Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Sjajan site,bas sam ovako nesto trazio,da se ,,pogubim,, u tome, hvala PrekoBare!!!

Ali,zar niko ne mari za Sony-je i ,,555,, serije,pa pogledajte malo bolje na sta to lici,nije sve u Nakamichi-ju,mada...

Jednog dana,moram i ja da sebi priustim Dragon i cr-7 cisto da ih imam,kad vec nije moglo nekad,al dobro mozda je bas u tome car!!!

Cisto da pitam,kad vec davim sa Sony-jem,svojevremeno sam video,cuo i igrao se sa dat-om dtc-2000es...samo oni mogu da naprave nesto tako lepo,besno i dobro,kako to snima,pa ,,zvuk,, mehanike...brrr!!!

Medjutim Sony je pre njega imao nesto jos bolje,iako bez advance pulse konvertora(das-r1a ima ,,samo,, pulse,pa sta mu fali),bez sbm-a(sta ce mi to,nemam lp ploce pa da ih kopiram), model dtc-1500es,strava!!!

Veliki,mocan sa mehanikom ko Revox dekovi,svi motori dd,4 head,ES u najboljem mogucem izdanju,da li tamo ,,PrekoBare,, toga ima jos uvek,to je bio only US i Japan model,nesto slicno ko Sony cdp-r3es plejer,koji se nije prodavao u Evropi a jaci od cuvenog cdp-xa-777es???

Mislim da bi lepo isli u paru,onko carski+tck-555esj+mds-j50es,al preterah...sta cu kad su ,,neodoljivi,,!!!

E...i na kraju,pa prestajem sa Sony-jem sta je to tck-800es/tck-830es,nesto laboratorijski,prototipovi,valjda nema jace od tck-700/730es iz tih serija???

Pa, mari i neko za Sony, bez brige. Sony je kompanija koje ugled zaradila baš tehnologijom snimanja na trake.

l.p., Davorin

Link to comment
Share on other sites

Da,da video sam...STRASNO !!!

Posto su fotografije kaseta u high resolution preporucujem download,pa onda lepo slideshow,pa parenje ociju...

Mislim,ima ljudi koji na plasmama pustaju ono dvd-e sa vatrom i kaminu ili ribicama u akvarijumu,sto bi ovo bilo ludje od toga???

A isto tako smiruje,vise-manje...

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi dek je bio akai gx 65. Dosta toga se namjenjalo. U ormaru je moj posljednji dek technics rs b 965. JoÅ¡ je kao nov. Strava je. Å ta fali tehniksovim dekovima? Znam da je i tehniks za veÄinu kokuza bio samo san, a o 965 da ne priÄam. Kokuzi obiÄno samo priÄaju o nakamiÄi dragonu. Da li je ko Äuo za nagru i sl. Å ta je sa skoÄ tape. Izgleda da djeca za to nisu ni Äula.

post-4072-128510728065_thumb.jpg

post-4072-128510728075_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stexe Å¡ta misliÅ¡ Å¡ta su kokuzna vremena Dine Merlina? Kokuz ti je bolan Äovjek bez para. MeÄ‘utim to ne sprijeÄava kokuze da maÅ¡taju. Ako ne znaÅ¡ skoÄove trake su bile izuzetno cijenjene za eho maÅ¡ine. Naravno ako znaÅ¡ Å¡ta je eho maÅ¡ina sa magnetnom trakom. Nisi ti kriv ako ne znaÅ¡, vjerovatno si mlad godine su pred tobom.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bunio da me strefi jedan m-95 posto 1800 nema sanse da zaluta ovamo. Sto se tice serije 965, 765 i sl, tu nemam neko visoko misljenje ali mi se svidja onaj njihov 10 milja dugacak vu metar pa jos preklop na varijantu preciznog pokazivanja oko 0dB, ala sam se palio na to kao klinac... Inace ne ljubim uredjaje kojima je prednja strana od plastike... aiwa, technics itd a odnosi se na te novije sprave...

pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

Ozzo nije lijepo da se vrijeđa. Za tebe ipak vrijedi: "Za :ruganje je kad si kokuz i ne preostaje ti ništa drugo nego :lol: .

Ja nisam nikoga vreÄ‘ao, izneo sam miÅ¡ljenje o jednom deku, jednoj audio traci i jednoj muziÄkoj sceni.

To o kokuzima priÄaj nekome ko će te razumeti, mene to ne dotiÄe i aj se bolan malo kontroliÅ¡i.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikoga vreÄ‘ao, izneo sam miÅ¡ljenje o jednom deku, jednoj audio traci i jednoj muziÄkoj sceni.

To o kokuzima priÄaj nekome ko će te razumeti, mene to ne dotiÄe i aj se bolan malo kontroliÅ¡i.

Rođer, i dobro je što je to tvoje mišljenje.

Hajde karte na stol da vidimo tvoje adute.

Nisam te nešto primjetio konkretno.

Link to comment
Share on other sites

Dosta nepotrebnog prepucavanja.....

Konkretno, Technics 965 i 765 su ipak imali prednju ploÄu od aluminija, makar priliÄno tanku, stavljenu na plastiÄnu podlogu.

Za razliku od ostalih proizvoÄ‘aÄa koji su eloksirali aluminij, Technics je bojio svoje ploÄe, pa lako doÄ‘e do zabune da se radi o plastici.

InaÄe, ti modeli se nisu baÅ¡ proslavili, Å¡to zbog prosjeÄnog zvuka, Å¡to zbog krhke mehanike unutra....

Peak metri su imali 2 moda, uobiÄajni , i precizni, gdje svaki segment oznaÄava jedan decibel.

U svakom sluÄaju daleko je to od M95, M88...

Link to comment
Share on other sites

Ako ste probali nekada,da na Technics rs-b100 model,koji vidim niko ne spominje snimate na recimo najobicnijoj Basf ferro exta,pa dobili zapanjujuce rezultate,verujem da ne bi tako govorili o firmi koja je imala svoje svetle i tamne trenutke,kao i svi ostali,na kraju krajeva.

Technics rs-b100 nije ni veliki,ni nesto mnogo tezak,ali je zato djavoljski radio...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...