Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

1 sat ranije, zoranzu said:

Slicna je bila prica i sa Acinim ribonima i Siltech-om,bili su pre jeftini

Ako ne znas sta je dobro,pitaj sta je skupo

Da,da... "poskupeli" Acini riboni sa 100 na 110 za par godina.Fala bogu da na nas sa domacu audiofilsku "raju" sa plitkim srpskim dzepom ima neko razumevanja. Svaka mu cast za odnos prema domacim audiofilima.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, sondek said:

Od tih cena po cenovnicima u zapadnoj stampi jako malo preostane proizvodjacima.

Hoces da ti kazem koliko ostane jednom Svicarskom proizvodjacu koji je trenutno jedan od najprodavanijih u svetu pa nazovimo ga HiEnda (znam vlasnika prilicno dobro i pricali smo u vise navrata na tu temu) - obicno oko 25% od RRPa, a nekada sa velikim distributerima se spusti i na 20%...toliko o tome

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Bilo prilike pa se poigralo sa Nagrom Classic INT. Sjajan integralac. Na odB settingu svira kao mrtav konj dok pomeranjem prekidaca gaina na +12dB stvari dolaze na svoje i pokazuje zasto ga neki smatraju jednim od boljih integralaca u tom cenovnom segmentu.

Sve tip top - tonalitet, dinamika, slam, “scenografija”,..

Svaka cast komsije i i dalje ste seronje sto nemate svoj demo room za nas smrtnike da posetimo.

75A03D17-5E76-402E-B1E9-210D796C1DB5.thumb.jpeg.fc6066f2e9179ad7b8668f104cdd9632.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dosta stvari od Nagre probah (HD i Classic serije) i moram da priznam da osim Nagra VPS + MPS fono sekcijom (koja je i sama imala dosta mana), nisam čuo ništa sa čime bih mogao da živim na duže staze. Bez da ulazim dalje u detalje, za mene precenjena firma - barem sa modernom gamom proizvoda. Ne znam da li su ranije bolje radili u doba Reel to Reel-ova, itd.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ovo mi je prva Nagra sprava koju sam probao kod sebe. Inace ih nisam cuo sijaset po tudjim sistemima, osim kod Stenheima quad mono blokova VPA HD koji guraju novi reference model zvucnika, pa nemam nikakvo formirano misljenje osim o ovom integralcu.

O precenjenosti ili ne njihovi rezultati govore sami za sebe.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Golum said:

Iskreno ovo mi je prva Nagra sprava koju sam probao kod sebe. Inace ih nisam cuo sijaset po tudjim sistemima, osim kod Stenheima quad mono blokova VPA HD koji guraju novi reference model zvucnika, pa nemam nikakvo formirano misljenje osim o ovom integralcu.

O precenjenosti ili ne njihovi rezultati govore sami za sebe.

A dobro, krajnje individualna stvar. Globalno gledano, u smislu odnosa očekivanja i renomiranosti brenda prema onome što sam čuo sam razočaran. To je naravno u relativnom poredjenju stvari. Daleko od toga da Nagre nemaju kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Veseli debeljko Pacific otisao u jako finu kucu gde ce siguran sam pruziti mnogo lepih trenutaka novom vlasniku.

Mocnim kanalom Dunav Tisa Dunav u periodu vakuuma na mojoj polici stigla mi Nagra HD DAC sa MPS napajanjem do dolaska trajnog resenja:D (o tome nekom drugom prilikom). 

Nisam jos pisao o Nagra VPA snagasima ali ni nemam mnogo toga da piskaram. Fantasticni monosi koji Vienne drze na kratkim uzdama. U odnosu na Ref75 koji mi je jos tu i ne znam sta mi je ciniti jer prosto volim taj amp Nagre daju vise topline ali ne sirupaste dok su dinamika, detalji i scena svi tu. Bas bas mi se dopada kako sve zajedno radi sada.

Videcu kako Nagra HD radi u odnosu na Pacific ili Baltic 3 ali realno nije ni bitno preterano jer je ionako samo u gostima da plakne pluca svezim Alpskim vazduhom.

Nagra 1.jpg
9C52D56E-207B-4D59-A48B-7417AB845E91.thumb.jpeg.542f95dbaa30cb138522e1e790ca07c6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 23.1.2022. at 17:06, InSides said:

Ти Nagra моноблокови, поред Nagra пирамида, су ми на врху листе за преслушавање. 😍

Не за мене, свакако, али бар да имам идеју како то свира. :)

Vise si nego dobrodosao da cujes!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...