Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

12 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

To bi već bilo nešto što je po nekom mom shvatanju realno, iako sam mislio da je greška u kucanju, pošto su kod mene - i / isti taster na lapotopu, zavisno od toga koja je tastatura u upotrebi, ENG ili SRB.

Stella 55 je 1k za 4 komada, tako da... :)

https://actualhifi.com/product/hifistay-stella-55-double-swing/

Link to comment
Share on other sites

-Dobar dan

-dobar dan...

-koliko kosta letovanje za cetvoroclanu porodicu kod vas?

-3000e za 7 dana

-Uplatite mi molim Vas pola sata.

:D

Salu na stranu, stvarno dobro izgledaju i cool je sto su detaljno sa slikama objasnili tehnologiju... Hvala za info.

btw, ja kad bih imao brdo para i bio kupac, kupio bih jednu viska samo za stress relief da je gledam kako se leluja ko na klipu :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Zapravo ne, jer se ovaj model prodaje za sada samo lokalno u Koreji, a za globalno dostupan model Ballerino ne znam tacne cene ali je svakako na nivou 2/3k

Ovaj model koji si uzeo je na par Korea sajtova kada sam gledao bio 5.5-6k eur za 8 kom, Ballerino je dosta jeftiniji na nivou 2.2k eur za 8kom.

Mislim da je to previše za klasu zvučnika, (ako se ne varam tvoji su oko 30k novi), dati 20% za footere je bas previse. Ja sam od tih fancy probao Yamamoto footere od oko 800eur za 8kom davali su odlične rezultate ali ih nisam uzeo jer mi je i to delovalo previše za takvu komponentu

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, golum said:

Shto bi rekli neki: “One man’s meat is another man’s poison”…

Uvek zanimljivo kako se sve svede ovde na $$$ i sta bi trebalo biti realno, a sta ne..

Realno I ne postoji u ovom sportu, ovde su stvari uvek iracionalne I subjektivne, ja iznosim samo svoju percepciju stvari, znaš i sam da svi imamo mentalnu blokadu na šta hoćemo a na šta nećemo da damo novac. Ali , kao što znaš, ja sam opet nerealan skroz, nije mi problem da dam 15k za gramofon, ali 3k za dac ili footere npr jeste. 

Link to comment
Share on other sites

Eh da, sada se setih...

Pre mnogo godina, na Ljubinom sajmu mi je vlasnik jednog od domaćih brendova, koji je tada stremio ka internacionalnom uspehu, u neočekivanom izlivu iskrenosti pričao kako su formirali cene.
Spremali su se za učestvovanje na nekom inostranom sajmu, na kojem je njihova amplifikacija trebala da pogoni neke basnoslovno skupe zvučne kutije drugog brenda.
Ne lezi vraže, proizvođač tih kutija im je rekao da neće da može, pošto im je pojačalo previše jeftino i samim time nedostojno da se nađe u istom društvu sa njima. Osramotiće se pred njihovom probranom klijentelom kojoj ništa nije dovoljno skupo.
Onda su oni lepo napravili nove cenovnike i cenu podigli otprilike dvostruko, sa nekih (koliko se sećam) 12-ak hiljada evra na 25 hiljada.

Ako se neko pita kako se formiraju cene, evo može i tako - pukim prolaskom papira kroz štampač, cena može u nekoliko sekundi da skoči više nego dvostruko. :)

Kada bi smo i mi, istim tim magičnim štampačem, mogli da odštampamo te pare sve bi bilo OK!
Ovako, pošto ne spadamo u odlikaše... :)

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, 空也 said:

Osramotiće se pred njihovom probranom klijentelom kojoj ništa nije dovoljno skupo.

Надам се да им је стратегија успела… нисам нешто пуно чуо од локалних власника BFA справа. 
 

@golum - хвала најлепше на видеу где показујеш како раде те стварчице. Шокантно ми је да дизајнери не снимају ту фунцкионалност. 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, InSides said:

Свака част.

@golum - било би интересантно пробати ове футере испод лампашких компоненти. :) Чисто као показна вежба - не намеравам купити исте са овом дубином џеба. :)

Videcu - mozda dobijem neke na probu - caskam o tome sa Gsn Pyun-om😀.

Pokusacu da snimim danas i klip kako rade posao sa zvucnicima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...