Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Jedno pitanjce, za one iskusnije dekofile, koji su "mnogo njih, preturili preko ruku"...

Elem, razgovarao sam skoro sa Äika Šćepanom, o tome kako snimati fecr-kasete(type III), kojih odavno nema u prodaji, a zapravo i kada ih je bilo, bilo je to jako kratko, krajem 70-ih i poÄetkom 80-ih !!!

Naravno, lako je ukoliko imate Nakamichi-dekove(starije serije, znaÄi ne recimo dr-modele), koji imaju posebne selektore za bias-type i eq, prilikom snimanja... ili Alpine al-85/90, koji Äak poseduju "fecr"-selektor, ali... Å¡ta sa iole novijim maÅ¡inama, koje sve odreda uglavnom imaju ats(auto tape selector) ???

Takvi dekovi, kada im ubacite FeCr-kasetu, je "vide" kao normalku, odnosno snimaće je sa normal-biasom i 120 microsec eq...

A FeCr kasete, zahtevaju malo veći bias po pravilu od normalki, ali zahtevaju chrome/metal eq, odnosno 70 microsec !!!

Preleplivanje "identifikacionih otvora" na gornjoj strani kasete, mislim da neće niÅ¡ta doneti, Äak naprotiv...

Link to comment
Share on other sites

Naseg accuphase-a muce ove lepotice... :klanjanje

post-11811-0-02755900-1299794243_thumb.j

Da bih prevario dek da su hromke zar ne bi trebalo busiti nove rupa odmah pored onih koje sluze za blokadu snimanja , ili skoro na polovini jos 2 za metal...sad ko za inat ne mogu da se setim koje otvore fe-cr imaju, nesto mi se cini kao i normalke, nista.

Ali koliko ja vidim na samoj traci je oznaka tipa 3 ili 1 ( pogledati desnu stranu trake na slici ) tako da sam ja to shvatio da je to kompatibilno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...