Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Nema mi pomoÄi ... pre 1h pobjedio joÅ¡ 25kom 2nd hand zlatne XLII-S. KONAÄŒNO joÅ¡ top Maxellica :thumbsup2

Vidjet Äemo u kakvom stanju Äe bit ... loÅ¡a je fotografija ... ali nadam se, da Äe bit dobre ...

InaÄe - veÄ cjelo poslijepodne evaluiram ove Maxellice iz toga kupa gore ... A i ostale ... I trak je u velikoj veÄini izvrsan; U stvari zasada sam naletio samo na jedno, koja je imala neka mehanska oÅ¡teÄenja na traku .... ak ne drugo - koristit Äu kuÄiÅ¡te i u njega transplatirati neki drugi trak ...

Link to comment
Share on other sites

Lepota jedna. Cuvaj to Bog zna za sta ce da zatreba. Danas gledanm Terminator Salvation, John preslusava majcine poruke na kasetofonu, a kasnije iznese kasetas na sred autoputa i odvrne Gunse, You Could Be Mine. Mogu vam reci da je imao neki dobar snimak, verovatno snimano na nekom Nakmichiju. WoW :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ljepi dan ... doÅ¡la 2 paketiÄa ... a unutra exclusively NOS :)

zoom_17448225.jpg

zoom_17448214.jpg

Mali "highlight":

zoom_17448193.jpg

zoom_17448216.jpg

zoom_17448189.jpg

zoom_17448198.jpg

Eto, sada moja NOS kolekcija "boljih" kaseta izgleda nekak ovak (i par onih, koje su otpakireane - su NOS; otvorio sam jih ja, jer me je zanimalo koji model kasete taÄno je to):

zoom_17448294.jpg

zoom_17448296.jpg

zoom_17448297.jpg

zoom_17448298.jpg

zoom_17448299.jpg

A ako dodam još zelene UX-S i UDII iz oko 2000g --> onda to je to:

zoom_17448300.jpg

zoom_17448306.jpg

Još malo po kompaniji:

zoom_17448309.jpg

zoom_17448310.jpg

I nazad u ormar:

-Maxell

zoom_17448307.jpg

- Maxell & TDK

zoom_17448311.jpg

- TDK & Sony

zoom_17448312.jpg

A sada dalje na rad. Ovahj tjedan se bavim sa onim 680ZX, koji sam totalno refreÅ¡ao ... pa se uÄim kako ga pravilno skalibrirati ... I kad se malo ufuraÅ¡ u scenu --> mislim da to i nije neki bav bav. može se postiÄi sasvim prostojne reztultate sa malo potrpljenja.

Link to comment
Share on other sites

Scepan - hvala :)

acazr ... uff, ima još puno tamo vani ... Ne brini ... samo kaj jim cjena rapidno raste :)(

Btw - na brzo sam preraÄunao - taj kup kaseta me je koÅ¡tao tamo negdje ko svih 5 NAKova + sav za sada kupljen refreÅ¡ material (svi elko kondenzatori + zamjena za orange caps) za 2x 680ZX + zamjena za orange caps za MR-1 i 480 + 3 belt seti.

A uvjeren sam, da bi '80 za cjenu jednog NAKa dobio višekratnik ovog kupa, jel ... e kamo smo stigli ... (OK OK, rabljeni NAK 2009e ima puno nižu cjeno nego novi pre 30g)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

TDK SA60 i TDK SA90 u neograniÄenim koliÄinama u prolazu iz NuÅ¡ićeve ka domu omladine (ispod bivÅ¡eg sonijevog predstavniÅ¡tva). Poslednji lokal sa desne strane. Cena za SA 90 je nekih 130 dinara. Ja sam uzeo da probam dve FE 90 i dve SA 90. ÄŒisto da vidim/Äujem razliku...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre sedam dana nabavio u Tempu u Cacku 15 kom. Sony CDITII 90, kostaju oko 80 din. po komadu. Nazalost upakovane su u ove sugave kutije. Jos ih nisam isprobao. Chrome Maxima treba da izgleda kao na slici dole, inace po meni jedna od najlepsih i dosta kvalitetna kaseta. Pored nje na slici je i Chrome Super. Ova providna varijanta mi ne uliva poverenje ali verovatno je OK.

post-135-128510951261_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...