Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Ja nabavio ovo. Samo sam ih spakovao i pridruzio braci i sestrama... sem Intersound hrom kasete za koju me je strasno zanimala kakva je. Potajno sam mastao da je to mozda Maxell-ica, lici na stariji model onako upakovana.

post-9475-0-23152500-1338189889_thumb.jp

I..... i..... i....

kakvo djubre! Tascam 122 Mk3 je jedva uspeo da se kalibrise na nju. Interesantno, Nak CR4 je to uspeo bez problema.

Kaseta odmah posle 0 dB ulazi u zasicenje... dobro ce doci da zameni moje postojece kasete koje koristim u procesu popravljanja dekova, pa ih izguzvam i ostetim.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj (122 Mk3) radi OK kalibraciju na TDK, Sony, Philips i Maxell kasetama (hromke i normalke). BASF nisam imao u kolekciji do pre par dana, pa nisam ni probao. Medjutim, samo kalibrisanje je malo komplikovanije nego na drugim dekovima - opseg kalibracije je veliki a mali pomeraj trimera daje velike promene vrednosti.

Ja sam uspeo da namestim zvuk kakav je optimalan. Sve to valja, odlican je to dek, ali ne volim tu dozu "mracnog" ili "tamnog" zvuka kod njega, ne lezi mi. Inace je dek prelep, pa uzivam u njemu dok kupac ne dodje da ga pokupi...

Pored njega mi stoji Studer A721. Ne mogu da shvatim da je razlika u ceni ta dva deka relativno mala, a Studer izgleda kao Terminator u odnosu na Tascam-a.

Ja sam prvi put video Tascama 122 Mk2 davno... bas u Narodnom pozoristu, kako je to bila mocna sprava, a imali ste jos nekih mnogo lepih uredjaja, cini mi se neki dvodelni Sony CD plejer, sta li bese... davno je to bilo, negde 1992. ili tako negde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...