Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Ljudi da li ste zainteresovani za grupnu nabavku evo pre pola sata bio na Kupujem / Prodajem i video dva oglasa prodaja kaseta, nisam zvao vlasnike evo linkovi...

То ми је друг и од те приказане количине нема толико, миÑлим да је већи део већ продат!

Предходно позвати и информиÑти Ñе о количини :crno-na-belo

:wave2

Link to comment
Share on other sites

То ми је друг и од те приказане количине нема толико, миÑлим да је већи део већ продат!

Предходно позвати и информиÑти Ñе о количини :crno-na-belo

:wave2

Pa što ne vikaš, imaš broj telefona mogao si da javiš pa da spojimo lepo i korisno (u vezi kapa....)

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Chrome-kasete, od kojih nema potrebe tražiti bolje(po meni)...

image957.jpg

image2589.jpg

image8016.jpg

image1399.jpg

image5392.jpg

Možda, jedino triad_thats1.gif ali, one su uvek nekako... pa, nije ih praktiÄno ni bilo kod nas !!!

Kako Ti se pokazala ona prva XL-IIS sa antirezonantnim mehanizmom? Ja sam imao jednu/dve i za pravo cudo nekako su zaglavljivale. A plastika stvarno antirezonantna, teza je nego obicna kaseta...

Link to comment
Share on other sites

Kako Ti se pokazala ona prva XL-IIS sa antirezonantnim mehanizmom? Ja sam imao jednu/dve i za pravo cudo nekako su zaglavljivale. A plastika stvarno antirezonantna, teza je nego obicna kaseta...

Zoki, ja sam ih dosta nakupovao preko tamo jos 90' godina i bili su skupi ko djavo :heat .. mogu ti reci da su mi jedan od najboljih koje imam, a snimci napravljeni na njima su bolji od vecina mojih metalki, a moglo je slobodno i koji db vise na njima da se snimi.

Imali vise dinamike i siri stage, oklop plastike prvoklasna i teska skoro kao kod Sony Super Metal Master.

Ja licno nisam imao nikakvih problema sa zaglavljivanjem mada imam utisak da bi neki deck u budzet klasi imao problema da ga premotava :grin:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo prosirenja u vidu normalki, probao jednu i odlicne su, snimak za normalku nije normalan :rolleyes: bolje reci odlican je :klanjanje . Jedina mana u odnosu na neke bolje je sto je sama traka malo bucnija dok radi. Daleko se lakse snima (kalibrise ) i cini mi se bolje rezultate daje od Sonijeve hrom trake CDitII

post-11811-0-75170600-1298321018_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Maxell Audio UK brošura(1985), po meni, najbolja godina Maxell berbe !!!

- page 1

- page 2

- page 3

- page 4

- page 5

- page 6

- page 7

- page 8

- page 9

- page 10

- page 11

- page 12

- page 13

- page 14

- page 15

- page 16

- page 17

- cassette tape specifications

- open reel tape specifications

p.s.

Moralo je na žalost ovako(sa postavljanjem linkova, za svaku stranicu broÅ¡ure, ponaosob), jer se fotografije sa matiÄnog site-a tapeheads.net ne mogu direktno postavljati na forum !!!

Kako god bilo, ljubitelji audio-kaseta uživajte, i naravno dodajte brošuru svojoj "hdd-kolekciji"...

Link to comment
Share on other sites

Maxell Audio UK brošura(1985), po meni, najbolja godina Maxell berbe !!!

- page 1

- page 2

- page 3

- page 4

- page 5

- page 6

- page 7

- page 8

- page 9

- page 10

- page 11

- page 12

- page 13

- page 14

- page 15

- page 16

- page 17

- cassette tape specifications

- open reel tape specifications

p.s.

Moralo je na žalost ovako(sa postavljanjem linkova, za svaku stranicu broÅ¡ure, ponaosob), jer se fotografije sa matiÄnog site-a tapeheads.net ne mogu direktno postavljati na forum !!!

Kako god bilo, ljubitelji audio-kaseta uživajte, i naravno dodajte brošuru svojoj "hdd-kolekciji"...

U potpunosti se slazem s tobom. Posebno sam idolat one zlatne XLIIS . Daj mi njih i evo ti sve metal trake ovog svete. R2R trake znaju da ostavljaju malo djubreta iza , verovatno je starost razlog.

Link to comment
Share on other sites

Sjajan, i hvale vredan prilog, našoj kolekciji brošura(audio-kaseta i traka) na forumu, poštovani @steve_pan !!!

Samo da dodam(evidencije radi), broÅ¡ura koju se postavili, je malkice mlaÄ‘a od one "moje", na prethodnoj stranici... reÄ je o Maxell Audio USA(1986).

Naime, Maxell je, kao i TDK, svoje audio-kasete, menjao novim modelima svake druge godine(parne), i kao što i sami možete da vidite, kompletna gama je zamenjena novim, naprednijim modelima...

- mx/xl-IIs/xl-II/xl-Is su zamenjene novim modelima

- xl-I je povuÄen iz proizvodne palete(bez direktne zamene novim modelom), meÄ‘utim za evropsko tržiÅ¡te je ponuÄ‘en i novi xl-I

- ud-II/ud-I su zamenjeni superiornijom serijom uds-II/uds-I(no, na evropskom tržištu su bile u ponudi i nove serije modela ud-II/ud-I)

- bazni model ul, je zamenjen sa ur, koji se proizvodi i dan-danas

Ove dve serije Maxell audio-kaseta(za 1984 i za 1986), se (ne)zvaniÄno smatraju najboljim u njihovoj celokupnoj istoriji !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...