Jump to content


CD/DVD transport za Lyngdorf TDAI2200


pooya

Recommended Posts

Kad sve sto sam do sada saznao na temu CD/DVD-transporti sipam u jedna lonac pa procedim i procedim i cediljki za sada ostanu C.E.C TL51X i Audiolab 8000CDM MkII. I jedan i drugi su prilicno retki u used varijanti. Nisu ovo jedini kandidati ali za sada su na vrhu liste.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Evo jos nekih (po meni) mogucih resenja:

Micromega Stage/Drive. AES/EBU, tweak-ovati i :listen A lep, lep,... :listen Koji bi Stage (1-6)/Drive(1-?) bio najbolji?

http://cgi.ebay.de/cd-micromega-Stage-3-und-Dac-1_W0QQitemZ150312689876QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player?hash=item150312689876&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A1%7C39%3A1%7C240%3A1318

ADVANCE ACOUSTIC MCD 403 - polovan ima za oko za 500€ a mozda i manje. A ruzan, ruzan,... :listen

http://mister-hifi.de/index.php?function=cms_show_detail&id=260&cat_id=68&cms_system=fc49ae2b3ee6b7f715a5819d6ff77619

Sta misli cenjeni forum?

-

Link to comment
Share on other sites

Ajde da budem indiskretan i direktan,za Micromegu ne znam,ali Advance Acoustics je bezveze,zaboravi...

Mislim...francuski kinezi,salu na stranu znam ljude koji su imali negativna iskustva samo tako!!!

Ustalom,tebi treba cd transport,ne cd-plejer,zato jos jednom CEC transport sa gramofonskim filingom,puknes kintu,malo ti ili malo vise zao,al posle uzivkas!!!

Link to comment
Share on other sites

Ajde da budem indiskretan i direktan,za Micromegu ne znam,ali Advance Acoustics je bezveze,zaboravi...

Mislim...francuski kinezi,salu na stranu znam ljude koji su imali negativna iskustva samo tako!!!

Ustalom,tebi treba cd transport,ne cd-plejer,zato jos jednom CEC transport sa gramofonskim filingom,puknes kintu,malo ti ili malo vise zao,al posle uzivkas!!!

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam i rukovao sa mcd-203mk2(plejer),transport nisam,ali mi je nekako isti...

Sa druge strane cene u Srbiji su sledece:

Lyngdorf cd-1 1990 eur

Cec tl-51x transport 1488 eur

Advance Acoustic mcd-403 transport 610 eur

Lyngdorf-i pasu jedan uz drugi,onako bratski,ali je Cec vise od 500 eur ,,jeftiniji,,!!!

Ono sto mi se stvarno ne svidja kod ,,francuza sa istoka,, je sta kad se nesto desi,da li je njihov renome i odanost kupcu,tradicija,ista kao i kod Danaca i Japanaca ???

Mislim da o tome treba razmisljati na vreme,da ne bude posle:

,,Platio Na Mostu Ono Sto Nije Na Cupriji,,

Link to comment
Share on other sites

Ajde da budem indiskretan i direktan,za Micromegu ne znam,ali Advance Acoustics je bezveze,zaboravi...

Mislim...francuski kinezi,salu na stranu znam ljude koji su imali negativna iskustva samo tako!!!

Ustalom,tebi treba cd transport,ne cd-plejer,zato jos jednom CEC transport sa gramofonskim filingom,puknes kintu,malo ti ili malo vise zao,al posle uzivkas!!!

Link to comment
Share on other sites

uhvatio si se za jako los DVD player (pricam o zvuku). pioneer 575 je apsolutna katastrofa - kada mi je vrisnuo prepotopski CD614 i bio prinudjen da predjem na 575, nisam mogao da verujem sta cujem, zvuk mini linije nize klase.

ali se generalno slazem da off-shelf univerzalni plejeri (bez ozbiljnih prepravki nisu resenje). to je i moje iskustvo, cak i sa spravama koje su razvikane.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako...zato svi plejeri cuvene,skupe ali fenomenalne kompanije Esoteric imaju sync ulaze za spoljne reclock uredjaje,ne zbog atomske preciznosti koju vec imaju,nego da bi se vremenski usklado signal iz transporta i signal koji dolazi u d/a konvertor!

Da li se secate sada vec legendarne kombinacije Sony cdp-r1/das-r1,imali su dual-link,dupli opticki kabl,jedan za podatke a drugi za synchro...sto je radilo savrseno,a preuzeli mnogi drugi u vise-manje slicnom obliku?

Jednostavno,digitalija trazi preciznost,oko toga se sve vrti...

Link to comment
Share on other sites

uhvatio si se za jako los DVD player (pricam o zvuku). pioneer 575 je apsolutna katastrofa - kada mi je vrisnuo prepotopski CD614 i bio prinudjen da predjem na 575, nisam mogao da verujem sta cujem, zvuk mini linije nize klase.

ali se generalno slazem da off-shelf univerzalni plejeri (bez ozbiljnih prepravki nisu resenje). to je i moje iskustvo, cak i sa spravama koje su razvikane.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo dodao jedan polu-off: profesionalni AES/EBU standard bi trebao da bude superioran SPDIF izlazima, ali izgleda da to u praksi nije (uvek) tako. Na nekoliko mesta san već video tvrdnje da je coax nadsvirao AES/EBU.

Ja na ovo nemam komentar, jer nisam probao, mogu samo da kažem da mi je to priliÄno Äudno. Ako naÄ‘em, postovaću linkove na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako...zato svi plejeri cuvene,skupe ali fenomenalne kompanije Esoteric imaju sync ulaze za spoljne reclock uredjaje,ne zbog atomske preciznosti koju vec imaju,nego da bi se vremenski usklado signal iz transporta i signal koji dolazi u d/a konvertor!

Da li se secate sada vec legendarne kombinacije Sony cdp-r1/das-r1,imali su dual-link,dupli opticki kabl,jedan za podatke a drugi za synchro...sto je radilo savrseno,a preuzeli mnogi drugi u vise-manje slicnom obliku?

Jednostavno,digitalija trazi preciznost,oko toga se sve vrti...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo dodao jedan polu-off: profesionalni AES/EBU standard bi trebao da bude superioran SPDIF izlazima, ali izgleda da to u praksi nije (uvek) tako. Na nekoliko mesta san već video tvrdnje da je coax nadsvirao AES/EBU.

Ja na ovo nemam komentar, jer nisam probao, mogu samo da kažem da mi je to priliÄno Äudno. Ako naÄ‘em, postovaću linkove na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Anubisgrau,

dobro se secam da si nekad napisao da na Altmann-a moze i pegla da se nakaci ako ima digitalni izlaz i da si cak reako da je tvoj tadasnji DVD kao tarnsport za niijansu bolji od Thule CD150. Jel se taj komentar specijalno odnosio na slucaj Altmann + Jitter Korelator ili ipak na nesto uopstenije? Ja sam Lyngdorfu juce poslao email sa pitanjem koje se odnosi na vaznost transporta/preciznost njegovog kloka pri upotrebi sa TDAI2200 (odgovor cu da postujem cim ga dobijem). Ako sam dobro pazio na casu, jutter je u celoj prici ujedno i najveci a mozda cak i jedini problem - ili se ja varam?

Link to comment
Share on other sites

Idi malo u istoriju Lyngdorfa(Tacta) pa ces videti da su na Mileniumu imali nesto kao clock link,tada su drzali Toccata techonologies(NAD), i na drugoj strani kao CD transport koristili neki jeftini NAD cd player na kome su izveli prikljucak.Probali su da prodaju svoju tehnologiju kao takvu da mozes koristiti jeftin CD transport a da i dalje imas vrhunski zvuk.Clock link -a vise nema u novijim modelima Lyngdorfa-a.Inace i moj Tact ima Jitter reduction sklopku ali ne moze ti napraviti cudo sa komercijalom.

Link to comment
Share on other sites

...Advance Acoustic mcd-403 transport 610 eur

Ono sto mi se stvarno ne svidja kod ,,francuza sa istoka,, je sta kad se nesto desi,da li je njihov renome i odanost kupcu,tradicija,ista kao i kod Danaca i Japanaca??? Mislim da o tome treba razmisljati na vreme,da ne bude posle: ,,Platio Na Mostu Ono Sto Nije Na Cupriji,,

Link to comment
Share on other sites

Gore pokazani "nesretnik" je u Nemackoj testiran u kompletu sa "pripadajucim DAC-om MDA 503 od strane dva AV-magazina i pobrao veoma dobre ocene:

AUDIO, 6/2008, 5 von 5 Punkten, Preis/Leistung: "sehr gut"

AREA DVD, 6/2008, :ruganje„Referenz“ Preis/Leistung: 10 von 10 Punkten, :lol:„Highendklasse“

Dakle super sprava, najbolja na svetu a i sire. Ima samo jedan problem koji me tu muci. Citiram AUDIO:

Messwerte

... Anlass zur Kritik gab der recht hohe Jitter: Mit 721 Picosekunden liegt das digitale Taktzittern merklich über den als unbedenklich geltenden 200 pS. Der zu hohe Ausgangswiderstand von 970 (Cinch) beziehungsweise 1940 Ohm (XLR) verbietet lange Kabel zum Verstärker, will man Höhenverluste vermeiden.

Kakav je analogni izlaz na DAC-a i njegova visoka izlazna imedansa me savrseno ne interesuje ali podatak za jitter mi kida dzigericu: sa 721 pS podrhtavanje/odstupanje takta lezi mnogo iznad pouzdano vazecih 200 pS. :lol:

Podatak o Jitter-u se pre svega odnosi na transport ili?

Link to comment
Share on other sites

Da... Evo ovako stoji moja "mostarina" sa Advance Acoustic mcd-403: prodavac iz Swedske mi nudi jedan mint komad za 290€ + postarina, dakle ukupno nekih max. 320-330€. Za te novce se dobija ovo:

Ako se ne varam, na prvi pogled deluje kao da je AA preuzeo kompletnu dekodersko/kontrolersku logiku od nekog stand-alone DVD player-a. U pitanju je plocica u sredini na poslednjoj slici, koja na sebi ima Mediatec cipset. Plocica na kojoj se nalaze konektori, najverovatnije sadrzi dodatnu elektroniku koja sluzi za konverziju i emitovanje S/PDIF i AES/EBU signala (mada me nebi cudilo da je coax S/PDIF direktno spojen sa kontrolerske plocice).

Podatak o Jitter-u se pre svega odnosi na transport ili?

Podatak se odnosi na onaj uredjaj koji generishe clock - u ovom slucaju, to je transport. Sudeci po (visokoj) vrednosti jitter-a, izgleda da nije nishta posebno radjeno, tj. izgleda da se koristi standardni clock DVD-a.

Sve u svemu, deluje kao da je u pitanju DVD player, sa boljim napajanjem, upakovan u lepu kutiju.

Pozdrav! :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...