Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Pozdrav!

 

"quote"   @ZoranBG

 

Sa TDK SA iz "Antike" u Zemunu (neke od njih su vracane od strane grupe forumasa koja je kupila vcu kolicinu) nikada nisam imao nikakav problem.

"quote"

 

 

Posto sam onomad nabavio pomenute kasete, ali SA-X 100 i to 2 vrste, sa njima sam imao problema prilikom kalibracije i samog snimanja. Vec se prilikom premotavanja cuje neujednacen zvuk, zavijanje, a i posle na samom snimku se ponekad izgubi i jedan kanal na 1-2 sekunde. Sve u svemu, ove kasete koriste moji klinci za slusanje bajki za laku noc, a ne ja, na zalost.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je vise ljudi imalo problema. Ja ih nisam nabavio tokom te nabavke, vec sam ih malo po malo kupovao mesecima ranije.

Nikada nijedan problem nisam imao na bar dvadesetak dekova na kojima sam ih probao.

 

Zavijanje ukazuje ili na mehanizam kasete koji je u uzasnom stanju ili na problem sa mehanizmom deka. Gubljenje kanala ukazuje na to isto, s tim sto se pre primeti na oguljenim glavama dekova ili je problem u nanosu magnetnog materijala na kaseti.

Link to comment
Share on other sites

Dragi forumasi,

tokom sledeceg vikenda naci cu se sa jednim prijateljem u vezi kupovine deka. Ponudjene su mi i razne neotpakovane kasete, kao i Nakamichi RX202, u savrsenom stanju (prema tvrdnji vlasnika, a obzirom da je on inzenjer do sada je bio vrlo precizan u navodjenju stanja uredjaja, jer ih ne kupujem prvi put od njega).

 

Kaseta ima raznih: egzoticnih i onih manje egzoticnih, a evo cena za dek i kasete, ukoliko nekoga zanima...

Meni nije tesko da uz dek koji uzimam za sebe pokupim i kasete, samo je potrebno da mi se zainteresovani javi najkasnije do petka i nekako dostave novac u koverti sa imenom, prezimenom, brojem telefona i tacnim spiskom kaseta za koje je novac predat. Ja cu placati u evrima, ali novac mi se moze dostaviti i u dinarima, po tekucem kupovnom kursu iz menjacnica.

 

Tacne kolicine na raspolaganju ne znam, ali mislim da nisu velike, od nekoliko komada do nekoliko pakovanja.

 

Cene su:

 

  • TDK MA-XG: 45 evra komad - MA-XG je onaj noviji model sa tamnim kucistem.
  • Sony Metal Master: 45 evra komad. Ona je od "keramike", ali nije Sony Super Metal Master
  • TDK MA 100: 11 evra komad
  • That's MG-X: 14 evra komad
  • SONY UX-Pro 90, pakovanje od pet komada: 45 evra (unutra je svaka kaseta posebno zapakovana)
  • TDK SA 100: 5 evra komad, noviji tip
  • TDK D 90: 5 evra komad - mislim da su one providne, morao bih da proverim. Cudna cena, ali tako mi je poslato.
  • TDK SA 60, pet komada u pakovanju, sa kutijom za skladistenje: 18 evra
  • TDK SF 90, tri komada u pakovanju: 12 evra
  • Maxell XL-II 60, tri komada u pakovanju: 11 evra
  • Black Basf Chrome 60, tri komada u pakovanju: 11 evra - ne znam tacno koja je ovo kaseta
  • Fuji DR 90 tri komada u pakovanju: 9 evra pakovanje
  • SONY BHF 90, pet komada u pakovanju: 25 evra, ne poznajem ovaj model

 

Nakamichi RX202 je 100 evra.

 

Ako ima daljih pitanja, moze javno, a moze i na pp. Obzirom da ovo nije klasican oglas za prodaju, nisam mogao ni da ga stavim u male oglase, tim pre sto kasete ne posedujem, a eventualno cu kupiti manju kolicinu za sebe. Medjutim, kada mi je covek vec ponudio bezveze je da ne podelim sa drugima jer svakako moram da se nadjem sa njim u vezi deka, a kasete ne zauzimaju puno mesta.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Dragi forumasi,

tokom sledeceg vikenda naci cu se sa jednim prijateljem u vezi kupovine deka. Ponudjene su mi i razne neotpakovane kasete, kao i Nakamichi RX202, u savrsenom stanju (prema tvrdnji vlasnika, a obzirom da je on inzenjer do sada je bio vrlo precizan u navodjenju stanja uredjaja, jer ih ne kupujem prvi put od njega).

 

Kaseta ima raznih: egzoticnih i onih manje egzoticnih, a evo cena za dek i kasete, ukoliko nekoga zanima...

Meni nije tesko da uz dek koji uzimam za sebe pokupim i kasete, samo je potrebno da mi se zainteresovani javi najkasnije do petka i nekako dostave novac u koverti sa imenom, prezimenom, brojem telefona i tacnim spiskom kaseta za koje je novac predat. Ja cu placati u evrima, ali novac mi se moze dostaviti i u dinarima, po tekucem kupovnom kursu iz menjacnica.

 

Tacne kolicine na raspolaganju ne znam, ali mislim da nisu velike, od nekoliko komada do nekoliko pakovanja.

 

Cene su:

 

  • TDK MA-XG: 45 evra komad - MA-XG je onaj noviji model sa tamnim kucistem.
  • Sony Metal Master: 45 evra komad. Ona je od "keramike", ali nije Sony Super Metal Master
  • TDK MA 100: 11 evra komad
  • That's MG-X: 14 evra komad
  • SONY UX-Pro 90, pakovanje od pet komada: 45 evra (unutra je svaka kaseta posebno zapakovana)
  • TDK SA 100: 5 evra komad, noviji tip
  • TDK D 90: 5 evra komad - mislim da su one providne, morao bih da proverim. Cudna cena, ali tako mi je poslato.
  • TDK SA 60, pet komada u pakovanju, sa kutijom za skladistenje: 18 evra
  • TDK SF 90, tri komada u pakovanju: 12 evra
  • Maxell XL-II 60, tri komada u pakovanju: 11 evra
  • Black Basf Chrome 60, tri komada u pakovanju: 11 evra - ne znam tacno koja je ovo kaseta
  • Fuji DR 90 tri komada u pakovanju: 9 evra pakovanje
  • SONY BHF 90, pet komada u pakovanju: 25 evra, ne poznajem ovaj model

 

Nakamichi RX202 je 100 evra.

 

Ako ima daljih pitanja, moze javno, a moze i na pp. Obzirom da ovo nije klasican oglas za prodaju, nisam mogao ni da ga stavim u male oglase, tim pre sto kasete ne posedujem, a eventualno cu kupiti manju kolicinu za sebe. Medjutim, kada mi je covek vec ponudio bezveze je da ne podelim sa drugima jer svakako moram da se nadjem sa njim u vezi deka, a kasete ne zauzimaju puno mesta.

 

cao druze za toliko para bilo gde moze kupiti te kasete,cena za deck onako realna

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko ofucanu reel kasetu, pod ofucanim podrazumevam one sa pojedenom trakom ili mnogo puta snimljene, te da vam je skart, a da je providno kuciste i dalje bistro i reelovi neizlizani bar sa jedne strane? Treba mi cisto dekoracije radi. Neka lepa boje hroma, poliranog aluminijuma, srebra, zlata...svetlije, sedefaste dakle, ili bar bela.

 

Kada bih mogao da cepidlacim i biram proizvodjaca onda Sony, ako nije Sony onda neki proizvodjac medija, koji nije i proizvodjac HI-FI uredjaja (TDK, Maxell, BASF...) :blush:

 

Kupio bih novu da znam gde ima u NS, i pod uslovom da ne deru "bratski" prodajuci dva ili tri puta skuplje nego preko, kako vec imaju obicaj.

 

Nesto ovako - skroz providno kuciste, i sedefasti reelovi u vec pomenutim nijansama.

 

          cassettes_1_0.jpg

 

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

cao druze za toliko para bilo gde moze kupiti te kasete,cena za deck onako realna

 

Neke kasete da neke ne. Meni je svejedno - nisu moje, ne prodajem ih, znam sta cu uzeti sebi. To je to.

 

A za dek, ako je u stanju u kakvom covek kaze, onda to nije realna vec ekstra cena jer sam ja platio tu istu realnu cenu za drndan i potpuno nestrucno popravljan RX202 sa gomilom problema. Na kraju sam ga rasturio skroz i nisam stigao da ga sklopim, stoji mi u kutiji. Naci kompletan i zaista ocuvan RX202 nije lako.

Link to comment
Share on other sites

Neke kasete da neke ne. Meni je svejedno - nisu moje, ne prodajem ih, znam sta cu uzeti sebi. To je to.

 

A za dek, ako je u stanju u kakvom covek kaze, onda to nije realna vec ekstra cena jer sam ja platio tu istu realnu cenu za drndan i potpuno nestrucno popravljan RX202 sa gomilom problema. Na kraju sam ga rasturio skroz i nisam stigao da ga sklopim, stoji mi u kutiji. Naci kompletan i zaista ocuvan RX202 nije

lako.

 

Apsolutno si u pravu i mislim da ta prica vazi za  skoro svaki deck  ,, Naci kompletan i zaista ocuvan RX202 nije 

lako  ,,

Link to comment
Share on other sites

Pa evo sta na mom nije valjalo, a izgledao je spolja u super stanju, cak ni dugmici izlizani:

1. Reel motor je zaglavljivao, mozda mora da se menja.

2. Dek je podmazivan bezveze.

3. Opruge za sistemu za zakljucavanje kasete drndane bezveze.

4. Glava ima tragove trosenja.


Sve sam sredio (eventualno glavu da zamenim) i... nisam stigao par meseci da ga sklopim, pa mi se smucio i stavio sam ga u kutiju da ceka bolje dane.

 

Izvinjavam se na off-u.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko ofucanu reel kasetu, pod ofucanim podrazumevam one sa pojedenom trakom ili mnogo puta snimljene, te da vam je skart, a da je providno kuciste i dalje bistro i reelovi neizlizani bar sa jedne strane? Treba mi cisto dekoracije radi. Neka lepa boje hroma, poliranog aluminijuma, srebra, zlata...svetlije, sedefaste dakle, ili bar bela.

 

Kada bih mogao da cepidlacim i biram proizvodjaca onda Sony, ako nije Sony onda neki proizvodjac medija, koji nije i proizvodjac HI-FI uredjaja (TDK, Maxell, BASF...) :blush:

 

Kupio bih novu da znam gde ima u NS, i pod uslovom da ne deru "bratski" prodajuci dva ili tri puta skuplje nego preko, kako vec imaju obicaj.

 

Nesto ovako - skroz providno kuciste, i sedefasti reelovi u vec pomenutim nijansama.

 

          cassettes_1_0.jpg

 

 

Hvala unapred!

 

Citiram sam sebe, jer se nadovezujem na ovo, da ne otvaram drugu temu bez potrebe. Zna li neko da mi kaze postoji li neka univerzalna oznaka po kojoj se mogu prepoznati neotpakovane reel kasete? Pitam jer su oglasi puni raznih kaseta, a od celofana se ne vidi da li imaju reel ili ne, tj. vecina prodavaca slika samo prednju stranu, tako da se ne vidi ono "prozorce" na celofanu sa zadnje strane. Stoji i dalje ovo vezano za stare i ofucane sto sam napisao.

Link to comment
Share on other sites

Boombox ja bih vam rado poklonio jednu od ovih, nije Sony, BASF. Maxel, TDK-a ali je od srca. I ja sam dugo tražio takve kazete i to iz istog razloga, dek stvarno sa njima izgleda preljepo, kakve su vrpce unutra i kakav je snimak pojma nemam jer me to ionako nije zanimalo, neki forumaši kojima sam nabavio takve kazete su zadovoljni a neki su unutra ubacili vrpcu iz nekih kvalitetnijih traka. :wave2

post-15891-0-15352400-1365148155_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mene najvise zivcira kod tih kazeta sto su bucne i napravljene su od malo tanje plastike.

Retro imam takve....Akai ih nevoli, jer one na sebi imaju predvidjenu pripremu za metal prekidace pa se poneki Akai zna zabuniti pa krivo pokazuje :-)

Inace te bijele su mi najljepse, a one Teac sarene koje imaju cak i zatvoren dio pa ni osvjetljenje nevidim bi dao djetetu da se igra!

Link to comment
Share on other sites

Mene najvise zivcira kod tih kazeta sto su bucne i napravljene su od malo tanje plastike.

Retro imam takve....Akai ih nevoli, jer one na sebi imaju predvidjenu pripremu za metal prekidace pa se poneki Akai zna zabuniti pa krivo pokazuje :smile:

Inace te bijele su mi najljepse, a one Teac sarene koje imaju cak i zatvoren dio pa ni osvjetljenje nevidim bi dao djetetu da se igra!

Idler kao Å¡to sam veÄ nekoliko puta rekao, kupio sam ih samo zato da slikam dekove sa njima jer su lijepe na oko i dek sa njima lijepo izgleda,  imam sasvim dovoljno kazeta za snimanje pa mi stvarno nije bitna kvaliteta trake. ObeÄao sam sam sebi da Äu 1-2 rastaviti i ubaciti neke kvalitetnije vrpce. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Idler kao Å¡to sam veÄ nekoliko puta rekao, kupio sam ih samo zato da slikam dekove sa njima jer su lijepe na oko i dek sa njima lijepo izgleda, imam sasvim dovoljno kazeta za snimanje pa mi stvarno nije bitna kvaliteta trake. ObeÄao sam sam sebi da Äu 1-2 rastaviti i ubaciti neke kvalitetnije vrpce. :wave2

Ma sve jasno :-)
Link to comment
Share on other sites

Idler kao Å¡to sam veÄ nekoliko puta rekao, kupio sam ih samo zato da slikam dekove sa njima jer su lijepe na oko i dek sa njima lijepo izgleda,  imam sasvim dovoljno kazeta za snimanje pa mi stvarno nije bitna kvaliteta trake. ObeÄao sam sam sebi da Äu 1-2 rastaviti i ubaciti neke kvalitetnije vrpce. :wave2

Ja sam u moju ubacio Maxell UD II jedino moraš staviti od 46min. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Boombox ja bih vam rado poklonio jednu od ovih, nije Sony, BASF. Maxel, TDK-a ali je od srca. I ja sam dugo tražio takve kazete i to iz istog razloga, dek stvarno sa njima izgleda preljepo, kakve su vrpce unutra i kakav je snimak pojma nemam jer me to ionako nije zanimalo, neki forumaši kojima sam nabavio takve kazete su zadovoljni a neki su unutra ubacili vrpcu iz nekih kvalitetnijih traka. :wave2

 

Ne znam sta da vam kazem sem hvala. Meni zaista nije bitno u kakvom je stanju sama vrpca, namotacu bilo kakvu, cisto da kaseta tj. dek moze da vrti reelove. Ne znam samo jesmo li dovoljno blizu, da ne ispadnu postanski troskovi veci od cene nove kasete? Mozda gresim, ali ako dobro pamtim, forumasi su pominjali nekog iz Londona u vezi reel kaseta? Ja sam iz Novog Sada. :)

Link to comment
Share on other sites

Mene najvise zivcira kod tih kazeta sto su bucne i napravljene su od malo tanje plastike.

Retro imam takve....Akai ih nevoli, jer one na sebi imaju predvidjenu pripremu za metal prekidace pa se poneki Akai zna zabuniti pa krivo pokazuje :smile:

Inace te bijele su mi najljepse, a one Teac sarene koje imaju cak i zatvoren dio pa ni osvjetljenje nevidim bi dao djetetu da se igra!

 

Ja sam jedno veliko matoro dete :) Ozbiljno, o kakvim Teac sarenim kaseta je rec, moze li neka slika ili link? Hvala unapred.

 

Jel ove imate? Nije mi jasno zasto dizajner kucista nije napravio samo 5-6mm vece prozore, pa da kucise bude autentcno, a da se lepo vide celi reelovi. Ovako niti su reelovi skroz otrkiveni, niti su pokriveni toliko da se ne vidi zakrivljenje. Takodje, trebali su u paketu stavljati istoboljne reelove, a ne nekoliko pari razlicitih.

 

t6s653.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da vam kazem sem hvala. Meni zaista nije bitno u kakvom je stanju sama vrpca, namotacu bilo kakvu, cisto da kaseta tj. dek moze da vrti reelove. Ne znam samo jesmo li dovoljno blizu, da ne ispadnu postanski troskovi veci od cene nove kasete? Mozda gresim, ali ako dobro pamtim, forumasi su pominjali nekog iz Londona u vezi reel kaseta? Ja sam iz Novog Sada. :)

Boombox nema na Äemu, ja imam nekoliko komada i neÄu propasti ako darujem jednu nekome tko je želi iz istog razloga kao ja, javim vam se na PP pa Äemo dogovoriti na koji naÄin Äu vam poslati kazetu. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...