Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Bolid i nije tako los a kasete :plakanje :plakanje :plakanje

Болид је канта, а звали Ñу га мртвачки Ñандук. Баш ме чуди зашто.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Miris kaseta (više puta pomenut u temi) me prvo asocira na neke Agfa trake (hrom, ne sećam se koji model).

Taj miris (da budem fin - ga ne nazovem primerenijim imenom) je bio vrlo jak, oštar. Ko je takvu otvarao nema šanse da ga je zaboravio :huh:

Prva kaseta na koju sam nešto snimao, sa radija, bila je orwo (sećate se, verujem), 1983. god. - nje nema odavno ali se sećam dobrog dela pesama koje sam tada snimio.

Srećom, brzo sam se opredelio za kvalitetne (najviše Maxell XLII i XLII-S, TDK SA/SA-X, BASF Chrome Maxima, Sony UX-S,... metalke nisam koristio).

Usput, ponovo sam i u svetu dekova/kaseta: skoro sam prodao nekog Telefunkena, zaostalog posle prodaje nekih komponenti i uglavnom neupotrebljavanog, i kupio Harman/Kardon TD 4200.

Link to comment
Share on other sites

Miris kaseta (više puta pomenut u temi) me prvo asocira na neke Agfa trake (hrom, ne sećam se koji model).

Taj miris (da budem fin - ga ne nazovem primerenijim imenom) je bio vrlo jak, oštar. Ko je takvu otvarao nema šanse da ga je zaboravio :huh:

Prva kaseta na koju sam nešto snimao, sa radija, bila je orwo (sećate se, verujem), 1983. god. - nje nema odavno ali se sećam dobrog dela pesama koje sam tada snimio.

Srećom, brzo sam se opredelio za kvalitetne (najviše Maxell XLII i XLII-S, TDK SA/SA-X, BASF Chrome Maxima, Sony UX-S,... metalke nisam koristio).

Usput, ponovo sam i u svetu dekova/kaseta: skoro sam prodao nekog Telefunkena, zaostalog posle prodaje nekih komponenti i uglavnom neupotrebljavanog, i kupio Harman/Kardon TD 4200.

Specifican miris su imale MAXELL kasete proizvodnja 1982 do 1986 godine,i jos jedna kaseta koju sam imao PHILIPS UCX.Nisam siguran da li je tacna oznaka,znam da je bila hrom kaseta.Provericu na netu i ako sam pogresio obavesticu vas koji je model bio u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

denon-audio-cassettes-copyright-oswiss_32659.jpg

..i posle 20god Denon kasete i dalje isto miriÅ¡u...kao da imaju parfem u sebi. HD8 hromke i HD-M metalke. Neverovatno je da ni malo od tog specifiÄnog mirisa nisu izgubile.

U pravu si imam nekoliko snimljenih DENON kaseta i posle tvoje poruke sam ih ponovo pogledao ,preslusao i dosao do istog zakljucka.P.S. rado bih posedovao MG-X i da li je neko ima.....

Link to comment
Share on other sites

Tu bih sad neÅ¡to prokomentarisao.Svi kukamo kako nema chrome kaseta.Nedavno sam sluÄajno doÅ¡ao u posed veće koliÄine TDK SA 90 kaseta novih.PoÅ¡to mi sve ne treba ,stavio sam na prodaju i to po veoma korektnoj ceni,zamislite niko da se javi da pita,Å¡ta kako,koliko itd. ZnaÄi neÅ¡to ne Å¡tima u svemu ovome

Link to comment
Share on other sites

Tu bih sad neÅ¡to prokomentarisao.Svi kukamo kako nema chrome kaseta.Nedavno sam sluÄajno doÅ¡ao u posed veće koliÄine TDK SA 90 kaseta novih.PoÅ¡to mi sve ne treba ,stavio sam na prodaju i to po veoma korektnoj ceni,zamislite niko da se javi da pita,Å¡ta kako,koliko itd. ZnaÄi neÅ¡to ne Å¡tima u svemu ovome

ACO u pravu si ja sam u SVEDSKOJ tj. STOKHOLMU prosle godine nabavljao kasete TDK SA 90 u pakovanju po 5 komada za cenii100 SVEDSKIH kruna,sto je danas mozda oko 1400 dinara po kursu.To je oko 280 dinara po komadu,ali to vazi kada se to donese iz SVEDSKE bez ikakvih dodatnih troskova.Ako to neko salje preko posrednika to je daleko skuplje,pa postavljam pitanje da li je u tom slucaju cena od 4 evra po kaseti skupa. Za mene nije a o ostalim pricama necu da cujem .U danasnjem vremenu je jako tesko doci do pravih kaseta koje ljudi zele bez ogromnih cena u odnosu na nas standard.Eto ja sam u odnosu na ostale forumase u boljoj situaciji pa sebi to mogu da priustim,mada je to sve teze i skuplje.Uvek se setim ALEXA koji pametno zbori, danas je sve jeftinije u odnosu na sutra.Dobro razmislite o tome.I na kraju.za koju cenu da ovde prodam TDK MA-XG 90,60 koje imam iz 1990 a koje na EBAY imaju minimalne cena preko 40 i vise evra i da li treba da ih prodam za 20 ili 30 ebvra.

Link to comment
Share on other sites

denon-audio-cassettes-copyright-oswiss_32659.jpg

..i posle 20god Denon kasete i dalje isto miriÅ¡u...kao da imaju parfem u sebi. HD8 hromke i HD-M metalke. Neverovatno je da ni malo od tog specifiÄnog mirisa nisu izgubile.

Apsolutno si u pravu,ja imam od izlozenih samo HD-M 100 metal kasete,7-8 kom.i mnogo mi se svidjaju!

Link to comment
Share on other sites

Tu bih sad neÅ¡to prokomentarisao.Svi kukamo kako nema chrome kaseta.Nedavno sam sluÄajno doÅ¡ao u posed veće koliÄine TDK SA 90 kaseta novih.PoÅ¡to mi sve ne treba ,stavio sam na prodaju i to po veoma korektnoj ceni,zamislite niko da se javi da pita,Å¡ta kako,koliko itd. ZnaÄi neÅ¡to ne Å¡tima u svemu ovome

Osetih se prozvanim jer sam ja pokrenuo ovo pitanje.Meni licno nije puno da dam 100-150 dinara za jednu kasetu, a 300 do 400 po komadu neka placa ko moze.Svaki sport kosta, pa i ovaj ali kada dodas sve sto ti treba i ono sto moras ja stvarno ne znam kako da odvojim toliku cifru i da na primer kupim 5 ili 10 komada? Pre nekih mesec dana su me zvale kolege na poslu i rekli mi da sam tehnoloski visak posle vise od 14 godina robijaskog rada iako sam bio jedini zaposleni u odeljenju iz kojeg su mnogi proterani, da ne davim na dalje... Stvarno mislim da je 300-400 din po kaseti puno a opet radije slusam ocuvanu polovnu kasetu nego cd, sta vise plejer ni nemam... Na kraju krajeva nabavio sam preko 100 komada polovnih ali u extra stanju tdk sa i sa-x kao i xll i ostalih takodje dobrih. Koliko god da kukamo ili budemo optimisti, kaseta je sve manje i bice sve skuplje i sto je neko rekao "danas je sve jeftinije u odnosu na sutra"

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se osećaÅ¡ prozvanim,ja sam samo komentarisao na temu,i ja sam kupovao dosta skupo neke kasete,srećom sam bio naleteo na ove.A neki i preteruju,vidiÅ¡ oglas, Äovek traži 70 eura za 10 komada kaseta,Å¡to je već krajnje bezobrazno.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se osećaÅ¡ prozvanim,ja sam samo komentarisao na temu,i ja sam kupovao dosta skupo neke kasete,srećom sam bio naleteo na ove.A neki i preteruju,vidiÅ¡ oglas, Äovek traži 70 eura za 10 komada kaseta,Å¡to je već krajnje bezobrazno.

Dragi imenjace ja nikog ne vucem za rukav da kupi kasete koje prodajem, ne vidim u cemu je moj bezobrazluk,ako je tebi skupo nekom nije, trziste ce reci.Ti ako mozes da nadjes na drugom mestu 10kom ovih kaseta za manje para javi i meni. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dragi imenjace ja nikog ne vucem za rukav da kupi kasete koje prodajem, ne vidim u cemu je moj bezobrazluk,ako je tebi skupo nekom nije, trziste ce reci.Ti ako mozes da nadjes na drugom mestu 10kom ovih kaseta za manje para javi i meni. ;-)

Pozdrav :wave2 .Nisam video taj oglas,koje su kasete u pitanju ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...