Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Normalke nisu više od 10 puta ušle u moje dekove u zadnjih 35 godina. I tada kada su ulazile bile su tuđe, na moj veliki očaj i negodovanje svaki put.

Jedna normal kaseta napravi toliko štroke na elementima po kojima se trlja da je ekvivalnet puštanju dvadesetak CrO2 kaseta.

Ne bih da zvučim kao čistunac, ali sam imao prilike da dočekam nekoliko prijatelja za snimanje osamdesetih godina sa neposredno očišćenim glavama i pokretnim delovima do kojih se može dopreti kroz vratanca. Nakon snimanja na uglavnom nove normal kasete, po odlasku posetioca, morao sam da očistim sve ponovo jer se golim okom vidi braonkasta linija na gumenom točkiću i metalnoj osovini.

Meni to nikada nije bilo prihvatljivo i iz tog razloga mi je CrO2 bila prihvaćena kao optimalna opcija. Takođe je bilo priče da Metal kasete "šmirglaju" tonske glave itd... 

CrO2 rools! :order

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, HMrules said:

To i ja mislim, Maxell UR je po meni sasvim ok normalka.

Inače može li mi neko reći gde imaju da se kupove nove prazne kasete, u kojim radnjama, prodavnicama, da li imaju samo normal ili ima i neka chrome?

Ne znam za prodavnice ali na oglasima ih ima dosta:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio-Vinili-CD-i-kasete/Audio-kasete-Prazne/1176-1186-1-grupa.htm

Link to comment
Share on other sites

To na oglasima su NOS ili'ti New Old Stock,  trake proizvedene u prethodnim vremenima i nikad otpakovane.

U kakvom su stanju i kako su cuvane realno ne moze se znati dok se ne kupi.

Pre godinu i po nabavio sam otprilike 10-ak hrom traka i bile su ok ( TDK, Maxell, That's ) ali ipak nema garancije u takvoj trgovini ( one koje sam uzeo bile su proizvedene oko 2000. god., ili nesto kasnije ).

Vidi ovo :

www.debandjesfabriek.nl

a za opstu edukaciju o trakama :

http://vintagecassettes.com/_history/history.htm

Link to comment
Share on other sites

To na oglasima su NOS ili'ti New Old Stock,  trake proizvedene u prethodnim vremenima i nikad otpakovane.
U kakvom su stanju i kako su cuvane realno ne moze se znati dok se ne kupi.
Pre godinu i po nabavio sam otprilike 10-ak hrom traka i bile su ok ( TDK, Maxell, That's ) ali ipak nema garancije u takvoj trgovini ( one koje sam uzeo bile su proizvedene oko 2000. god., ili nesto kasnije ).
Vidi ovo :
www.debandjesfabriek.nl
a za opstu edukaciju o trakama :
http://vintagecassettes.com/_history/history.htm


Da, mislio sam da nema novoproizvedenih traka, ja sam zadovoljan i sa NOS. Nijedna me nije “izdala” do sada, a imam TDK iz ‘80-tih


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Mene su pocele izdavati Maxell XLII-S 90,  godina 89'  zadnja proizvodnja u Japanu ( posle toga su Maxell za Evropu praviili u Britaniji ).

Ove trake su jako jako dugo trajale ali posle toliko godina sama traka je postala izgleda lepljiva i cini mi se kao da otpada boja sa njih ( prljave glave i roleri posle reprodukcije ).... nazalost iako su bile dobro spakovane par godina nisu motane.

Sve ostale trake su dobre. Narocito Metal a iznenadile su me Sony HF Normal kako rade posle toliko decenija ( 88-91 ).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre nekih 14-15 godina presnimavao TDK SA chrome kasete na Aiwa mini liniji, na snimcima je bila uvek bolje definisana i čistija visina ali bas je uvek bio slabiji u odnosu na normal kasetu. 

Inače danas sam napravio jednu zanimljivu kompilaciju na TDK D normal kaseti :D

IMG_20190906_151953_617.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, monitor said:

Ne bih da kvarim utisak ali, vrlo sam ravnodušan prema bendu otkad su na svom koncertu jednom prilikom postavili pravilo “forbidden for dogs and Serbs”.

 

Ма не квариш а где је то било, јел има тај натпис?

Link to comment
Share on other sites

Ма не квариш а где је то било, јел има тај натпис?


Mislim da je lako pronaći na netu iako je bilo poodavno, ukucaj poruku kako sam naveo i dobićeš Nirvanu, to su i na albumu izbacili.
Ne volim izvodjače koji ljude dijele na takav način, nebitno o kome se radi.

ea9a7170a279fd1cc5cbbea8ed2e78c9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...