Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nisam stigao da slusam jer je praznik ovde pa odosmo na kraci odmor ali na prvu loptu - ja bolje nisam cuo i to onako na hladno. 
Sto se lamoi tice da ja na drvim evo od Fikusa:

”The 7 tubes work in a new way, never seen before in any DAC. The pentodes provide power supply regulation, active anode loading and cathode buffering - all at the same time - thanks to their 3 grids. The dual triodes provide voltage amplification and current conversion in the DAC process - so their influence is huge”

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nisam se dosta dugo dopisivao sa dnevnikom jer nije bilo vremena, a ni neke specijalne zelje ali posto krece duga i verovatno hladna zima da ipak napisem po koju. Nekih znacajnih promena nije ni bilo od kako je stigao Horizon ali je promena koju je doneo bila vise nego znacajna i primetna. 

Da bih ipak nesto cackao, naravno lampe su izvor nepresusne insipracije pa sam tako za Horizon prikupio brdo raznih vrhunskih kako duplih trioda tako i pentoda/tetroda od Thompson 5687, TungSol round plate 6sn7, 6f8g, Mullard ecc32, Mullard ecc31 i jos ponekih i kao najbolja varijanta se pokazala Mullard ecc32 pri cemu realno sa svim probanim lampama Horizon svira fenomenalno. Od pentoda/tetroda mi je otkrice specijalna verzija 6L6 sa nazivom 6384 koju je radio Bendix, a lampa je razvijena za balisticke bojeve glave (vrlo popularno na zalost ovih dana). Mozda negde napisah, a mozda i ne, u rotaciji se nalaze i Telefunken el156, Siemens f2a, KT170, KT150 ali mi je ovaj Bendix bas neki gusht. Od nekih novosti - instaliran od strane LDMSa NAS na koji je prebacen Roon core pa je tako sada server rasterecen tih duznosti i moze se osetititi da je ono sto izlazi iz njega za nijansu fluidnije i muzikalnije. 

Korejski drugari iz HiFiStay-a su poslali na "trajno" testiranje pred produkcijski buduci top model futera sa nazivom Absolute Point koji po izradi a bogami i performansama ispod Horizon-a definitivno utice na prezentaciju - postao sam izrazeni vernik u futere. Takodje od njih stize za poredjenje i trenutni top model HardPoint Trinia+ pa cu da vidim sta i kako to donosi u celoj prici. Iako nisam nesto u fazonu zezalica sa osiguracima, SR Orange je ubacen i iskreno nisam bas cuo neku razliku iako se mnogo drugara kune u njih...valjda sam gluv (i glup).

Sto se preampa tice tu nisam cackao nista od kako je stigao ali sam u dosluhu sa Tobianom dobio od njega Elrog 801A da vidimo sta rade u poredjenju sa najboljom NOS varijantom 801A globe i zaista Elrog nema cega da se postidi....sjajna lampa. U skorijoj buducnosti cu zameniti ispravljacicu na napajanju preampa gde sada radi Takatsuki 274b sa po njemu najboljom ikada Valvo RGN2504, mada za tu akciju mora da zameni podnozje i prilagodi napon grejanja lampe i ostale zezalice. 

Sto se digitale tice pristize uskoro na preporuku drugara iz HKa i specijalni switch https://ediscreation.com/product/silent-switch-ocxo/ i uz jos neke novosti oko servera (bolje napajanje i spdif izlaz) koje ce se desiti u Oktobru mislim da ce digitala biti zaokruzena. 

Nagre posto sviraju kako sviraju, cenim da cu ih odneti do Nagre na kanal da se provere i preslisaju i miran sam dok ne odem u grob i ostavim ih mladjima da uzivaju.

Mozda sam nesto i zaboravio ali eto dnevnice to bi bilo to do sledeceg javljanja...i poneka slika za lepsu odjavu...a i kazu slike govore vise od hiljadu reci...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dnevnice opet ja nenadano. 

Svratim ponekada u rodni grad (nenadano poslom) pa se potrudim da vidim meni jako drage ljude i drugare sa kojima delim ovu pasiju. Necu pominjati imena ali culi smo za jedno vece 5 sistema u tri domacinstva i svaki ponaosob bi realno trebalo da ima makar sliku u onoj temi o HiEnd uredjajima. Culi Coltrane 3, Kaiser Kawero, Cube Nanuphar i jos poneke brutalne zvucnike sa elektronikom o kojoj se uglavnom cita po casopisima. Zvuk naravno vrhunski ali nema vrhunskog zvuka bez vrhunskih ljudi i istog takvog druzenja. Drugari hvala na svemu i nadam se ponovnom vidjenu (bolje planiranom ovog puta).

I da, stigao mi je "audio grade switch" da zaokruzim digitalu po 100ti put - bio sam neverni Toma po tom pitanju, a od sada sam zakleti vernik u switcheve...ziveli switchevi.

Odo u krpe dnevnice...hladno je, Nagre ne rade veceras a gasa nema...kazu bice hladna i duga zima pa bolje da hiberniram kao tamo neke pametne zivotinje.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dnevnice dragi,

Bice ovo realno kratko obracanje tebi ali bez obzira bitno. Kao prvo znas da volim da delim ovu pasiju sa meni izrazito dragim ljudima i posle godinu dana bez prisustva istih, konacno je dosao produzeni vikend gde je gosn @patason dosao sa njegovim naslednikom (da nam se naslednici malo igraju), a mi odrasli slusamo :-) i uzivamo u caskanju i muzici. Bili naravno i lokalni drugari dosli iz CH i sa raznih drugih meridijana i samim time je ugodjaj bio jos bolji. Malo skoknuli do Ciriha da cujemovidimo jos neke sistemcice i podruzimo se sa lokalnom mafijom kao po starom dobrom obicaju. Smejanja i zezanja naravno nikada dosta i unapred se radujem sledecem druzenju.  

Takodje moram da priznam da sam nastavio sa lokal patriotizmom pa mi od petka drustvo pravi CH Precision D1 transport koji u nekom trenutku mozda preraste u plejer ali videcemo. Nije ni bitno jer ionako sve provlacim preko Lampija. Verovatno se dnevnice pitas jesam li normalan i odgovor je naravno da nisam, ali posto sam ponovo poceo da skupljam srebrne diskove ne bih li ispostovao izvodjace koje cenim i volim, nekako mi je imalo smisla - jbg sve znam dnevnice nista nemoj da mi pricas. Tako se polako od ne lokalnih uredjaja slovo svelo na server, switch i DAC i kako stvari stoje mislim da ce tako i ostati. 

Uvek je lepo priloziti neku sliku pa stoga to sledi, a tebe dnevnice pozdravljam do sledeceg javljanja.

38FD5549-FFF6-46A5-89CB-A465C6BAFDF0.jpeg.490d52670bed4d19c9e7d3630dae12ea.jpeg7A7A8E5A-809A-4293-A261-5C3D3B5C9975.jpeg.6a55fcfd04dc0902232a457711adf86c.jpeg9D67CAC1-6898-4B51-ABEF-70DC6C38059C.jpeg.ab94e94a91f26dbb64b71624b002a7a9.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...