Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Chowek: zene su prakticne po defaultu ali bilo bi pozeljno i da imaju osecaj za COOL (i da dobro kuvaju, itd. :thumbsup2 ) .

Tekst na popmatters jeste tezak za citanje (sorry) ali je dobar za razmisljanje (+ posebno komentari na tekst na sajtu).

Ova pojava u US je mnogo vise od prostog povratka kaseta i to mi je posebno zanimljivo.

Pogledati i tekst u Stereophile, a ima toga jos.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije postao ljakse, nego se nema vremena.

Kod nas postoji poslovica: Seljak u Beograd, seljak iz Beograda.

Beograd je divno mesto, samo ako znas sta hoces.

Iz politike se verovatno polako povlacim, bar se nadam.

Da li je neka prava partija prava ili ne tesko je odrediti,

bitno je da ljudi koji je vode imaju dovoljno svesti da

opsti interes stave ispred licnog ili u najmanju ruku odrede neki posten balans izmedju ta dva interesa.

Razlog za kasete:

Muzika zahteva ipak malo posvecenosti i odvajanja vremena za nju. U jednom trenutku sam uhvatio sebe kako gomilam brdo muzike skinute sa interneta a da je i ne slusam, zapravo jedno vreme malo sam uopste slusao muziku, ali posto prva ljubav zaborava nema srecom sam se vratio na pravi put. :thumbsup2 Odabir muzike i ono sto ces snimiti na kasetu ipak zahteva malo truda, tako da je i verovatnoca da ce te to slusati dosta velika. Setite se samo nekada koliko ste vrteli neki album do koga ste teskom mukom dosli, bilo zbog nedostupnosti ili ogranicenog budzeta. Kasete imaju vise neki psiholoski i ritualni smisao nego prakticni narociti u vremenu u kojem zivimo, tako da se sigurno nece vratiti na velika vrata, ali bi bilo dobro da budu malo dostupnije, bar za fanove.

Dostupnost muzike preko interneta ima svojih prednosti, mozes na lak nacin da dodjes do onoga sto te zanima, poslusas u MP3 formatu i ako ti se svidi nabavis to na nekom kvalitetnijem nosacu ili formatu. Neka dobra pravila vladaju kod ljubitelja stripa (jos jedan hobi). Na netu imas dosta skeniranih stripova koje mozes da downloadujes pogledas ili cak i procitas, a onda lepo ono sto ti se svidi kupis u papirnom izdanju. Kao oblik podrske izdavacima postoji npr. pravilo da se ne skeniraju stripovi nekoliko meseci od njihovog objavljivanja.

Sto brze zivimo i sto vise hocemo izgleda da sve manje imamo pa zato i ovaj mali omaz zaboravljenim audio kasetama.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije da ja to ne želem, daleko od toga... skoro sve meni, onako baš drage cd/sacd diskove sam prebacio na kasete, pa kad me stigne :thumbsup2:cheers:lol: ... slušam njih...

Ali, razmislite malo... ko bi, ako ih bude pravio, pravio nove dekove... Sony ???

Oni su opasno uprskali stvar, te izgubili poštovanje poštovalaca...

Sem toga ima da koštaju, ako ih bude(a neće...)... od 5000 $ ili tako nešto, pa nagore...

Ma neka samo pocnu da ih prave,pa neka kostaju koliko god treba.Bitno je da ih bude i ima.Cena od 5000 dolara ne verujem da ce da bude jer Tascam 122mkIII je kostao prosle godine u Italiji nov 1668 evra.Tako da Sony moze samo manje od njega da kosta.U zadnje vreme sve vise ljudi kupuuje dekove,cak i oni koji pre toga su pricali da je kaseta proslost.Primer je jedan poznanik koji mi je rekao pre par godina da su dekovi proslost i da njega dek u zivotu ne zanima,pre par meseci kupio je prvi dek potom i drugi.Kaseta i Dekovi imaju svoju car i draz koja je neopisiva i stvara mi neverovatno zadovoljstvo.Lepo je preneti ljubav prema kaseti i na nase maslednike.Primer je pre nekih nedelju dana bio je kod mene moj dobar drug sa sinom.Kad je njegov sin ugledao kod mene Nakamichi Cassette Deck 1 odusevio se izgledom deka i rekao Tata kupi mi ovaj dek,kad sam drugu poklonio jednu retku kasetu sin je pitao jel mogu da je otvorim.Odusevljen sam bio time da se detetu toliko svidjaju dekovi i kasete(svaka cast Tati sto mu je preneo ljubav prema dekovima i kasetama :wave2 ).Ako budem imao sina,potrudicu se da mu prenesem na najbolji moguci nacin ljubav prema kasetama i dekovima(da bi draz kasete i deka sto duze zivela).Inace ja sam kasete i dekove zavoleo jos kao dete sa nepunih 9 godina,moj tata je tada kupio risiver Korting i dek Korting C-220(njihov top model tad),secam se(za mene prelepog trenutka) i kad smo zajedno tata i ja kupili prvu praznu kasetu TDK AD-60(koju i dan danas cuvam sa svim ostalim kasetama koje imam).

Link to comment
Share on other sites

Scepan: respect za dobar vibe (i inace)! :thumbsup2

Chowek: objasni devojci da je samo na probi, kao i svaka devojka ( :lol: ) i da mora bolje da prati trendove !

Ali, imam utisak da je nesto pocelo da se desava (ne moramo uvek poslednji da ukapiramo mi u Srbiji!) a posebno ovaj tekst na Popmatters na tragu globalno/lokalno, digitalno/analogno, mainstream/underground ... zasluzuje malo razmisljanja...

Hvala puno na lepim recima(respect takodje) :cheers ,ziv bio :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Dragi Preko Bare, najludji medju nama kupuju i ludje stvari, veruj mi, znam provereno - imam prijatelje/poznanike medju najludjim.

Je si li procitao tekst na Popmatters (ti valjda razumes), comments?

Znas, kao onaj vic "Ma sta cito, o'do. Ma sta o'do, minir'o" . Na trista miliona amerikanaca jedva se prodade jedan Revox 215 za 600 dolara, i to servisiran.

Ja sam par puta probao da prodam svoj CR5 za neke normalne pare pa nije bilo nikakvog interesovanja, a pre bi kupio jos jedan nego moj dao za dz.

Idi na audioasylum.com diskusiju o trakasima, tamo nas stotinak jedni druge ubedjujemo da dekovi nisu proslost. Svi mi vise gomilamo dekove nego sto se pojavljuju novi kupci. Da se svi mi u so pretvorimo ne bi rucka osolili onima koje boli za kasete, dekove i tehnicka dostignuca analogne ere.

Za mene je dek fascinacija kao filmski foto aparat, s tom razlikom sto moze odmah da se iskusi rezultat, kao na digitalnom.

Koliko kasetofondzija skuplja foto aparate i mehanicke rucne satove? Ili utoke?

Mene snimanje traka relaksira, za razliku od snimanja CD-R na HHB830 sto dozivljavam kako kuluk, iako je proces slican.

Da uzivamo, do 2012 a ako Bog da i posle :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Moj cenjeni kolega ZoranBG mi je doneo Tandberg TCD-910 :screwy ,tako da zahvaljujuci mom drugu ZoranuBG sad uzivam u Tandberg-u(Zoki druze puno ti hvala :screwy ).Dekovski snovi se definitivno ostvaruju(i pamticu 2009 po tome),ovo je jedan od dekovskih velikana o kojima sam uvek mastao.S'obzirom da je jako redak,prava je cast i privilegija imati ga.

Link to comment
Share on other sites

Moj cenjeni kolega ZoranBG mi je doneo Tandberg TCD-910 :screwy ,tako da zahvaljujuci mom drugu ZoranuBG sad uzivam u Tandberg-u(Zoki druze puno ti hvala :screwy ).Dekovski snovi se definitivno ostvaruju(i pamticu 2009 po tome),ovo je jedan od dekovskih velikana o kojima sam uvek mastao.S'obzirom da je jako redak,prava je cast i privilegija imati ga.
Ovo daje sasvim novi smisao sintagmi "otišao u prave ruke" ... Iz ruku jednog pravog znaoca u ruke drugog. Baš mi je drago kada neko ko će, zaista, uživati u njemu, to i može. Uživajte!
Link to comment
Share on other sites

Intelektualci, pustite Scepana da se igra i uziva.

Da li je jos neko razmisljao o sve vidljivijem (uslovno nazvanom) sukobu analogno/digitalno na sirem planu i u tom smislu aktuelizovanja kaseta i dekova? Da li je to samo moda, trend ... mozda i neka vrsta pobune?

Da li neko od vas kazetofila koristi mp3, I phone, I pod, PC kao muzicki server, itd?

Ja ne, imam otpor prema tome, odavno (cak i CD koristim skoro iskljucivo za snimanje kazeta!).

Zao mi je sto nemam kasetofon u kolima.

Zanimljivo, za video/photo digitalno - da, ali ne za audio.

Cini mi se da ce se uskoro i najskuplji CD plejeri prodavati budzasto o CD-ima da ne pricam.

Stare ploce cesto vrede mnogo vise nego sto su originalno kostale, kvalitetni, retki gramofoni i dekovi takodje.

Ovo mi izgledaju kao dobre teme za ramisljanje.

Link to comment
Share on other sites

He he, za godinu dana u Hi-Files-u tekst SA-X vs. XLII :screwy

iPod predstavlja simpaticnu spravicu ali me je prilicno razocarala po pitanju zvuka.

Istina je sto lik rece za Sony Walkman, cini mi se da je bojio i ulepsavao zvuk ali zvucao je dosta toplo i prijatno.

Po meni najbolji zvuk koji sam cuo sa portable uredjaja.

Oni mali metalni bili su prava remek dela dizajna.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas kazetofila koristi mp3, I phone, I pod, PC kao muzicki server, itd?

Ja ne, imam otpor prema tome, odavno (cak i CD koristim skoro iskljucivo za snimanje kazeta!).

Zao mi je sto nemam kasetofon u kolima.

Zanimljivo, za video/photo digitalno - da, ali ne za audio.

Cini mi se da ce se uskoro i najskuplji CD plejeri prodavati budzasto o CD-ima da ne pricam.

Stare ploce cesto vrede mnogo vise nego sto su originalno kostale, kvalitetni, retki gramofoni i dekovi takodje.

Ovo mi izgledaju kao dobre teme za ramisljanje.

Za mene vazi "MP3 u 3PM". Zao mi je onih koji ne mogu sebi da priuste nesto bolje i pokusavam da ih ubedim da ima i jeftinih alternativa. Mislim da je engleski tape revival upravo to. Jeftin dek i kaseta za pola funte.

Prezirem "ima se, moze se" bizgove koji slusaju MP3 na sistemima od nekoliko hiljada i kolima od nekoliko desetina hiljada. Dokaz da napredak nije kad ljudozderi jedu nozem i viljuskom.

Imam PC server ali iskljucivo za lossless, wav i hirez (uglavnom 96/24) ali vise volim gramofone. CD plejer vise nemam. (imam multi DVD ali ne slusam vise CD-je na njemu) jer sam CD sahranio kao nezrelu tehnologiju.

Imam i ipod ali ne uzivam u njemu zbog loseg zvuka. Za njega je Sony WM-DC6 izmislio muziku. Ipod mi je bio porez na budale koji sam platio. Za te pare sam mogao da kupim Revox dek.

Ja nisam protiv digitalije kao ideje, ali je digitalija na danasnjem nivou nezrela tehnologija, kao VHS nekad. Radi,vrsi pos'o ali kako, to je drugo pitanje. Zato ce CD u djubre, kao VCR i 8track.

Da je CD dosao samo 10 godina kasnije, imali bismo vrhunske dekove i jos ludje gramofone. Nikad vise toga nece biti jer se izgubila kriticna masa.

A najvise kriticna masa zdrave pameti. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas kazetofila koristi mp3, I phone, I pod, PC kao muzicki server, itd?

Ja ne, imam otpor prema tome, odavno (cak i CD koristim skoro iskljucivo za snimanje kazeta!).

Zao mi je sto nemam kasetofon u kolima.

Zanimljivo, za video/photo digitalno - da, ali ne za audio.

Cini mi se da ce se uskoro i najskuplji CD plejeri prodavati budzasto o CD-ima da ne pricam.

Stare ploce cesto vrede mnogo vise nego sto su originalno kostale, kvalitetni, retki gramofoni i dekovi takodje.

Ovo mi izgledaju kao dobre teme za ramisljanje.

Za mene vazi "MP3 u 3PM". Zao mi je onih koji ne mogu sebi da priuste nesto bolje i pokusavam da ih ubedim da ima i jeftinih alternativa. Mislim da je engleski tape revival upravo to. Jeftin dek i kaseta za pola funte.

Prezirem "ima se, moze se" bizgove koji slusaju MP3 na sistemima od nekoliko hiljada i kolima od nekoliko desetina hiljada. Dokaz da napredak nije kad ljudozderi jedu nozem i viljuskom.

Imam PC server ali iskljucivo za lossless, wav i hirez (uglavnom 96/24) ali vise volim gramofone. CD plejer vise nemam. (imam multi DVD ali ne slusam vise CD-je na njemu) jer sam CD sahranio kao nezrelu tehnologiju.

Imam i ipod ali ne uzivam u njemu zbog loseg zvuka. Za njega je Sony WM-DC6 izmislio muziku. Ipod mi je bio porez na budale koji sam platio. Za te pare sam mogao da kupim Revox dek.

Ja nisam protiv digitalije kao ideje, ali je digitalija na danasnjem nivou nezrela tehnologija, kao VHS nekad. Radi,vrsi pos'o ali kako, to je drugo pitanje. Zato ce CD u djubre, kao VCR i 8track.

Da je CD dosao samo 10 godina kasnije, imali bismo vrhunske dekove i jos ludje gramofone. Nikad vise toga nece biti jer se izgubila kriticna masa.

A najvise kriticna masa zdrave pameti. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Ovo daje sasvim novi smisao sintagmi "otišao u prave ruke" ... Iz ruku jednog pravog znaoca u ruke drugog. Baš mi je drago kada neko ko će, zaista, uživati u njemu, to i može. Uživajte!

Ziko hvala vam puno :heat.Da ste mi zivi i zdravi i neka vam se ispune sve hifi zelje :screwy:wink: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...