Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Nego cisto jedno pitanje, koja vam je bila omiljena duzina trake? Ja sam nekada skoro iskljucivo koristio C90 a danas sta dohvatim jer nema da se bira.

C90 je nekako bilo taman, 45 minuta po strani, uslovni refleks od skole. C60 nikad nisam znao da iskoristim kako treba, suvise dugacka da se snimi jedna strana ploce, a suvise kratka da stane cela ploca. Idealne bi bile C80 ali ih niko nije pravio. A posto nisam imao autorevers, 30 minuta kompilacije mi je bilo suvise kratko za slusanje, pogotovo ako se "slusaju ploce".

Slična priča. Danas je daj šta daš, samo da nije ležalo u vlažnom magacinu deceniju-dve. Bez obzira, još uvek mi je C90 omiljeni format zbog dve stvari:

1) kompilacije - može je da stane više dobre muzike,

2) ako se desi da nemam C90 kaseta, a zalomi se album u elektronskoj formi (to mi je opsesija u poslednje vreme - snimanje lossless-a na kasete) koji je duži od sat vremena, onda moram da pristupim najomraženijoj operaciji - sakaćenju. To podrazumeva preslušavanje albuma nekoliko puta, dok ne odlučim koja mi se pesma najmanje dopada i/ili ne uklapa u koncept samog albuma, a potom preskakanje iste/istih u procesu snimanja. S' obzirom da tu kasetu kasnije doživljavam kao ranjenu životinju, trudim da maksimalno izbegavam ovu praksu...

Link to comment
Share on other sites

Nego da Vas pitam jeste li citali "Rock" a kasnije ""Pop Rock" (koje skrnavljenje imena casopisa :beer), tamo su imali oglasi za snimanje na kasete, e to sam po 1000 puta citao, podvlacio, narucivao posto u yebisevini kao sto je Priboj nisi mogao da dodjes do licencnih izdanja tj. nikada se u radnjama nista strano nije pojavilo osim nekoliko kaseta.

U mojoj heavy metal fazi narocito su mi bili popularni braca Polzovic i njihov klub "Exslosive", e kod njih si morao da cekas i po mesec dana da ti nesto snime koliko su bili pretrpani, a moga si ih samo zvati subotom od 10-12.

Nazalost, skoro kolekcija je desetkovana, dok sam bio u vojsci a zatim na fakultetu. I po pravilo nestajalo je ono sto mi je najdraze i za mene najvrednije. Po povratku sa fakulteta sam opet nekako konsolidovao kolekciju. Ovo se desilo i sa stripovima, ali njih me nekako nije ni zao posto se radilo o Bonelijevim izdanjima.

Imali smo sreće da je u Valjevu postojala neka vrsta muzičke tradicije, koja se održala i devedesetih. Jedan od najvećih i najpopularnijih rok klubova u zapadnoj Srbiji svojevremeno je bio Kizin i Nićijev "Central klub" - bioskop pretvoren u klub. Nema domaće rok grupe koja nije svirala tamo, a koja je iole držala do sebe :beer. Nažalost, zatvoren je iz političkih razloga, i to baš kada su vlasnici počeli da dobijaju neverovatne ideje, kao što je npr. dovođenje Kleptona :xmas. Iz tih vremena održale su se samo dve stvari - kafe "Nottingham" (poznatiji po prethodnom imenu "Sherwood", inače poslednji bastion iole dobre muzike u gradu) i prodavnica nosača zvuka "Orion". Zahvaljujući potonjem i tokom nesrećnih devedesetih imali smo pristup dobroj muzici, na MC i CD nosačima. Jes' da je bio suvi Bugarin, al' ko te pita - tada nije bilo Interneta... :xmas

Bilo je i likova koji su se bavili presnimavanjem kaseta na sasvim korektnoj opremi za ono vreme. Poslednji je pao kao žrtva lokalnih lopova, kada su mu naprečac "očistili" lokal... :wave2

Link to comment
Share on other sites

90 MIN je bio standard bar kod mene tj oduvek. Mada sam imao jednog lika sto je kod mene donosio isljucivo C60 i samo na to mu se radilo. Nikad mi nije bilo jasno zasto, dok neku godinu posle svog tog `ludila`

nisam saznao da lik je to slusao na liniji KAMACROWN i da mu se ne bi `zamarale` gumice koristio je isljucivo kasete od 60min jer kako sam kaze neki put je pocelo da mu `skripuce` deck.Bas mi je iskreno bilo zao sto nikada za to vreme nije uspeo da skupi kintu i da kupi neki pristojniji dekic.Cesto ga se setim kad uzmem u ruku kasetu C60.

Link to comment
Share on other sites

Nego, kada već priÄate o dužini traka a mene sećanje ne služi baÅ¡ najbolje, da li su identiÄne trake u istom modelu neke kasete od 60 i 90...ili se na stanjivanje iÅ¡lo tek na 100 minuta?

Pa sudeci po namotaju verovatno se to dogadjalo. Tj. debljina trake od 60 i 90 min je bila ista, dok je za 100 min i 120 minuta (imam jednu takvu) koriscena tanja traka. Ovo je moja odokativna procena.

Link to comment
Share on other sites

Da li se sećate kaseta C-46 i C-74? Ove prve su bile predviÄ‘ene za snimanje kompletnih lp ploÄa, dok su potonje izmiÅ¡ljene zbog kompakt diskova koji su prvih godina po pojavljivanju dostizali optrilike neÅ¡to iznad 70 minuta.

InaÄe, i ja sam, kao velika većina potroÅ¡aÄa, najviÅ¡e cenio one od 90 minuta, a sad mi je sasvim svejedno, važno mi je samo da su traka i mehanizam kvalitetni.

Link to comment
Share on other sites

Po meni... najpraktiÄnije su c-100 kasete !!!

Debljina magnetne emulzije je ista kao kod c-90, a trajanje(za razliku od c-90), taman za 2 kraća(iz lp vremena albuma)...

E sad... ako ćemo, tako...

da li ste znali, da su postojale, i to poodavno(sredinom/krajem 70-ih) c-180 audio kasete, video sam jednom TDK D-180.

Okruglo 1,5 h glazbe po strani, taman za 2 cd-albuma, pa bili oni i max. trajanja...

Link to comment
Share on other sites

PoÄetkom 90-ih koncern "BASF" je imao projekt/prototip "Stereo 7"...

naime, reÄ je kasetama, koje su imale magnetni epitel kao "metal evaporated", a ne "metal particle", neÅ¡to sliÄno kao kod HI 8mm me video kaseta.

ZvaniÄna oznaka, je trebala da bude(a kako bi drugaÄije) "type v", a trebale su da po tehniÄkom kvalitetu pariraju dat-kasetama i dat formatu...

No, na žalost... to je ostalo u arhivama BASF-a, što bi Šćepan rekao... kasno su se setili !!!

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da pomenem Äuveni TDK MA-110, onaj model sa plavom folijom na pakovanju. inaÄe iz 1988 godine, ako se dobro sećam...

Traka i magnetni epitel je kao na c-100 modelu, dakle nema nikakvih problema vezanih za c-120 kasete(tanka traka, koja hoće da se zapetlja i sliÄno).

Možda najpraktiÄnija dužina, za snimanje 2 albuma(cd ili lp), skoro duÅ¡u dalo !!!

Link to comment
Share on other sites

Malo neke lepe vesti za nas deck-ofile. Jedan od velikih fanova sa Tapeheads foruma resio da krene u proizvodnju (tj- vise sklapanju nego proizvodnju :D ) Metal trake. Neki clanovi su dobili vec prve primerke za testiranje i po njihovim recima kazu da su odlicne trake a jedine zamerke su bile na oklop kaseta ali valjda ce se i to poboljsati kasnije.

Nadam se da dolaze malo lepsi dani za sve nas :)

http://phxaudiotape.com/shop.aspx?displ ... 5pJQB3Yxtt

Link to comment
Share on other sites

S mesta kreći u nabavku deka,biće ti lakÅ¡e... -> miroslav, izgleda da moram. Ja stalno Äekam da pronaÄ‘em savrÅ¡eni kazetofon koji će mi najbolje odgovarati, a godine prolaze, a i gubi se zapis na originalnim kazetama koje su nekoriÅ¡tene i Äekaju onog pravog. A i ljudi se mijenjaju, većinom na gore, pa ga je onda joÅ¡ teže za naći.

Poenta je zapravo lakÅ¡a "cirkulacija" i druženje uz ovaj medij. -> Chowek, imaÅ¡ pravo. U devedesetima je to strahovito naglo poÄelo nestajati, a u slijedećoj deceniji je potpuno zamrlo. ÄŒak viÅ¡e ni pank pokret ne cijeni kazete.

Ima nesto antimuzicko u svim digitalnim formatima.

Ljubitelji kaseta to mozda najbolje osecaju. -> Lakedemon, baš je lijep osjećaj, kada poslušam kazetu koja je pretrpjela sve i svašta, a još uvijek daje zvuk bolji od bilo kojeg prijenosnog digitalnog reproduktora.

Andrija, u moje vrijeme tog druženja je nestalo. Jedino na starim snimkama koje su zabilježile te sretne trenutke, mogu da se uvjerim kako su to dobra vremena bila. Puno bolje nego danaÅ¡nje opijanje najjeftinijim pićem do ispovraćanja na klupicama u parkovima uz zvuke prijenosne digitalije ili u klubovima (nevažno kojeg muziÄkom smjera-svi su isti-niÅ¡ta ne valjaju) gdje je važno samo da je zvuk (nemogu to nazvati muzikom) Å¡to glasniji, uz ritam pokreta "ja volim vatat muve" gdje je nestala nekadaÅ¡nja povezanost s partnerom, a i druženje općenito. Jedino kad doÄ‘em kod nekog Äiji roditelj ima u vitrini stari muziÄki ureÄ‘aj koji stoji samo kao ukras, pa ga malo obriÅ¡em i pokrenem, a kolege se iznenade kvalitetom zvuka, a njihovi stari sa osmjehom utonu u neku sjetu. Istina, može da se i od digitalnog neÅ¡to složi, ali treba puno znanja, novaca i vremena. A kad kažeÅ¡ "Sve u svemu, bilo je lepo, ali ne zalim za prosloscu, proziveo sam zaista lepe godine." lako je tebi to priÄat koji si se izgleda zasitio... Ja sam odmalena poÄeo sluÅ¡ati kazete. Sjećam se kako su mi roditelji rekli da ne diram onaj crveni gumb na kazetofonu. Pa popravci salate od trake na kazeti... ah kakva su to vremena bila. Do kraja sam pojaÄao Ciganka od Divljih jagoda. Bio sam jako mali, pa sam mogao Äuti kvalitetu muzike koju, kada sam odrastao, viÅ¡e nisam mogao Äuti ni na najboljim sistemima.

Chowek, toga sam se i ja dosjetio (mislim na pc cd plejer i u mom sluÄaju strujni adapter).

Kad već priÄate o odrastanju, napomenut ću da je moja generacija stvarno abnormalna. I da, ja sam takoÄ‘er primijetio taj zimski san...

Meni se isto jako svidjelo kada sam dobio preporuku da dođem na ovaj forum, pa kada sam shvatio da nisam jedini koji voli kazetofone i ostalu analogiju.

a ne Rewind i Fast Forward. ZapriÄasmo se o dekovima i eto... -> Chowek, baÅ¡ sam se i ja zagledao Å¡ta to piÅ¡eÅ¡...

Å to se tiÄe reversnih dekova(mehanika), to nije nikakvo Äudo, jer se ugraÄ‘uje i u mini-linije sa dna ponude, gde naravno... ne radi nikako. -> accuphase, meni se zbog toga i zgadila ta funkcija, pa sam postao alergiÄan na nju.

Tobra tebra, ma mozda i jeste bila neka gudro unutra, kad se samo setim onog mirisa kad oljustis celofan .Odma si bio high, nisi ni morao da usniravas traku Nece biti da smo se svi primili tek tako na suvo -> mmmmmmmmmmmm, joÅ¡ kad se snime Indexi, pa kad se provjerava snimka, tada pjesma Plima puno bolje zvuÄi, nego kad se sluÅ¡a na suho...

Meni je najbolje odgovarala Å¡ezdesetminutna kazeta. 90 min. su stalno pucale ili imale prvih i posljednjih pet minuta loÅ¡u kvalitetu zvuka, pa bih taj prostor ostavio praznim, Å¡to bi opet na kraju bilo isto, pa mi je zato 60 min. najbolje odgovarala po kvalitetu. Ja sam koristio najviÅ¡e 90 min. jer su bile isplativije, a kasnije kad mi je to poÄelo smetati, su me već uspjeli uvjeriti da je digitalno bolje... dok nisam Äuo i shvatio da nije, nego upravo suprotno, pa onda "priÄekaj da doÄ‘u 24 bitne" ... a ono... ma bolje da Å¡utim o tome; da ne kvarim trenutak. Nakon toga sam stao s kupovinom, jer sam spremao novce za neÅ¡to bolje, a sada viÅ¡e nema kazeta... Eh da, da nastavim, i meni je bolje odgovralo 90 min. za snimanje sa analognih izvora zbog te minutaže, a 60 min. sa cd-a (uvijek bi neka pjesma bila loÅ¡a-snimali su ju tako da se cd popuni do kraja, pa bih ju izbacio). I meni bi ta dužina trake najviÅ¡e odgovarala (oko 100 min.), mislim da se i proizvodila, ali kratko. Ako bih snimao na kazetu joÅ¡ sam znao i rezati traku od 60 min. tako da najbolje odgovara, Å¡to je bio problem na sonyjevim kazetama, jer one nisu male Å¡arafe, pa sam ih morao trgati (kućiÅ¡te) i lijepiti sa debelom ljepljivom trakom.

VuleJohn, 60 min. je isto debela kao i standardna magnetofonska, 90 min. kao longplej traka na magnetofonu (tanja od 60 min.) i tako dalje...

Ja sam vidio prije par godina da su postojale i Äetverosatne kazete, nisam mogao vjerovati pa sam par puta gledao da provjerim... ali proizvodile su se jako kratko...

steve_pan, to je stvarno lijepo za Äuti. Daje neku nadu...

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna zasto su originalne kasete (MC, kako ih zovu)

uobicajeno bile loseg kvaliteta? Ili je mozda bilo nasnimljeno losim uredjajima?

Danas sam malo "listao" i preslusavao trake. Ponekad je i normal, ferrocolor sasvim solidno

pa i odlicno zvucao. Uzorke koje sam danas slusao SKC 90, Sony EF , Sony HF , pa cak i odredjeni

snimci na Agfa (koje imam dosta ali mi je u losem secanju po nedostatku visokotonaca)- domaci IPLAS, Cromodioxie, odlicno zvuci, snimak sa radija. pa cak i neki IPLAS-ovi normali, braon omota se secam,

sjajno je zvucao.

Ubedljivo najbolji snimak je ipak SKC normal i Memorex,Goldstar takodje , sto se tice normala (Nemam puno Cro/Metal, nazalost). U lepom secanju mi je i jedan normal Maxell, crven omot bese.[Jedina Metal traka koju imam je That's , i osim sto nije nekako zvucala, jedna od dve je vrisnula, raspao se sloj- tako nesto.]

Naleteo sam i na jednu jedinu traku firme Pathe Marconi (Logo gramfon sa trubom , uz koji chuchi pas, cuko)- nista ne videh o njoj na sajtovima koji su ovde prilozeni. Vrlo dobar snimak, ne i odlican.

Ubedljivo najvise imam crnih Scotch Bx/Cx60 traka , kvalitet snimka zalostan (Made in USA su sve)

Ono sto me malo zalosti , je da sam neke brisao zarad nedostatka prostora, novca, vremena, ne znam pa mi glede toga treba jedna ideja od nekog : Pisao sam ono sto je bilo snimljeno olovkom (dosta pritisnutom) a preko toga takodje, nakon sto sam obrisao prvobitno, grafitnom olovkom- da li neko ima ideju kako da obrisem gornji sloj olovke da vidim sta je ispod utisnutno , napisano , ili obrisano?

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna zasto su originalne kasete (MC, kako ih zovu)

uobicajeno bile loseg kvaliteta? Ili je mozda bilo nasnimljeno losim uredjajima?

Danas sam malo "listao" i preslusavao trake. Ponekad je i normal, ferrocolor sasvim solidno

pa i odlicno zvucao. Uzorke koje sam danas slusao SKC 90, Sony EF , Sony HF , pa cak i odredjeni

snimci na Agfa (koje imam dosta ali mi je u losem secanju po nedostatku visokotonaca)- domaci IPLAS, Cromodioxie, odlicno zvuci, snimak sa radija. pa cak i neki IPLAS-ovi normali, braon omota se secam,

sjajno je zvucao.

Ubedljivo najbolji snimak je ipak SKC normal i Memorex,Goldstar takodje , sto se tice normala (Nemam puno Cro/Metal, nazalost). U lepom secanju mi je i jedan normal Maxell, crven omot bese.[Jedina Metal traka koju imam je That's , i osim sto nije nekako zvucala, jedna od dve je vrisnula, raspao se sloj- tako nesto.]

Naleteo sam i na jednu jedinu traku firme Pathe Marconi (Logo gramfon sa trubom , uz koji chuchi pas, cuko)- nista ne videh o njoj na sajtovima koji su ovde prilozeni. Vrlo dobar snimak, ne i odlican.

Ubedljivo najvise imam crnih Scotch Bx/Cx60 traka , kvalitet snimka zalostan (Made in USA su sve)

Ono sto me malo zalosti , je da sam neke brisao zarad nedostatka prostora, novca, vremena, ne znam pa mi glede toga treba jedna ideja od nekog : Pisao sam ono sto je bilo snimljeno olovkom (dosta pritisnutom) a preko toga takodje, nakon sto sam obrisao prvobitno, grafitnom olovkom- da li neko ima ideju kako da obrisem gornji sloj olovke da vidim sta je ispod utisnutno , napisano , ili obrisano?

Odgovor je vrlo jednostavan - vreme je novac. Kada sam uzimao par Nakamichi-ja , ostatke iz nekog studija imao sam priliku da vidim kako izgleda linija za snimanje traka koje se prodaju po prodavnicama kao kasetno izdanje recimo istoimenig LP-a ili CD-a. Postupak ide ovako - na magnetofon se stavlja master traka u beskrajnu petlju da se ne bi gubilo vreme na premotavanje iste i ovaj se povezuje na specijalne trakase sa glavama kasetofona i sve se to snima na visestrukoj brzini ( zato i lose zvuce ) . Kvalitet trake je los , ako se secate onih braon traka - ja barem kada vidim da je traka braon ne ulazi mi u dek :crno-na-belo , isto postavljena na ogromne kalupe , istovremeno se snima i A i B strana po zavrsetku traka se sece i pakuje u kasetu. Jako , jako mi je zao sto nisam imao kameru u tom trenutku da slikam i predstvim ovde na forumu, verujem da bi se mnogi ljudi sokirali kada bi videli kako se ovo radi.

Onih par nakova su koristili za male serije gde im se nije isplatilo da usniravaju trake na one ogromne skalamerije. Dekovi su bili : CR1 , CR2 i 480 - sve dvoglavasi , dno nak produkcije.

Iz zezanja sam uzeo traku iz auta taj dan i dao coveku da poslusa ( snimak sa modifikovanog Filipsa a snimano na ZX7) , covek se zaprepastio kada je cuo kakav zvuk dolazi sa trake , nije verovao da je snimljeno u kucnim uslovima. I sada ocekivati neki kvalitet.

Jos jednom , strasno mi je zao sto nisam imao kameru da sve slikam. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

A kakva je situacija sa tvornickim snimljenim trakama? Naime, trebaju mi stici neke trake iz USA, jos originalno zapakirane, pa me bas interesira kakva su vasa iskustva sa time. Jel to na razini LPa ili je gore ili je bolje?

Nemam pojma ali mi obavezno javi kako se cuje. Nesto se razmisljam da uzmem trakasa pa me zanimaju tvoja iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Drugari, nemojte loÅ¡e suditi o fabriÄki snimljenim kompakt - kasetama, a da se pre toga ne upoznate sa nekim izdanjima koja su bila sasvim pristojno uraÄ‘ena.

PoÄetkom osamdesetih je kompanija MFSL (Mobile Fideliy Sound Lab) koja dan-danas radi punom parom, nakon viÅ¡egodiÅ¡nje pauze i promene vlasniÅ¡tva nad njom, zapoÄela sa izdavanjem kaseta koje su u dobroj meri sledile audiofilski pristup sliÄan onome koji je firma od ranije primenjivala prilikom izdavanja svojih LP ploÄa. Ukratko reÄeno, koristili su originalne master trake i od njih pravili ploÄe i kasete sa jedinom idejom da kvalitet zvuka bude Å¡to bolji ili, kao Å¡to audiofili vole da kažu, "cost no object". E sad, nekome se taj njihov ameriÄki, pomalo mastan zvuk sviÄ‘ao viÅ¡e, nekome manje, ali niko ne može da porekne da su njihova izdanja ostavila dubok trag u istoriji diskografske industrije. Kasete su snimane u realnoj brzini, a korišćene su BASF hromke.

Priznajem da nikada nisam sluÅ¡ao bilo koju njihovu kasetu, Äak je nisam ni video uživo, i zbog toga mi je žao. Voleo bih da jesam, ali te kasete su raÄ‘ene u malim tiražima i, pretpostavljam, velika većina ih je rasprodata preko bare. Možda jednog dana budem te sreće da nabavim bar jedan primerak ... , a ako neko od vas nekom prilikom doÄ‘e u posed neke njihove kasete voleo bih da sa nama podeli iskustvo kako to zvuÄi.

VeÄeras sam proguglao i ubrzo pronaÅ¡ao zanimljive odgovore; pa, da krenem od e-bay-a:

Tamo sam pronaÅ¡ao dve kasete od The Beatles, Äije slikice stavljam ovde kao prilog,

a evo i linkova: http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0437123650

http://cgi.ebay.co.uk/BEATLES-Mega-Rare ... 3ef9ebfffa

Mislim da ćete se složiti da su cene sulude ... mogao bi se pazariti solidno oÄuvan Nakamichi za te dve kasete ... , ali sto ljuti sto ćudi ... i sto barem novÄanika :wave2

JoÅ¡ malo sam pretražio i pronaÅ¡ao u diskografiji Pink Floyd (njihovi najveći fanovi su svako izdanje obradili do detalja i sve potkrepili lepim slikama omota, tako da je prava milina istraživati) da su nekoliko njihovih ploÄa izdate i na MFSL kasetama. Pogledajte: http://www.pinkfloydarchives.com/DUSMFSL.htm#DSMFSLcs1 ... ima Å¡ta da se proÄita, a takoÄ‘e i ovo: http://www.pinkfloydarchives.com/DUSMFSL.htm#MedMFSLcs

KonaÄno, evo i spiska izdanja koje sam uspeo da pronaÄ‘em, pa ako neko želi da krene u potragu ovo može da bude od koristi:

BASF Chrome Cassettes:

Catalog No. - Title - Artist [Year]

MFSL-C-004 - The Power and The Majesty, Vol. 1 - Mystic Moods Orchestra [1978]

MFSL-C-005 - Crime of the Century - Supertramp [1978]

MFSL-C-006 - Touch - John Klemmer [1978]

MFSL-C-008 - Star Wars & Close Encounters of the Third Kind - Zubin Mehta, Los Angeles Philharmonic Orchestra [1978]

MFSL-C-009 - Year of the Cat - Al Stewart [1978]

MFSL-C-011 - Breezin' - George Benson [1979]

MFSL-C-013 - Waiting for Columbus - Little Feat [1979]

MFSL-C-017 - The Dark Side of the Moon - Pink Floyd [1979]

MFSL-C-025 - Finger Paintings - Earl Klugh [1980]

MFSL-C-033 - Aja - Steely Dan [1980]

MFSL-C-035 - Tea for the Tillerman - Cat Stevens [1980]

MFSL-C-042 - Days of Future Passed - The Moody Blues [1981]

MFSL-C-046 - Goin' Places - The Kingston Trio [1981]

MFSL-C-047 - Magical Mystery Tour - The Beatles [1981]

MFSL-C-049 - Greatest Hits - Kenny Rogers [1981]

MFSL-C-060 - Sticky Fingers - The Rolling Stones [1981]

MFSL-C-062 - A Trick of the Tail - Genesis [1981]

MFSL-C-068 - Feels So Good - Chuck Mangione [1983]

MFSL-C-069 - Abandoned Luncheonette - Daryl Hall and John Oates [1982]

MFSL-C-074 - Christopher Cross - Christopher Cross [19??]

MFSL-C-078 - You've Got It Bad Girl - Quincy Jones [1983]

MFSL-C-080 - Night and Day - Joe Jackson [1983]

MFSL-C-083 - Let's Dance - David Bowie [1984]

MFSL-C-084 - I, Robot - The Alan Parsons Project [1982]

MFSL-C-087 - Some Girls - The Rolling Stones [1983]

MFSL-C-088 - Deja Vu - Crosby, Stills, Nash and Young [1983]

MFSL-C-089 - Rickie Lee Jones - Rickie Lee Jones [1983]

MFSL-C-090 - Live at the Lighthouse - Modern Jazz Quartet [1984]

MFSL-C-100 - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band - The Beatles [1982]

MFSL-C-105 - Help! - The Beatles [1982]

MFSL-C-106 - Rubber Soul - The Beatles [1982]

MFSL-C-107 - Revolver - The Beatles [1982]

MFSL-C-110 - Rio - Duran Duran [1984]

MFSL-C-114 - The Times They Are A Changin' - Bob Dylan [19??]

MFSL-C-116 - Surfer Girl - The Beach Boys [19??]

MFSL-C-120 - The Nightfly - Donald Fagen [1983]

MFSL-C-122 - Takin' It To The Streets - The Doobie Brothers [19??]

MFSL-C-123 - The Best of Me - David Foster [19??]

MFSL-C-124 - Two of a Kind - Earl Klugh and Bob James [1984]

MFSL-C-125 - Built For Speed - The Stray Cats [1983]

MFSL-C-126 - Hotel California - The Eagles [1984]

MFSL-C-127 - Against The Wind - Bob Seger / Silver Bullet Band [1983]

MFSL-C-128 - Chicago Transit Authority - Chicago Transit Authority [1984]

MFSL-C-129 - Basie Plays Hefti - Count Basie [1984]

MFSL-C-135 - A Jolly Christmas from Frank Sinatra - Frank Sinatra [19??]

MFSL-C-148 - Crown of Creation - Jefferson Airplane [19??]

MFSL-C-149 - If That's What It Takes - Michael McDonald [1984]

MFSL-C-152 - True - Spandau Ballet [1984]

MFSL-C-153 - Imagine - John Lennon [19??]

MFSL-C-155 - Together For The First Time / The Great Reunion (2 cassettes) - Louis Armstrong & Duke Ellington [1984]

MFSL-C-156 - Synchronicity - The Police [19??]

MFSL-C-157 - Eat A Peach - The Allman Brothers Band [1984]

MFSL-C-158 - What's New - Linda Ronstadt w/ the Nelson Riddle Orchestra [1984]

MFSL-C-171 - Heavenly - Johnny Mathis [19??]

MFSL-C-172 - From the Mars Hotel - Grateful Dead [19??]

MFSL-C-173 - Bridge Over Troubled Water - Simon and Garfunkel [19??]

MFSL-C-174 - The Golden Age of Wireless - Thomas Dolby [19??]

MFSL-C-175 - Plays The Best Of The Alan Parsons Project - Andrew Powell [19??]

MFSL-C-176 - Million Mile Reflections - The Charlie Daniels Band [19??]

MFSL-C-178 - Super Session - Bloomfield, Cooper, Stills [19??]

MFSL-C-179 - Live at the Village Vanguard - Gerry Mulligan [19??]

MFSL-C-181 - Sports - Huey Lewis and the News [19??]

MFSL-C-182 - Seven and the Ragged Tiger - Duran Duran [19??]

MFSL-C-184 - American Fool - John Cougar (Mellencamp) [19??]

MFSL-C-186 - Blind Faith - Blind Faith [19??]

MFSL-C-187 - Thick as a Brick - Jethro Tull [19??]

MFSL-C-188 - The Final Frontier - Roy Budd [19??]

MFSL-C-190 - Meddle - Pink Floyd [19??]

MFSL-C-191 - Rebel Yell - Billy Idol [19??]

MFSL-C-507 - Feste Romana - Lorin Maazel / Cleveland Symphony Orchestra [19??]

MFSL-C-517 - Romantic Russia - Sir Georg Solti, London Symphony Orchestra [19??]

MFSL-C-519 - The Rite of Spring - Riccardo Mutti, Philadelphia Orchestra [19??]

MFSL-C-520 - The Firebird Suite - Riccardo Mutti, Philadelphia Orchestra [19??]

MFSL-C-521 - Rachmanioff, Symphony No. 2 - Temirkanov, Royal Philharmonic Orchestra [19??]

MFSL-C-522 - Strauss: Also Sprach Zarathustra / Chicago - Fritz Reiner / Chicago Symphony Orchestra [19??]

MFSL-C-527 - Grofe: Grand Canyon Suite - Arthur Fiedler, Boston Pops Orchestra [19??]

MFSL-C-529 - Gershwin: Rhapsody in Blue / An American In Paris - Lorin Maazel, Cleveland Orchestra [19??]

MFSL-C-530 - Bizet: Carmen - Sir Georg Solti, London Philharmonic Orchestra [19??]

MFSL-C-533 - Saint-Saens Organ Symphony No. 3 in C Minor - Leonard Bernstein [19??]

I, na kraju, ovo je citat iz istorijata MOFI-ja koji prenostim sa njihovog sajta, a odnosi se na izdavanje kaseta:

"1981 The company continues its aggressive commitment to the refinement of existing audio technologies. Further research and development results in the introduction of two new formats: the first high fidelity Original Master Recording cassette in and the Ultra High Quality Recordâ„¢ (UHQR). OMR cassettes are developed in response to the increasing sophistication of car stereo systems. Mastered from first generation master tapes, the OMR cassettes are among the first commercial tapes to be duplicated at "real time"-- the speed at which the tape is actually played -- as opposed to the high speed bin-loop duplication utilized in traditional mass production. The cassettes are recorded on superior quality audio tape and custom-loaded into proprietary shells. Titles highlight popular rock and jazz releases."

post-600-128510978887_thumb.jpg

post-600-128510978893_thumb.jpg

post-600-128510978901_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam kupio licencno PGP-ovo izdanje i na putu do kuce sam se obradovao jer je na omotu pisalo CRO2, medjutim uskoro je sledilo razocarnje kaseta je bila obicna normalka. Ja se ne secam da je i jedna kaseta izdata kod nas na hrom traci.

Tutti, hrom a Äak i metal tzv. "muziÄke kasete", su bile pakovane u kućiÅ¡ta sa prorezima za identifikaciju tipa trake, kao za normal.

Uz to, su snimane na 120 microsec, isto kao normal... zbog univerzalnosti upotrebe, Äak i u najslabijim kasetnim playerima, koji nisu ni imali eq selector !!!

Uostalom, isto to ste mogli da izvedete sa bilo kojim Nakamichi dekom, i sem "univerzalne upotrebljivosti" takvog snimka, gratis dobijali bolji nivo na visokim, sa manje izobliÄenja...

ali uz nešto malo veći šum.

Te su, tako hrom, a pogotovu metal kasete bile dušu dale za tako nešto...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...