Jump to content

Recommended Posts

Posted
1 sat ranije, zoranzu said:

Slicna je bila prica i sa Acinim ribonima i Siltech-om,bili su pre jeftini

Ako ne znas sta je dobro,pitaj sta je skupo

Da,da... "poskupeli" Acini riboni sa 100 na 110 za par godina.Fala bogu da na nas sa domacu audiofilsku "raju" sa plitkim srpskim dzepom ima neko razumevanja. Svaka mu cast za odnos prema domacim audiofilima.

Posted
7 minuta ranije, sondek said:

Svaka mu cast za odnos prema domacim audiofilima.

Koliko sam ja upoznat sa materijom vecina njih to praktikuje (sto je vise nego OK i za svaku pohvalu)

 

Posted

Tako je, cene nasih uredjaja na zapadu treba ignorisati, vec se direktno obratiti proizvodjacima znam za mnoga pozitivna iskustva. Od tih cena po cenovnicima u zapadnoj stampi jako malo preostane proizvodjacima.

Posted
57 minuta ranije, sondek said:

Od tih cena po cenovnicima u zapadnoj stampi jako malo preostane proizvodjacima.

Hoces da ti kazem koliko ostane jednom Svicarskom proizvodjacu koji je trenutno jedan od najprodavanijih u svetu pa nazovimo ga HiEnda (znam vlasnika prilicno dobro i pricali smo u vise navrata na tu temu) - obicno oko 25% od RRPa, a nekada sa velikim distributerima se spusti i na 20%...toliko o tome

Posted

Upravo tu informaciju u procentima sam imao. Dakle ako te neko pocasti uredjajem u pola cene, zaradio je i vise pa se tim pre ne treba ustrucavati u direktnim kontaktima. Fala bogu imamo dosta naseg pametnog sveta medju proizvodjacima.

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Posted

Bilo prilike pa se poigralo sa Nagrom Classic INT. Sjajan integralac. Na odB settingu svira kao mrtav konj dok pomeranjem prekidaca gaina na +12dB stvari dolaze na svoje i pokazuje zasto ga neki smatraju jednim od boljih integralaca u tom cenovnom segmentu.

Sve tip top - tonalitet, dinamika, slam, “scenografija”,..

Svaka cast komsije i i dalje ste seronje sto nemate svoj demo room za nas smrtnike da posetimo.

75A03D17-5E76-402E-B1E9-210D796C1DB5.thumb.jpeg.fc6066f2e9179ad7b8668f104cdd9632.jpeg

Posted

Dosta stvari od Nagre probah (HD i Classic serije) i moram da priznam da osim Nagra VPS + MPS fono sekcijom (koja je i sama imala dosta mana), nisam čuo ništa sa čime bih mogao da živim na duže staze. Bez da ulazim dalje u detalje, za mene precenjena firma - barem sa modernom gamom proizvoda. Ne znam da li su ranije bolje radili u doba Reel to Reel-ova, itd.

Posted

Iskreno ovo mi je prva Nagra sprava koju sam probao kod sebe. Inace ih nisam cuo sijaset po tudjim sistemima, osim kod Stenheima quad mono blokova VPA HD koji guraju novi reference model zvucnika, pa nemam nikakvo formirano misljenje osim o ovom integralcu.

O precenjenosti ili ne njihovi rezultati govore sami za sebe.

Posted
35 minuta ranije, Golum said:

Iskreno ovo mi je prva Nagra sprava koju sam probao kod sebe. Inace ih nisam cuo sijaset po tudjim sistemima, osim kod Stenheima quad mono blokova VPA HD koji guraju novi reference model zvucnika, pa nemam nikakvo formirano misljenje osim o ovom integralcu.

O precenjenosti ili ne njihovi rezultati govore sami za sebe.

A dobro, krajnje individualna stvar. Globalno gledano, u smislu odnosa očekivanja i renomiranosti brenda prema onome što sam čuo sam razočaran. To je naravno u relativnom poredjenju stvari. Daleko od toga da Nagre nemaju kvalitet.

  • 1 month later...
Posted

Za nocnu rasvetu i stimung zasluge pripadaju vecim delom Nagri VPA i manjim delom Tobianu SC12. Deda Mraz svratio da se otarasi tezih poklona malo ranije…svom dnevniku cu se obratiti uskoroDC252E6C-7467-403E-8894-9CA47CB20C98.thumb.jpeg.8de6d6fdcde5d74cd4d9630ad62e5f84.jpeg

  • 1 month later...
Posted

Veseli debeljko Pacific otisao u jako finu kucu gde ce siguran sam pruziti mnogo lepih trenutaka novom vlasniku.

Mocnim kanalom Dunav Tisa Dunav u periodu vakuuma na mojoj polici stigla mi Nagra HD DAC sa MPS napajanjem do dolaska trajnog resenja:D (o tome nekom drugom prilikom). 

Nisam jos pisao o Nagra VPA snagasima ali ni nemam mnogo toga da piskaram. Fantasticni monosi koji Vienne drze na kratkim uzdama. U odnosu na Ref75 koji mi je jos tu i ne znam sta mi je ciniti jer prosto volim taj amp Nagre daju vise topline ali ne sirupaste dok su dinamika, detalji i scena svi tu. Bas bas mi se dopada kako sve zajedno radi sada.

Videcu kako Nagra HD radi u odnosu na Pacific ili Baltic 3 ali realno nije ni bitno preterano jer je ionako samo u gostima da plakne pluca svezim Alpskim vazduhom.

Nagra 1.jpg
9C52D56E-207B-4D59-A48B-7417AB845E91.thumb.jpeg.542f95dbaa30cb138522e1e790ca07c6.jpeg

Posted

Ти Nagra моноблокови, поред Nagra пирамида, су ми на врху листе за преслушавање. ?

Не за мене, свакако, али бар да имам идеју како то свира. :)

  • 1 month later...
Posted
On 23.1.2022. at 17:06, InSides said:

Ти Nagra моноблокови, поред Nagra пирамида, су ми на врху листе за преслушавање. ?

Не за мене, свакако, али бар да имам идеју како то свира. :)

Vise si nego dobrodosao da cujes!! 

Posted

8 je Mart - izrazito bitan dan u godisnjem kalendaru za odrzavanje mirnodobskih odnosa u porodici. Posle mnogo razmisljanja sta i kako i cime to da osnazim resih se za jedan nesvakidasnji poklon…wish me luck?

BD085331-6CEB-4003-8366-DE8CBA489FD2.thumb.jpeg.c8f789a7ccb4e747e76e7e3458436e02.jpeg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...