Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Te Basf trake su bile moje , a sutra ih saljem u Zrenjanin uz jedan mali poklon u obliku dvd koncerta grupe Deep Purple ali sa Tommy Bolinom .Drago mi je da su kasete otisle kod clana foruma acazr-a . Jos stoji nalepnica od 24,95 dm .Neka je sa srecom buducem vlasniku .

Link to comment
Share on other sites

Stigle kasete od clana Brka-65, izgledaju kao nove, nista nije pisano po omotima, cak imaju i orginalne stikere unutra. Sledi testiranje na deku, ali ako su ocuvane unutra kao spolja bice sve ok.

Nisam nesto puno obracao paznju na modele, pa tek kada sam pogledao kasete ukapirao sam da je UDII zlatna Maxellica moja omiljenja. Steta sto ih vise ne uzeh.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa evo ovako, premotas kasetu pri samom pocetuku, pustis snimanje i pritisnes dugme sa oznakom osc. 400hz i namestis level kalibraciju za jedan i drugi kanal do vrednosti koje je obelezeno na displeju. Nakon toga pritisnes dugme osc. 12.5khz i namestis bias isto kao i level. Zatim opet vratis na 400hz da proveris da podesavanje biasa nije poremetilo level i tako sve dok ti se oznake za bias i za rec level ne poklope sa oznakama na displeju... Nartavno, ako koristis neki sistem za redukciju suma, pre pocetka kalibracije, izaberi zeljeni sistem...

Link to comment
Share on other sites

Bas lepo sto si postavio ovaj prilog sa RTS-a,obradovao me je :thumbsup2 .Dace bog vratice se kasete opet u modu,kao sto su se ploce vratile.

Malo van teme : poslednjih par vinila iz novije produkcije ( nov album Yello , Sade , Leonard Cohen) me je ostavilo bez teksta kvalitetom izrade : bez izuzetka 180 g verzije , posto su albumi radjeni za CD ceo materijal je podeljen na 2 ploce po 3 pesme po strani tako da informacije nisu nabijane u zadnju petinu ploce , jednostavno izvanredan kvalitet. Cena : pristojna - 20 do 25 eura za album sto nije mnogo ako se uporedi sa onim kvalitetom koji se dobije .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...