Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Evo i moje kupovine.Kasete u apsolutno mint stanju od trake do kutije,jednom snimljene (neki skandinavski sinfo rok s pocetka 70-ih) i verovatno ostavljene u fioku.Cena 50din kom (za prijatelje iz Hrvatske to je 0,4E),kome treba ima jos desetak komada na kupindu. :listen

post-13269-0-20270400-1344326448_thumb.j

post-13269-0-90033300-1344326464_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Acazr kazete izgledaju odliÄno, nadam se da Äe se takve pokazati i pri snimanju, do sada sam imao uglavnom pozitivna iskustva sa polovnjacima, rijtko kada se dogodilo da kazeta izglleda apsolutno oÄuvana a tehniÄki neupotrebljiva :thumbsup2

Evo malo novih kazeta za moje vjeÄito gladne dekove, 15 komada Sony UX-S60, kod nas ih je veÄ popriliÄno teÅ¡ko kupiti a pogotovo po pristojnoj cijeni, uglavnom traže 4 Eura za komad, ove su koÅ¡tale 1.5 Euro.

post-15891-0-12322400-1344410674_thumb.j

post-15891-0-83733700-1344410691_thumb.j

post-15891-0-25924800-1344410712_thumb.j

post-15891-0-14433400-1344410753_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

i naravno nešto malo (oko 30 kom) TDK SA kazeta iz doslovno zlatnog doba kazeta...........jednostavno nisam to mogao pustiti kad su bile samo 10€....

Nisu baÅ¡ u optiÄkom mint stanju, malo su ove zlatne ispisani omoti i same kazete, ali su zato ove sa poÄetka 80-tih sasvim ok.

post-21344-0-69373400-1344769445_thumb.j

post-21344-0-67553600-1344769454_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo da pitam , bas ovakve zlatne imam , i sada me zanima nekoliko pitanja koja spadaju pod pocetnicka ;

(Ako sam i znao odgovore, vremenom sam ih zaboravio)

1. Koliko puta se moze presnimavati kaseta, a da se ne izgubi emulzija za dalja snimanja?

2. Ako sam kasetu snimio sa visokim nivoom/jakim zvukom, npr. od 5 lampica, 3 se skoro uopste

ne gase - ili jos gore uopste se ne gase lampice,svih 5; da li je takva kaseta upropastena za daljnja snimanja?

3. Chemu sluzhi ono natezanje olovchicom? Da li to treba raditi pre svake reprodukcije kasete?

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=YREK-UBp940&feature=related

Pitam za traku poput ove na ovom snimku 2:23. samo sa oznakom S (XLII-S Epitaxial, jedinu takvu koju imam)

Nekada, kada bi mi neko od drugara doneo nesto nanjoj , snimak bi obicno bivao izvrstan.

Posto ja imam losu Fisher dekchinu, nisam bio zadovoljan snimkom, i onda sam je 2-4 puta nasnimio

(Na jednom kracem delu je 4 puta predjeno - i upravo na tom delu je i jachi level - jedvda da pada

na manje od 3 of 5 lampica). Da li je takva traka upropastena?

Link to comment
Share on other sites

evo noviteta........................

Jedna jedina That's traka upravo iz te serije mi je neznano kako stradala ; zvuk je celom duzinom trake

distorziran , gubi se cas jedan, cas drugi kanal.

Da li se ovo jos nekom desilo?

Vidno se chini da joj nista ne fali.

Sasvim sam je uredno skladistio , nije bila blizu EM, niti sunca : /

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=YREK-UBp940&feature=related

Pitam za traku poput ove na ovom snimku 2:23. samo sa oznakom S (XLII-S Epitaxial, jedinu takvu koju imam)

Nekada, kada bi mi neko od drugara doneo nesto nanjoj , snimak bi obicno bivao izvrstan.

Posto ja imam losu Fisher dekchinu, nisam bio zadovoljan snimkom, i onda sam je 2-4 puta nasnimio

(Na jednom kracem delu je 4 puta predjeno - i upravo na tom delu je i jachi level - jedvda da pada

na manje od 3 of 5 lampica). Da li je takva traka upropastena?

Nije uniÅ¡tena, presnimiÅ¡ Äime želiÅ¡ i peglaÅ¡ dalje. Ako se plaÅ¡iÅ¡ probijanja starog snimka to se deÅ¡ava samo kod dva jako razdeÅ¡ena deka kada glava za brisanje "promaÅ¡i" stari zapis pa se Äuje u pozadini kao iz bureta. PresluÅ¡avanje koje nastaje kao posledica dugotrajnog nekorišćenja kasete opet nema veze sa jaÄinom snimka i to se ne deÅ¡ava na svakoj traci odnosno nije Äujno uvek.

Puritanci tvrde da kasete ne trpe presnimavanja, ja u to ne verujem. Možda grešim ali nisam primetio da mi drugi snimak ne valja, nije taj osećaj ali snimak radi. Moglo bi se tu filozofirati do sutra...

Link to comment
Share on other sites

Evo neki chova ovde ugrabio gomilu kaseta :

youtube.com/watch?v=eZj19pUCEAM&feature=related

good normals with a good tape deck can achieve great results. I love my premium ferrics like the early 80s Maxell UDs, and TDK ADs. The mid eighties Maxell XLI from about 1985 1986 was perhaps the best normal tape I've ever used,

Amen.

Link to comment
Share on other sites

..................................nije neka minutaža, ali je nova tdk krom kazeta i..........Å¡to je najbitnije nisam jako dugo otvarao neki paket od 10 komada, mogu vam kazati da je zaista zadovoljsto to raditi. Nekad priije kada nam je to bio svakodnevni medij za glazbu i nismo obraÄali pažnju na takve stvari. Asad je to prava rijetkost.

post-21344-0-67996800-1345139353_thumb.j

post-21344-0-45730200-1345139458_thumb.j

post-21344-0-90520100-1345139592_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...