Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

54 minuta ranije, Golum said:

Posle mnogo razmisljanja sta i kako i cime to da osnazim resih se za jedan nesvakidasnji poklon…wish me luck😁

Као лик који купио својој жени бор машину за 8ми март...

...и онда сваки дан "Милице, јел могу позајмити твоју бор машину?"

Link to comment
Share on other sites

Gosn @golum ,  da podelim jedan tip koji dobih pre neku nedelju od iskusnijeg kolege, a meni rešiše problem sa lampama iz 2 svetskog rata gde su zaribali konektori na vrhu lampe. Kupiti finu metalnu četku i dobro isčetkati konektore tako da se sjaje.  Kod novijih klasično čišćenje kontakata je dovoljno, ali kod metuzalema bolje da se ostruže.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, hifista said:

Gosn @golum ,  da podelim jedan tip koji dobih pre neku nedelju od iskusnijeg kolege, a meni rešiše problem sa lampama iz 2 svetskog rata gde su zaribali konektori na vrhu lampe. Kupiti finu metalnu četku i dobro isčetkati konektore tako da se sjaje.  Kod novijih klasično čišćenje kontakata je dovoljno, ali kod metuzalema bolje da se ostruže.

Hvala na savetu. Sve se to radi plus Deoxit sprej ;-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cekajuci Godoa stosta se isprobava i slusa pa sam nakon Nagre HD DACa slusao Accuphase DPD500 plejer kao izvor dok sada slusam isti Accu kao transport preko Lampi GA+ TRP DACa. Definitivno koji god Lampi to je majka mara sto se izvora tice. U TRPu vrhunski kombo lampi Siemens f2a (Klangfilm :wub:) i to svira fenomenalno...Accu sam za sebe odlicno ali nema ovu dinamiku, boju tona, scenu,...

7C21860E-B880-4BC6-A426-2E381DDA0D7B.thumb.jpeg.b4a12e84d125e39937f532298ea33a8d.jpeg1F499526-7BC2-40C0-A2D4-5F84E25E0D7D.thumb.jpeg.4b94074e425e8799b37b93020251c5d7.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Prije 2-3 godine sam imao kratko vrijeme Accu DP 700 player, probao ga kao solo cd, kao transport i čak direktno bez preampa pa je uglavnom bio dojam da nedostaje živosti i dinamike, previše na finjaka zvuk koji ne uvlači u glazbeno djelo. Malo razočaravajuće za player od 20 000€.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dacho said:

Prije 2-3 godine sam imao kratko vrijeme Accu DP 700 player, probao ga kao solo cd, kao transport i čak direktno bez preampa pa je uglavnom bio dojam da nedostaje živosti i dinamike, previše na finjaka zvuk koji ne uvlači u glazbeno djelo. Malo razočaravajuće za player od 20 000€.

Poklapa nam se vidjenje stvari pri cemu kod mene ok radi kao transport kada ga provlacim kroz DAC.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Zexx said:

U sistemu gde samo preamp košta 3x više od tih 20k valjda je dozvoljeno da se opljuju jeftine japanske praćke.:rolleyes:

u zemlji japanskih pracki,da su dali recimo dozivotnu garanciju na pretpojacalo koje su sami proizveli,za cca 2 godine bi verovatno resili garancijske probleme vec nekako,na jednom od svojih proizvoda..ili bi se iskupili vec nekako,uz duboko izvinjenje,u najgorem slucaju,davanjem neke nove sprave iz trenutacne ponude....B)...nije sve zlato,sto sija...:heat

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, paja959 said:

u zemlji japanskih pracki,da su dali recimo dozivotnu garanciju na pretpojacalo koje su sami proizveli,za cca 2 godine bi verovatno resili garancijske probleme vec nekako,na jednom od svojih proizvoda..ili bi se iskupili vec nekako,uz duboko izvinjenje,u najgorem slucaju,davanjem neke nove sprave iz trenutacne ponude....B)...nije sve zlato,sto sija...:heat

Pajo nije bas sve tako kako ti je predstavljeno no necu o tome ovde....

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da se u top Lampizator DAC-u više ne forsiraju dht power triode, već iht power pentode. Koliko je u ovoj primeni izrazen problem sa većom mikrofonijom dht lampi?  Da li je izlaz povezan preko konda ili trafoa? Lampizator ostaje jedini komercijalni proizvodjac koji primenjuje power lampe u dacu.   

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, hifista said:

Interesantno je da se u top Lampizator DAC-u više ne forsiraju dht power triode, već iht power pentode. Koliko je u ovoj primeni izrazen problem sa većom mikrofonijom dht lampi?  Da li je izlaz povezan preko konda ili trafoa? Lampizator ostaje jedini komercijalni proizvodjac koji primenjuje power lampe u dacu.   

Hm - ne bih se bas slozio sa time jer Pacific, GG2 i B7mk2 ostaju u normalnoj proizvodnji. Fakat jeste da Horizon kao novi top model ne korisiti vise DHT u izlazu kao ni GA TRP i B3. Ali u zbiru DHT su i dalje jako bitne za Fikusa i nekako njegov "legacy" proizvod su DACovi sa DHT lampama.

Problem mu nije mikrofonija nego pouzdanost samih lampi i nevoljnost proizvodjaca da daju makar neku ljudsku garanciju na lampe koje proizvedu. To se obicno zavrsava tako sto je svaki problem sa lampama isao iz njegovog dzepa i odatle odredjeni iskorak ka pentodama i duplim triodama u izlazu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Golume. Upotreba dht lampi na manjim signalima (dac, preamp) je još uvek egzotika, pa me je interesovalo zašto je to još uvek tako.  Ja volim zvuk DHT na izlazu pojačala, pa me zanima kako bi bilo posložiti full dht od dac čipa do izlaza i koji su potencijalni problemi na tom putu.  

Nekad sam imao lampaski dac (AudioNote dac 1sig) i preamp i obično mi je trebalo duplo duže nego za lampaski poweramp  da budu upaljeni dok ne dostignu neki optimalni radni nivo (tipično nekoliko sati). Često sam ih ostavljao upaljene danima. Duga stvar koja mi je bila glavobolja je bezšumnost i uparenost lampi, značajno zahtevnija kod manjih signala. Verujem da kad se u priču uključi DHT da problematika postaje još ozbiljnija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...