Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

kad su pravili mini disc... mogli su i mini dek...

Svakako, ali... pogledate otvore na donjoj strani micro & mini kasete, gde tu "ugurati" 3 glave, ili rotacione za revers, pa još minimum jedan a još bolje dva kapstana sa sve rolerima ?

Micro-Mini-Vergleich_2.jpg

Ovako to izgleda kod "micro cassette" diktafona, ne verujem da je standard drugaÄiji kod dekova za taj format...

P1030075kl.jpg

P1030076kl.jpg

S druge strane, bez obzira što je traka iste širine kao i kod svima nama znane "compact cassette", te verovatno isti raspored tragova i kanala na njoj, ostaje ne samo problem manje brzine protoka trake, već i potreba za korišćenjem tanjih traka ili manje dužine trajanja, jer jednostavno nema mesta za koturove unutar kućišta same kasete.

Link to comment
Share on other sites

Drugari, sta mozete da mi kazete o ovom serjalu tkd-sa?!

Njih do sada nisam imao a kupio sam ih za celih 601 dinar.Prodavac kaze da su u odlicnom stanju i extra ocuvane...

Kasete su stigle, sve isprobane na brzaka po malo i moram da priznam da sam sretan kao dete! Ocuvane su perfektno, kao da nisu ni koristene a snimanje na njima je glatko i ne prepoznaje se razlika tape/source prilikom snimanja i gotovo bez podesavanja na rec cal/level(Denon dr-m24hx).Prosto neverovatno, imam takodje polovnih starih kaseta ali ove su najstarije a kao da su nove.Nadam se da ce snimak na njima ostati dugovecan.Prosto sumnjam da danasnji diskovi koji se koriste za audio cd imaju buducnost i upotrebljivost na duze staze a ne pogotovo za 30 i vise godina.
Link to comment
Share on other sites

Probao sam snimak sa flac-a(na brzaka proba ATB-Marrakech :-)) a snimak je isao do +3db bez izoblicenja, cist, jasan i bistar, kao za pozeleti.Prava kaseta, ni za porediti i bolja od novih koje kupujem u zadnje vreme (Sony cdit II ili sta vec...)Vrh vrhova i vrh su sacuvane svih 11 komada :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...