Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

12 hours ago, SUROKVL said:

Kao što piše na kaseti, proizvođač Taiyo Yuden Co. a to se ne bi moglo baš podvesti pod "ko sve nije pravio ". Koliko me pamćenje služi THAT'S su bile odlične kasete !

MIslio sam na veliku kolicinu marki sem glavnih igraca,  dakle ne u negativnom smislu, Taiyo Yuden su meni odlicne trake, zao mi je sto ih pre 25/30 godina nisam vise koristio.  Sada imam par komada CD/MH i ASII 100 koe sam skoro nabavio.   Na primer nisam znao da je Technics prodavao kasete pod svojim imenom ili Aiwa...  zato mi je jako zanimljivo da ovde i na drugim mestima gledam sta sve ima. :)

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

That's kasete su odlicne i svojevremeno su sa cenom neki njihovi modeli bili medju najskupljima u svojim klasama.Na primer model CD IV F je kostao 11,95 DM,primera radi Maxell MX je kostala 10 DM a TDK MA-X je bila 9,95 DM,A Sony Metal S takodje 9,95 DM.Thats Suono je kostala 18,95 DM,a TDK MA-XG je bila 19,95 DM,dok je Sony Metal Master je kostala 18,95 DM.Neki su ih preporucivali za Teac dekove.

Link to comment
Share on other sites

That's CD IV su preporucivali i potom reklamirali kao referentnu traku ( preporuka od jednog od nemackih magazina ).

Interesantno sto pominjes Teac-a, imao sam V5000 a moj boss V7000 i bas tada ( jako davno ) pitao me je da li sam probao Taiyo Yuden trake...

Najvise sam koristio Maxell XLII-S, u Minhenu sam imao drugara koji ih je nasao po ceni od 4 DM na box (40DM).  Cena je inace bila uglavnom 7 Dem, na par mesta 6,5 a samo na jednom mestu 6 Dem na komad.  Dakle kad je onaj provalio nizu cenu na box, dobijao sam ih svaka 2-3 meseca kako je neko dolazio ja sam davao 40Dem za trake.  Sem toga video sam Sony Metal XR crne po 6 Dem na komad i toga imam puno mada sam odmah provalio kako j kuciste krs najgore vrste... to su one crne gde uopste ne vidis traku a kad uzmes u ruku sve zvecka i traka se pomera unutra samo tako.  Maxell i TDK bolje trake sam kuci mogao namestiti na pocetak pesme i odneti drugu da pusti na Akademiji , nista se traka nije pomerila u prenosu ni za milimimetar.

Elem ove That's CD/MH imam jos dve i cuvam kad kupim nesto bolje od Pioneer-a 820 i Nak-a BX-2.

Prava Manija  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...