Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Pogled je nezamenjiva stvar na nekretnini. Leci dusu ili razvija depresiju u zavisnosti kakav je. To mi je presudilo pri izboru. Secam se price jedne koleginice koja je prodavala stan u Bgd sa pogledom na usce "ispod cene". 100k za stan i pogled jos 50. 

Brutalno izgleda sistem.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, misko1989 said:

View apsolutno neutralise staklo iza zvucnika :D sistem podseti na "Clockwork Orange" :D a i meni licno je sada lakse sto mi tv stoji tik iza zvucnika na zidu kad se za ovakva cuda prave opravdani kompromisi :D

Obrati paznju na to da je staklo jedno 2+ m iza ose zvucnika. Jel ti imas toliko do TV-a? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kakva lafčina je ovaj nas Golum. Zaista nemam reči...

Ovaj put za mene ima dublje značenje i zbog mog sina kome je ovo bio prvi let avionom 🙂 

Pokušaću samo da nabrojim šta smo sve videli:

prvi dan poseta Hervu Deletrazu (Mr darTZeel). Slušali smo top of the line monose (NHB 468) i Klipsh AK 6. Izvor darTZeel dac i Thorens (Swissonor) TD124. Ceo dan provesti sa legendom high enda...Društvo nam je pravio i Norman, ex reviewer Positive Feedbacka i prijatelj kojeg sam znao preko foruma i koji mi je slao lekove dok sam se borio protiv korone! Kakav prelepi osećaj napokon mu stegnuti ruku i zagrliti ga...Herve je lik kakvog ga nikad nisam zamišljao. Srdačan, prizeman, neverovatno šarmantan. Priredio nam je spektakl i nezaboravne trenutke. Highlight (IMHO): St James Infirmary, by Louis Armstrong, ploča stara 60! godina koju je doneo Norman.

drugi dan: put do Lihtenštajna, poseta Michaelu i Chrisu. Michael ima dva sistema, prvi je neki nemački dual concentric (Tannoy sort of) zvučnik sa SET 845 amplifikacijom i malim Amber Lampizatorom. Prelepo...da je samo malo manja soba ovo bi bilo savršeno. Udaljenost sa koje smo slušali je bila prevelika. Ne volem nearfield al tek far filed što ne volem... 😄 Šalu na stranu, berilijumski kompresioni je sjajan, bez imalo oštrine. Ozbiljan konkurent Tannoyu i sjajna alternativa za nešto malo manje love. Dole nas je sačekao pravi ultra high end: Odeon horne (model No 28.2 upgradeovan sa drajverima iz Carnegia, njihovog top modela). Elektronika: dac Lampizator Pacific, pre i snagaš (mono blokovi) Aries Cerat (ultra exclusive firma iz Kipra). SET monosi su 60ak watta snage i sjajno su kontrolisali Odeone. Gramofon je bio Sikora Reference iz Poljske. Zvucnica Lita Etna Lambda, phono najnoviji Lampizator MC1. Mislim...Setili smo se i Zexa, tražio sam i dobio Captain Bacardi na vinilu.

U nastavku drugog dana smo išli do Chrisa. A tamo...3 sistema i svaki je prelep. Acoustat Spectre statici kao prvi i najmanji sistem je mene lično ostavio bez teksta. Da je malo bolji izvor i amplifikacija (ne volem ni ResolutionAudio Cantatu) ovo bi nosio kući (za ostalo nemam para). Sprat ispod Apogee...sa KR pojačalom koje rabi T100 DHT...Izvor je bio do kraja doteran Lampizator TRP (volume kontrola i najbolje moguće lampe za TRP, Siemens F2A). Ovo je bilo mnogo fluidnije od prethodne kombinacije ali normalno, elektronika je 200x bolja. Nisam siguran da je Apogee nešto sa čime bih ja mogao da živim na duže staze ali razumem armiju poklonika. Odlično je to zvucalo...Šlag na kraju: Horns Univerzum, Aries Cerat preamp, Lampizator Pacific dac i KR Kronzilla snagaš sa T1610 triodama. Mislim, ovo je nešto što je zvučalo skoro pa savršeno za moj ukus. Berilijumski kompresioni srednjak i visoki u savremenim hornama...15 inča bas. A lampe su veličine flaše od 1.5 litara!

Nastavak sledi...

Link to comment
Share on other sites

Dan 3 je bio rezervisan za turizam. Golum je odlučio da nas vodi do prevoja Great Saint Bernard (visina oko 2500m) i gde smo kušali sasvim solidan džin i liker. U nastavku smo otišli do Verbiera. Vožnja žičarom, šetnja i pogled za pamćenje...

Dan 4 je bio kombinacija turizma i hife. Prvo smo išli do Montreuxa, do hale gde se održava čuveni festival. Prošetali i jeli na obali ženevskog jezera a zatim se uputili ka sedištu firme Stenheim. Vlasnik firme Jean Pascal nas je poveo u obilazak firme ne krijući ništa. Ponosno nam je pokazivao top of the line Scan Speak drajvere (Revelator serija) i skretnice sa neverovatno kvalitetnim delovima koje se ugrađuju u Steinheim zvučnike.

Slušali smo zvučnik iz najjače game, Reference Ultime model 2. Elektronika je bila top of the Line od Nagre (HD preamp i 4 monosa). Kako je rekao u šali, ne zato što je neophodno nego zato što može 😃 Sem nešto manjeg sweet spota ja ovom sistemu nemam šta da zamerim. Jean Pascal je sjajan prezenter i izbor muzike je bio perfektan. Ovo je zvučnik za velike sobe (min 40 kvadrata) i zbog visoke efikasnosti (95 db i 8 oma nominalne, 5 oma minimalne impendanse) daleko skromnija amplifikacija bi bila dorasla. Neke lampe npr...

Nastavak sledi...

Link to comment
Share on other sites

Na kraju...Golumov sistem. 

Znalački skrojeno. Prelepo pojavom. Tobian Audio DHT preamp sa izlaznim trafoima, Audio Research Reference snagaš i Ice power D class pojačalo, Lampizator Pacific dac, LDMS server, Vienna Acoustic top of the line zvučnik , FTA kablovi (svi). 

To jednostavno radi fenomenalno. Sa pravom kombinacijom lampi definitivno jedan od top 2 ili 3 sistema koje smo slušali. Moj izbor: Ice Power AI amp, EML 45 globe i WE ispravljačica (ostalo su konstante u sistemu). 

Sistem koji radi i sa par watta a da se ništa od uzbuđenja ne izgubi. 

Gorane, hvala ti za sve!!!

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, SuperFi said:

Gorane, hvala ti za sve!!!

Rekoh ti/vam da se ne zahvaljujete jer koliko je vama bilo uzivanje/lepo toliko je i meni bilo jos vece zadovoljstvo da mi je drustvo ovde i da mogu sa vama da provedem vreme. Stoga se nadam da ce poseta biti jos jer nam je ostalo jos stosta da vidimo i ostale drugare da posetimo. 

I saljem vam neku ekiou odavde da ih malo vodite po Srbiji ;).

Bas mi je drago da vam se svideo moj sistem u konkurenciji onih Golijata..

Nadam se da se druzimo sto pre...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dnevnice moj sta da ti kazem - gresan sam i zgresio sam ponovo iako sam obecao da necu vise praviti sr..a :-) .

Elem zagledao sam se nesto bio u IsoAcoustics Gaia za moje drvene kutijice i tako dok sam snjurao po netu izleti mi iz Matrixa ime HiFiStay i paleta njihovih resenja za ubijanje napasti zvane vibracije. I sto sam vise kopao to su mi se resenja vise svidela kako po pisanju, a bome i po izgledu pa sam resio da krenem da se dopisujem sa Gospodinom Pyun-om vlasnikom i dizajnerom ovih stvarcica. Moram da priznam i da me je cinjenica da je covek Koreanac jos vise pogurala u tom smeru jer sam iznimno emotivno vezan za Koreju i Seoul (ne nije onako kako se mozda dojmi na prvu loptu:D). Nakon nekoliko razmenjenih mailova i poziva sa njim i njegovim covekom zaduzenim za globalnu distribuciju, poslali su mi model na slikama iznad (Stella 100 Triple Swing) koji se jos uvek ne prodaje nigde osim u Koreji i dodali kao malo Vegete i set "cable liftera" pod nazivom Sound Wings takodje dostupnim za sada samo audiofilima u Koreji.

Iskreno ne mogu da docaram recima kvalitet izrade i osecaj kada se uhvati u ruke ovaj proizvod. Mislim da svaki footer ponaosob tezi vise od 1kg - prilicno brutalno. Uz pomoc lepse polovine smo ih postavili na mesto zlocina i muzika je krenula. Tu dolazi do momenta otreznjenja broj 2 jer mi je supruga iz cista mira dosapnula - sta se desi ovo sa muzikom..

Mislim da kapiram sada @Delija -u nakon instaliranja Gaia-e jer je promena uocljiva na prve taktove bez ikakve nedoumice. Sve zvuci cistije, bas definisaniji, sa cistijim basom sredina i visoki su jos leprsaviji i nekako dolaze vise do izrazaja. I sve zvuci definitivno fluidnije i muzikalnije.

Ovo cudo za kablove nisam jos probao ali mi je ocekivanje od njih na nivou lakseg brisanja prasine..no videcemo...Koreanci su to..

Vise informacija o samoj firmi, proizvodima, filozofiji, etc. ovde: https://hifistay.com/ 

Ko voli merenja ovde: https://hifistay.com/bbs/board.php?bo_table=news&wr_id=19

A ko hoce malo da citucka ima ovde: https://www.monoandstereo.com/2021/08/hifstay-hardpoint-trinia-vibration.html

I tako do sledeceg javljanja dnevnice moj gde ce nivo greha biti izrazit...

P.S. Drugari spremajte se za sledecu posetu - imace sta da se cuje i kod mene i kod ove ekipe ovde :-) 

Link to comment
Share on other sites

To izgleda brutalno čak i na slikama, a kad lepša polovina registruje promenu je prava potvrda da nije beznačajna. :)

Zanimljivo je baš i to rešenje za kablove. Ako se ne varam svaki nosač ima dva sprata, što je vrlo korisno kada se ima masa kablova. Baš me zanima da li će efekat biti u nivou "brisanja prašine" ali ne bih rekao. Kod mene u mnogo skromnijem sistemu, potpuno prosta stvar kao što je komadić memorijske pene da ih podigne od patosa je umereno blagotvoran, ali estetski vrlo nezadovoljavajuć. 

Inače, svaki put kad vidim da ima novih postova u temi, osećam se ko dete koje će upravo ući u poslastičarnicu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...