Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

SluÅ¡ao sam AZ-6. Solidan dek. U poreÄ‘enju sa mojim Denon DRM-800A, ima za nijansu slabiji bas i nekako svetliji zvuk. Imam utisak da ima problema sa kasetamo od 100min, nekako mi mehanika ne zvuÄi kako treba. SluÅ¡ao sam ga kod sebe, sa sistemom koji poznajem, ali veoma kratko, nekih sat/dva. U svakom sluÄaju, voleo bih da imam jedan, jer je najnoviji od dobrih dekova.

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam AZ-6. Solidan dek. U poreÄ‘enju sa mojim Denon DRM-800A, ima za nijansu slabiji bas i nekako svetliji zvuk. Imam utisak da ima problema sa kasetamo od 100min, nekako mi mehanika ne zvuÄi kako treba. SluÅ¡ao sam ga kod sebe, sa sistemom koji poznajem, ali veoma kratko, nekih sat/dva. U svakom sluÄaju, voleo bih da imam jedan, jer je najnoviji od dobrih dekova.

Slušam AZ-7. Solidan dek. Sluzi i kao dek, i kao pretpojacalo za Microlab Solo 6C zvucnike, svakodnevno... :wave2 U kombinaciji sa Creative Audigy 2 ZS i Foobar 2000, sasvim lepo odradjuje audio domace zadatke tipa flac, mp3, dvd music itd itd. Znam da nije bas neki ohoho Hifi ali mene sluzi i to je ono sto je bitno.

Link to comment
Share on other sites

Ako ste probali nekada,da na Technics rs-b100 model,koji vidim niko ne spominje snimate na recimo najobicnijoj Basf ferro exta,pa dobili zapanjujuce rezultate,verujem da ne bi tako govorili o firmi koja je imala svoje svetle i tamne trenutke,kao i svi ostali,na kraju krajeva.

Technics rs-b100 nije ni veliki,ni nesto mnogo tezak,ali je zato djavoljski radio...

Imao sam pre dosta godina Technics rs-b 100,dek je snimao fenomenalno.Razbijao je da se tako izrazim,svaku traku koju sam snimao na njemu.Kad sam ga poredio sa Denonom drm-700(koji sam takodje tad imao),razlika u korist rsb-100 je bila bas velika.Takodje odrao(bukvalno) je u direktnom testu Sony-ja tc-k920qs koji mu nije merilo,ali razlika u korist Technicsa je bila ogromna.Inace ovaj dek vazi za pravu Technics-ovu legendu i u krugovima nasih ljubitelja dekova je vrlo cenjen.Odlican dek koji bi vrlo rado voleo da imam.Medjutim u zadnjih ne znam vec koliko godina nikako da naidjem na njega.

Link to comment
Share on other sites

imam Technics RS-305 srebrni. U Njemackom Stereroplayu su ga svrstalu u gornju srednju klasu cak iznad Nak BX-100. Po meni je to malo pretjerano. Ne znam kako svira BX-100, ali je nemoguce da svira losije od 305-ice. Snimke na 305-ici na normal kazetama su lose, snimke na krom i metal kazetama su dobre, ali nema tu nekih detalja, dinamike, pozornice. Uglavnom nije audiofilski niti priblizno. Ja ga imam u vikendici, a buduci da mogu malo dobiti za njega zao mi ga je prodati...

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na komentaru, ali RSB-305 i RSB 100 su dva deka ko nebo i zemlja ( u krajnjoj liniji ovaj drugi je bio 3-4 puta skuplji). Ako su ga u StereoPlay svrstali u gornju srednju klasu onda cu da prestanem da i taj jedan put godisnje kupujem napred navedeni casopis. RSB 305 je treci odozdo dek u seriji, pravio se veoma kratko i iznad njega je citav niz dekova od kojih tek RSB 905 moze da se svrsta u klasu RSB 100

Link to comment
Share on other sites

ScepanBG@, hvala no popravku.

Ne znam odakle sam skinuo taj foto, imam ga u arhivu.

Verovatno je netko na eBayu prodavao taj Kenwood 1100.. :beer:wave2

Pozdrav, isto veliki, Davorin

Sto se tice tog Kenwood-a treba obratiti paznju na sledece,postoji starija i novija verzija.Starija verzija ima tacnu oznaku kx-1100g,a novija koja je prikazana u Stereo-u kx-1100 HX.Novija verzija kx-1100HX je bolje ocenjena.Ja imam njegov test u Stereo-u i zaista je fenomenalno ocenjen.Tad je predstavljao najbolji odnos cene i kvaliteta u Stereo-u,sto bi Englezi rekli,Best Buy.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam dobio lijepi mali paketiÄ iz NjemaÄke - 5kom NOS TDK SA-XS - wow - kaka ljepota. A da i rade dobro - ne sumnjam - imam veÄ vrlo dobra iskustva iz proÅ¡losti.

A u ovoj godini sam inaÄe kupio po naÄim duÄanima joÅ¡ Sony UX-S (ta koje mislim da neki kažu, da su daleko od "pravih" UX-S iz zlatne dobe), nekaj NOS TDS SA i SA-X, i cijelu garnituru Makel UD II for CD (a za koje sam sada na jednome forumu sa linka iz te teme pronaÅ¡ao, da nisu baÅ¡ nekaj dobre :beer( - imal i tko iskustvo sa zadnjom serijom Maxell UD II)

Link to comment
Share on other sites

Mac nisu ni tako rijetke - samo so skupe (tamo od 3-25Eur/kom - zavisi od firme i od tipa trake).

Ovde u Beogradu ih nikad nisam video ni u jednoj prodavnici,verujem da ih ima u inostranstvu.Bilo je drugih kaseta metalki poput Sony super metal master,TDK maxg,ali ovih poput moje Kenwood i Teac-ovih nisam vidjao nigde kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...