Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

@alex67 - i ja bih imao ove - ali nigdje za dobit ... odnosno - ispustio sam sjajnu priliku nekih 3 tjedna nazad - neki lik iz USA prodao 39kom za 19Eur + poÅ¡tarina .... (mislim da su bile XL II, bez S; ali ove "zlate"). A inaÄe (barem na ebay) samo po 1-2kom - pa onda preplatiÅ¡ sa poÅ¡tarinom premnogo ...

No ja sam u nedelju zbidao 10kom NOS za 17Eur ovakvih:

attachment.php?attachmentid=382&d=1211662416

(C za fotografiju Des-Lab na Tapeheads)

Pa me sada zanima jel to dobra kaseta (jer tip mi ponuja još 10kom ak želim) ili ne.

Jako ih je tesko naci a ona prva odgore ( XLIIS super fine epitaxial ) se tesko nabavlja i na ebay-u . pre izvesnog vremena sam nabavio par komada za 20 e po kaseti , da zadovoljim dusu jer ih ostavljam neotpakovane , cisto za uspomenu.

Nego , ne vidim sliku , na koje trake mislis?

Link to comment
Share on other sites

Po meni naj bolja TDK kaseta ikad napravljena, imam joÅ¡ Äetiri koje su viÅ¡e puta snimane i ovih dana am ih probao na sva tri deka i rade odliÄno. Mislim da ova serija izaÅ¡la krajem 70-tih poÄetkom 80-tih ako greÅ¡im ispravite me.

I joÅ¡ neÅ¡to preturajući po kutijama naÅ¡ao sam i ovo, i za živo Äudo radi.

POZDRAV

post-4457-128510753467_thumb.jpg

post-4457-128510753473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko ja vidim na omotu,ima slabije ,,magnetne,, karakteristke od poslednjeg ma-xg modela.Ali u odnosu na prethodne ma modele su tu negde,rekao bih.

Predpostavljam da je ovde,kao i kod drugih proizvodjaca rec o tehnologiji kojom je unapredjena ravnomernost debljine magnetnog nanosa na polietilensku osnovu...sto opet daje ravnomerniju reprodukciju visokih tonova.Iz kog godista je ovaj model,slicno pakovanje i sama kaseta je bila za model ma,koji se do skoro pravio ?

Link to comment
Share on other sites

Posto se vidim vracamo na ,,kasete,, ima li ko skeniran Nemacki Stereo za 8/1994 godine...

U tom broju ima strasan test hrom i metal kaseta.Kao i takodje Nemacki Stereoplay za 10/1989 i u njemu extra test kaseta,ali svih kaseta.U Stereoplay ima i test STAX vrhunskog d/a konvertora(da da...oni nisu pravili samo extra slusalice).Makar nesto od ovoga bi bas voleo da ponovo vidim !!!

Link to comment
Share on other sites

Posto se vidim vracamo na ,,kasete,, ima li ko skeniran Nemacki Stereo za 8/1994 godine...

U tom broju ima strasan test hrom i metal kaseta.Kao i takodje Nemacki Stereoplay za 10/1989 i u njemu extra test kaseta,ali svih kaseta.U Stereoplay ima i test STAX vrhunskog d/a konvertora(da da...oni nisu pravili samo extra slusalice).Makar nesto od ovoga bi bas voleo da ponovo vidim !!!

Imam ja dosta casopisa sa testovima kaseta,ali moram da ih nadjem.

Link to comment
Share on other sites

Evo imam ja baš jedan Stereoplay V/93 gdje je testirano 26 kazeta po skupinama:

Grupa 1:

BASF Reference Maxima TPII

Denon HD 7 S

Fuji JP II

Fuji JP Metal

JVC XF IV

Maxell XL II

PDM ME

Sony UX S

TDK SA

Grupa 2:

Denon HD 6 S

Denon HD M S

Maxell XL II S

Maxell MX

PDM CD

PDM CD X

Raks SD SX

Raks Cabrio

Sony UX

Sony Metal XR

TDK SA XS

TDK MA

Grupa 3:

BASF Chrome Super II

BASF Chrome Maxima II

Fuji Z II

JVC UF II

JVC UF II S

U biti u tom broju je posebno psvećeno na 23 stranice sve oko kazeta, deckova i snimanja RECORDER SPECIAL. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala,

a inaÄe tako izfgleda moja skromna kolekcija joÅ¡ neotvorenih kaseta:

_0C_aWMqzTlqfpLt.v.jpg

malo mi je žao, kaj su UX-S one Made in Mexico o kojima se ne priÄa puno dobrega ... :ruganje Ali vidjet Äemo ... I might be lucky.

InaÄe sam danas na ebay pogodio joÅ¡ 10kom Sony UX-Pro (made in E.C.) pa se nadam da Äe biti na razini SA-X in XL-II-S.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam se obezbedio za crne dane sa kasetama,ali moracu jos jer pitaj boga da li ce ih biti i dokle ce se prodavati kasete hromdioksid na primer,metalke su vec polako ovde kod nas postale prakticno nenabavljive otkad je Gospodin Andrija ispraznio sve zalihe TDK MA iz Antike :cheers:ruganje .Andrija nemojte mi zameriti,malo se salim :ruganje:ruganje .

Link to comment
Share on other sites

I ja sam se obezbedio za crne dane sa kasetama,ali moracu jos jer pitaj boga da li ce ih biti i dokle ce se prodavati kasete hromdioksid na primer,metalke su vec polako ovde kod nas postale prakticno nenabavljive otkad je Gospodin Andrija ispraznio sve zalihe TDK MA iz Antike :listen:listen .Andrija nemojte mi zameriti,malo se salim :ruganje:ruganje .

Pogledao si pogresnu osobu. :cheers

Moram obezbedim hranu za sve ove dekove. :ruganje

post-1917-128510767595_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ja razumeo da je Gospodin Andrija kupio preostale zalihe.Znaci Alex ti si krivac sto u Beogradu nema metal kaseta :listen:cheers .Salim se naravno,uzivaj u snimanju istih :ruganje .Uz zelju da ih nabavis jos,trebace uvek.Ziv bio :ruganje .

Ma, ja sam uzeo samo onih sest poslednjih komada koje su sakrili od Alexa kad je dosao da pokupi sve preostale srpske rezerve TDK MA. Ali, neka je, vazno da su kasete u pravim rukama i da ce hraniti prave makine, zar ne, Alex?

:ruganje

Link to comment
Share on other sites

eh... fala bogu pa GB vodi socijalistichki direktor... kupovina pochinje u toku ove nedelje :(

ako zhelish mogu da pokupujem neshto i za tebe da te sacheka kad dodjesh :(

Uzdravlje...

Veliko hvala na ponudi ,

meni je ovde lako doci do cro2 traka preko ebay-a ili u lokalu tako da zaista nije potrebno a i vise preferiram maxell.

Pozdrav. :-?

Link to comment
Share on other sites

Evo imam ja baš jedan Stereoplay V/93 gdje je testirano 26 kazeta po skupinama:...

U biti u tom broju je posebno psvećeno na 23 stranice sve oko kazeta, deckova i snimanja RECORDER SPECIAL. :(

@PrimozS

@Dacho

Da li postoji mogućnost da jedan od vas dvojice skenira tih 23 stranice za nas smrtnike

koji ne možemo sa ebaya da se dokopamo iÄega :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...