Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Nakamiciju na vrhunskim dekovima nikad nisu ni trebale zezalice tipa DBX , Dolby S , jer sa pravilnom kalibracijom i u kombinaciji sa isto tako kvalitetnom mehanikom, gde visokotonski odziv ostaje u granicama -2 dB u odnosu na originalan signal ,Dolby B/C sistem daje sasvim dobre rezultate . Svi ovi sistemi nikad nisu ni bili losi , losa je bila njihova implementacija u dekovima - lose glave , mehanike , kalibracije itd. Prema tome , svaki dek gde je par osnovnih uslova ( ima dosta drugih dekova gde je ovo uradjeno kako treba da ne ispadnem jednostran) ispostovan za rad ugradjenih filtera , ovi imaju vise prednosti u upotrebi nego ih ne koristiti . Ja na mojim dekovima obavezno koristim Dolby C jer ne zelim sum trake u snimku bilo sa LP-a bilo sa CD-a , + odziv na visokim frekvencijama se poboljsava njegovim koriscenjem .

Primer odziva na 0 db nivou sa i bez Dolbi-ja

nakspoken4w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, poznate su mi TDK-SM, ali prvi put vidim taj Maxell..

KuÄiÅ¡te kao kod UDII..a unutra "XL-II formulacija" traka...?

Pozdrav, Davorin

Deon evo ti tehniÄki podaci za Maxell MS.Ono Å¡to ja mogu reć sa pozicije korisnika ove kazete je da sam sa njom dobio

na dinamici snimke,visoki i duboki tonovi nisu viÅ¡e "mutni"...inaÄe koristim Technics RS-AZ6

Audio Cassettes High-Bias Type II

MS Studio Audiocassettes

Outstanding cost-effective performance

The new Maxell Professional MS Studio Audiocassettes (with Maxell XLII formulation) use a pure epitaxial magnetic particle. These ultrafine particles, combined with Maxell's unique Multi-orientation Technology, produce high output with low noise. To deliver strength and durability, and improve anti-resonance, MS Studio Audiocassettes feature a high endurance binder...a high resonance-damping cassette mechanism...a fixed low distortion screening shield...and a dual damping sheet.

Specifications Unit MS-20 MS-30 MS-60 MS-90

Physical Properties Tape Width mm 3.81

Tape Thickness µm 17 ± 1.5 17 ± 1.5 17 ± 1.5 12 ± 1.5

Tape Length m 31 ± 1.0 46 ± 1.0 90 ± 2.0 135 ± 3.0

Residual Elongation % max. 0.2

Layer-to-layer Adhesion degree max. 45°

Yield Strength N min. 5 min. 3.5

Coating Resistance Ohms/sq. max. 1 x 1011

Electroacoustic Properties Bias Ratio % ±20

Frequency Sensitivity 315 Hz dB -0.2 ± 0.7

7000 Hz dB +2.5 ± 1.0

12500 Hz dB +4.0 ± 1.5

Output Uniformity 315 Hz dB max. 0.5

7000 Hz VU max. 0.7

NQL 315 Hz dB min. -1.0

10,000 Hz dB min. +2.5

Signal-to-noise Ratio dB min. 59.5

Erasability dB min. 65

Print-through dB min. 51 min. 48

Dropout times max. 3

Link to comment
Share on other sites

Hvala, ovaj Maxell me je nekako naterao da posle puno vremena pogledam na webu da li se još uopšte radi na novim kasetama,

moje omiljene so inaÄe redom barem 15 godina unazad.

Pre dve godine jedna firma u USA je još držala barem poslednju seriju Maxell XL-II-S, sad vidim više nema.

Ove tvoje dve, i Maxell i TDK, so izgleda stvarno poslednji trzaji..

Pozdrav, Davorin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo sam ukapirao koliko je ovaj site dobar,ma sta dobar odlican...

sem sto ima pregled skoro svih kaseta,ima i link ka ebay za kupovinu novih kaseta i to direktno sa sve odbrojavanjem do kraja aukcije...

ko moze to da izvede eto prilike da svog ljubimca nahrani novim neotpakovanim primercima...moja al-85 se vidim,vec raduje !!!

Link to comment
Share on other sites

imaju josh nesto kaseta... dj chrome 90 i josh neke... antika je u pitanju... mogao bi neko od znalaca da ih zvrcne pa vidi ima li ishta valjano.. ja lichno postajem bash ocajan... nemam vishe slobodnih kaseta a stare kompilacije mi se NIKAKO ne diraju....

Ne presnimavati stare trake iz 2 razloga.

1. Sadrzaj koji se ponekad vise ne moze naci odlazi u bestragiju

2. Magnetni sloj ovih traka je ostecen iako ovo nije uocljivo prilikom slusanja , prilikom snimanja ovo izlazi na povrsinu u vidu drop out -a u snimku , u gorem slucaju jedan kanal je daleko slabiji u poredjenju sa drugim.

Link to comment
Share on other sites

Cena je povoljna i treba to da iskoristimo i kupimo.Ovo je verovatno zadnji voz za sa-x.Ja sam za kupovinu :klanjanje .

Apsolutno. SA-X je jedina NOS kvalitetna traka koja jos moze tu i tamo da se nadje. Kupujte i ne razmisljajte, posle vise nema. Kupovina preko ebay je najgore resenje zbog postarine. Jedino ako neko prodaje stotinak kaseta odjednom.

Ja sam po Torontu proteklih godina rasirio mrezu i uspevao sam da dobijem sve do 2007-me preostale MA-X i Sonijeve metalke. Prosle godine sam dobijao samo SA-X i SA u zlatnom pakovanju (made in usa) i to jedva. Cesto sam morao da kupujem i stvari koje mi ne trebaju, samo da odobrovoljim prodavca da se potrudi da mi nadje kasete. Tip koji mi je nabavljao kasete u proteklih nekoliko godina vise ne moze da ih nadje, i otprilike sta sam kupio, kupio.

On je robu nabavljao preko velikih firmi koje se bave likvidacijom drugih firmi i njihovih skladista. Kaseta vise nema. Svi smo mi sanjali da ce negde biti otpecaceno neko skladiste sa paletama metalki, ali toga jednostavno-nema. pros'o voz.

Da ponovim sta da NE kupujete:

1. TDK SA Made in Thailand (azurno plav omotac) - nista ne valja, bacanje para

2. Maxel XL-II Made in Mexico (zlatno-crveni omotac) - takodje nista ne valja.

Kupiti sa oprezom:

1. Maxel XL-II S Made in England. U jednoj kutiji od 100 komada otprilike pola valja a pola ne valja. Moguce je da je proizvodjac imao dobru kontrolu kvaliteta i da je skart dopao u ruke nesavesnima koji su pomesali sa onim sto valja i likvidirali po nekoj dobroj ceni. Ovo vazi za kupovinu na americkom

i kanadskom trzistu, ne znam kako je za evropu.

2. FUJI Z i ZII. Sum je neujednacen. Na nekima se cuje, na nekima ne. Mislim da ima veze kako su skladistene.

3. Sony metalke made in italy (zeleni omotac) - kvalitet je otprilike na nivou SA. ne vredi platiti cenu kao za metalku.

Link to comment
Share on other sites

Primož, mislim na ove:

http://www.audiomarketing.net/immagini_ ... IIS-90.jpg

Crni omot, Blown away crtez. Ja sam cak pre neku godinu kontaktirao Maxell u Engleskoj i pitao ih da li je proizvod stvarno njihov jer je kvalitet katastrofalan. Rekli su mi da jeste ali da vise ne proizvode te trake.

Kuciste je vrhunskog kvaliteta i moze se koristiti da se prepakuju dobre trake iz losih kucista.

Link to comment
Share on other sites

@alex67 - i ja bih imao ove - ali nigdje za dobit ... odnosno - ispustio sam sjajnu priliku nekih 3 tjedna nazad - neki lik iz USA prodao 39kom za 19Eur + poÅ¡tarina .... (mislim da su bile XL II, bez S; ali ove "zlate"). A inaÄe (barem na ebay) samo po 1-2kom - pa onda preplatiÅ¡ sa poÅ¡tarinom premnogo ...

No ja sam u nedelju zbidao 10kom NOS za 17Eur ovakvih:

attachment.php?attachmentid=382&d=1211662416

(C za fotografiju Des-Lab na Tapeheads)

Pa me sada zanima jel to dobra kaseta (jer tip mi ponuja još 10kom ak želim) ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...