Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Treba da mi stigne(izmedju ostalih) jedna tdk-ar100. Mislim da sam nekada davno imao jednu i da sam na trenutak pomislio da je hrom traka.Jedva cekam a takodje ce tu biti po nekoliko maxell xll-s60,tdk d90-60 u skoro svim verzijama, sony ux i uxs, tdk-sa90, basf chrome extra90,sony super ef60,i jos svasta nesto a takodje se radujem i philips CDone normalkama na koje moj Denon snima za oskara :cheers

Link to comment
Share on other sites

Za mene su TDK normal trake najbolje koje sam imao prilike da probam, mada nemam egzotiku od traka, kao neki drugi clanovi.

Po meni jedna od najboljih normalki koje sam koristio i jedna od najlepsih.

Nedavno sam kupio 10 ovih kaseta

post-10033-0-86625500-1326914194_thumb.j

i mogu prijaviti da sam krajnje nezadovoljan. Prvoj kaseti koju sam snimio mehanizam je otkazao već pri prvom preslušavanju. Drugu nisam mogao da kalibrišem - u high poziciji morao sam još da povećam rec level a bias je otišao do kraja levo, u -20 i opet je levi kanal treptao. Kad sam umesto nje uzeo maxell ur60 koja u lokalnoj fotokopirnici košta 80 dinara, nije bilo nikakvih problema. Malo pomerim level, malo bias, i kad se namesti - stoji kao zakucano na markeru. Jednom kad me ne bude mrzelo otpakovaću ih sve i videti ima li upotrebljivih.

InaÄe, navodno su made in japan i 1985. godiÅ¡te

post-10033-0-36488300-1326914640_thumb.j

Moguće i da su nekakvi pirati, zato sam i stavio sliku. Ako jesu, onda dobro. Ne sećam sekoliko sam ih platio ali nije bilo preterano skupo. Ako nisu, onda sam jako razoÄaran u tdk.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam kupio 10 ovih kaseta

post-10033-0-86625500-1326914194_thumb.j

i mogu prijaviti da sam krajnje nezadovoljan. Prvoj kaseti koju sam snimio mehanizam je otkazao već pri prvom preslušavanju. Drugu nisam mogao da kalibrišem - u high poziciji morao sam još da povećam rec level a bias je otišao do kraja levo, u -20 i opet je levi kanal treptao. Kad sam umesto nje uzeo maxell ur60 koja u lokalnoj fotokopirnici košta 80 dinara, nije bilo nikakvih problema. Malo pomerim level, malo bias, i kad se namesti - stoji kao zakucano na markeru. Jednom kad me ne bude mrzelo otpakovaću ih sve i videti ima li upotrebljivih.

InaÄe, navodno su made in japan i 1985. godiÅ¡te

post-10033-0-36488300-1326914640_thumb.j

Moguće i da su nekakvi pirati, zato sam i stavio sliku. Ako jesu, onda dobro. Ne sećam sekoliko sam ih platio ali nije bilo preterano skupo. Ako nisu, onda sam jako razoÄaran u tdk.

Kolega nisi ti jedini kome se to desava kasete su sigurno originalne, jednostavno godine su ucinile svoje, emulzija na trakama nije vecna odnosno popusta vremenom, samo sto neke manje neke vise pokazuju probleme pri snimanju, a neke rade normalno

Zasto je to tako ne bih znao da ti objasnim znam samo da sam se puno puta iznervirao, mislio sam da mi je deck neispravan medjutim naidje po neka kaseta koja mi ne pravi probleme i shvatim da u stvari nije do njega vec do kaseta. Nazalost kako godine budu prolazile sve vise cemo se sretati s tim problemom, pomiri se sa tim :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja nabavio jos malo normalki TDK D 90 iz 1988. godine.Nazalost prethodnih dana nisam snimao prethodne modele kao sto sam obecao zbog smrtnog slucaja u zeninoj familiji.Preminuo joj je teca pa sam bio zauzet organizacijom sahrane.U narednom periodu cu to uraditi i objaviti rezultate,a mozda to uradim i kod nekih clanova foruma koji imaju top modele kaset dekova.Slike idu kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nabavio normal kasete tdk d 90 iz 1988. godine,kao sto sam i napisao u nekom prethodnom postu.Na zalost nisam ispunio obecanje o testiranju prethodnih kaseta, zbog smrtnog slucaja u zeninoj familiji.Preminuo joj je teca pa sam bio zauzet pripremanjem sahrane.U narednom periodu cu testiirati kasete, kao sto sam rekao na mojim dekovima, mada postoji mogucnost da ih testiram kod nekih clanova foruma koji imaju top modele dekova.U svakom slucaju iznecu svoje rezultate i zapazanja.Slike idu kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nabavio normal kasete tdk d 90 iz 1988. godine,kao sto sam i napisao u nekom prethodnom postu.Na zalost nisam ispunio obecanje o testiranju prethodnih kaseta, zbog smrtnog slucaja u zeninoj familiji.Preminuo joj je teca pa sam bio zauzet pripremanjem sahrane.U narednom periodu cu testiirati kasete, kao sto sam rekao na mojim dekovima, mada postoji mogucnost da ih testiram kod nekih clanova foruma koji imaju top modele dekova.U svakom slucaju iznecu svoje rezultate i zapazanja.Slike idu kasnije.

Te D normal kasete nikad nisu ni bile dobre.I u ona vremena da bi dobio visoke trebao si Bias pomeriti do nebesa
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa ovim novijim tdk-d 90 prilicno zadovoljan, međutim kada sam probao da snimim na tdk-ar100 nisam mogao da verujem da je to normal kaseta.Vec sam je davno imao i bio prezadovoljan a sada je opet tako.Za mene, to je ubedljivo najbolja normal kaseta.Citao sam po stranim forumima i ljudi kazu da su zbog nje prestali da kupuju sa90

post-26397-0-74064100-1326997379_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

kupio sam je polovnu, prilicno ocuvanu.Ostavicu da vidite koliko je kostala(mada znam da ce mnogi kazati da ustvari toliko i vredi ali ipak nije tako).

http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Audio/Ostalo/kaseta-TDK-AR100/4128768

a tek ove http://www.limundo.com/kupovina/kasete-MAXELL-XLII90-4-komada-/4128759

ili ove http://www.limundo.com/kupovina/kasete-MAXELL-XLII-S-60-2-komada-/4128548

ili ove http://www.limundo.com/kupovina/kasete-SONY-UX-90-3-komada-/4128740

i jos dosta toga... Polovno ali solidno ocuvano :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Secam se da su Raks Cabrio kasete bile da se kupe kod nas u Robnim kucama Beograd.

Imalo ih je ponegde, ja sam ih kupovao jer su bile dobre a opet dosta jeftinije.Mislim da sam radije kupovao sd-sx, takodje cro2.

Kada nije bilo nekog izbora za cro2 znam da sam kupovao Sony superEF, koje su bile odlicne.Ima li nesto da se kupi po nasim prodavnicama osim Maxell UR,Tdk-d ili Sony ef/hf(novijih modela)?

Link to comment
Share on other sites

Secam se da su Raks Cabrio kasete bile da se kupe kod nas u Robnim kucama Beograd.

Imalo ih je ponegde, ja sam ih kupovao jer su bile dobre a opet dosta jeftinije.Mislim da sam radije kupovao sd-sx, takodje cro2.

Kada nije bilo nekog izbora za cro2 znam da sam kupovao Sony superEF, koje su bile odlicne.Ima li nesto da se kupi po nasim prodavnicama osim Maxell UR,Tdk-d ili Sony ef/hf(novijih modela)?

Link to comment
Share on other sites

Tdk D su bile i ostale Ä‘ubre, a Tdk AR, je odliÄna kaseta.

Tako je, snimak elektronske muzike prepune dubokih basova, sarenih srednjih sa obiljem reverb-a kao i gomilom svakakvih visokih tonova na nivou i od preko +4db bez puno podesavanja bias-a i takodje bez izoblicenja.Stvarno vrhunska kaseta.Da mogu da nabavim koju novu bio bih srecan kao dete.

post-26397-0-29748300-1327083734_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...