Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

58 minuta ranije, monitor said:

 


Ne bih da kvarim utisak ali, vrlo sam ravnodušan prema bendu otkad su na svom koncertu jednom prilikom postavili pravilo “forbidden for dogs and Serbs”.
Možda nije vrijeme ni mjesto za ovakav moj komentar ali je jače od mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Čuo sam i ja za to, ne znam koliko je zaista tačno, basista Krist Novoselic je hrvatskog porekla, pročitao sam negde da je jedno vreme boravio i pohađao školu u Hrvatskoj početkom 1980-ih, tada deo SFRJ, i da je zakačio novi talas koji je tada bio aktuelan, inače ukoliko je to zaista tačno onda je to verovatno uticaj zapadnih medija koji nije imao neutralnu tačku gledišta na dešavanja na ovim prostorima tokom 1990-ih nego je samo bacao krivicu na isključivo jednu stranu. 

Znam da ovo nema veze sa temom ali morao sam da napišem svoj stav, ipak tema je kasete i najbolje je da se držimo toga da ne bi išli u off topic. 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, HMrules said:

Ja sam pre nekih 14-15 godina presnimavao TDK SA chrome kasete na Aiwa mini liniji, na snimcima je bila uvek bolje definisana i čistija visina ali bas je uvek bio slabiji u odnosu na normal kasetu. 

Inače danas sam napravio jednu zanimljivu kompilaciju na TDK D normal kaseti :D

IMG_20190906_151953_617.jpg

Rukopis ti je ocaj:D, za omote je zakon kucaca masina

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

 Mislim da je to trac, nikad nisam video nijedan foto toga, niti da je iko pricao o tome van Srbije.... 

 Inace, zanimljiv izbor sa KillSwitch Engage. :)

Killswitch Engage je jedini metalcore bend koji mi se sviđa, pošto sam hteo da snimim pesme na slovo F jedna njihova pesma je ušla u izbor :)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, ZoSo said:

propala od stajanja

Trake ne propadaju od stajanja, ali uveliko zavise od mjesta skladištenja. Imam dosta traka, novih iz '80-ih i snimam ih bez problema. Izloženost vlazi, suncu i magnetnom polju ima negativan uticaj. Sony traka sa prezentacije uopšte nije loša, siguran sam da je nestručno ostavljena. Sada je beskorisna.

Link to comment
Share on other sites

Hoce da propadnu ako se godinama ne motaju, bez obzira na uslove skladistenja.  To se bar desilo sa nekim Maxell trakama iz 89' mada ne sa svima,  imam iz te serije jos traka koje rade odlicno, nisu sve propale.  

Skladistene tako sto su trake sve motane pa u box za 10 kom, pa ti boxovi u velike kutije za 8 do 10 boxova, sve oblepljeno da ne ulazi prasina, pa na policu u prostoriji pored stana gde je suvo sa najmanjim promenama temperature ( betonska zgrada ).

Da dodam da ipak imam i drugih traka 87-89 godiste, svih tipova koje su u redu, nista im nije.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Krca44 said:

Hoce da propadnu ako se godinama ne motaju, bez obzira na uslove skladistenja

HMrules je demonstrirao kvalitet trake koja je bila neraspakovana, na takve i ja mislim a njih ne možeš motati. Dakle, ako se ostavi kako treba traka će i poslije više decenija besprekorno funkcionisati (iz ličnog iskustva).

Mislio si na korištene i slažem se sa tobom, redovno motanje im produžava vijek. Btw, nijesam primjetio da je HMrules to odradio na njegovoj prije probe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...