_17433458.jpg

15kom:

zoom_17433456.jpg

20kom:

zoom_17433457.jpg

I joÅ¡ nekoliko pojedinaÄnih modela ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...