Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Nema nista od HiFi penzije. Sjeba me mentalno ova korona (ionako sam s...n;)) pa rekoh sebi bolje dok moze da se free kombinuje, da kombinujem i radim sta mi se radi. 

U tom revidiranom mentalnom sklopu par nekih stvari se i vremenski poklopilo koje sam jurio poduze vreme tj konkretno jedna stvar o kojoj cu za koji dan kada stigne. Sto bi rekao moj drugar iz Subotice Daniel: "ne kupujes kada ti se kupuje nego kada uleti odlicna prilika" i to se desilo upravo sada.

Da bi to bilo izvodljivo, uz zdusnu podrsku lepse polovine, morao sam da odradim neke pripremne radnje i sa slikom dole prikazana je faza 1 tj izmestanje sistema na drugu policu. Polica je rad pilota (@Gidjga) pa ako nekoga interesuju detalji neka sa obrati njemu. 

Faza 2 kao sto rekoh sledi za koji dan, a ultimativni cilj mi je skroz nesto trece i znam sta hocu u detalj, i kako to biva - cekicam i cekam da se kockice posloze. 

Da upisem sebi u dnevnik ludila koji vodim ovde - stigla mi i tona DHT lampi u vidu: 01A, 12A, 112A, 46, DX235 kao i ispravljacice 5R4GY i 5u4g Fivre, Marconi, Philco top getter,....

Sistem.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, golum said:

Nema nista od HiFi penzije. Sjeba.a me mentalno ova korona (ionako sam s...n;)) pa rekoh sebi bolje dok moze da se free kombinuje da kombinujem i radim sta mi se radi. 

U tom revidiranom mentalnom sklopu par nekih stvari se i vremenski poklopilo koje sam jurio poduze vreme tj konkretno jedna stvar o kojoj cu za koji dan kada stigne. Sto bi rekao moj drugar iz Subotice Daniel: "ne kupujes kada ti se kupuje nego kada uleti odlicna prilika" i to se desilo upravo sada.

Da bi to bilo izvodljivo, uz zdusnu podrsku lepse polovine, morao sam da odradim neke pripremne radnje i sa slikom dole prikazana je faza 1 tj izmestanje sistema na drugu policu. Polica je rad pilota (@Gidjga) pa ako nekoga interesuju detalji neka sa obrati njemu. 

Faza 2 kao sto rekoh sledi za koji dan, a ultimativni cilj mi je skroz nesto trece i znam sta hocu u detalj, i kako to biva - cekicam i cekam da se kockice posloze. 

Da upisem sebi u dnevnik ludila koji vodim ovde - stigla mi i tona DHT lampi u vidu: 01A, 12A, 112A, 46, DX235 kao i ispravljacice 5R4GY i 5u4g Fivre, Marconi, Philco top getter,....

Sistem.jpg

Што те не пусти жена мало да извучеш звучнике? :D

Кад стижу нови? :P

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalna dvospratna polica, svaka cast na volji za tumbanjem (ako se ne varam, prosla je bila u uglu sobe, visespratna), a Gidji na vrhunskoj realizaciji, vidi se i ovako iz daleka kvalitet finalne izrade. :)

Uzgred, takodje duze vreme merkam nesto slicno, doduse vise industrijskog dizajna (da se preselim iz orahove visespratnice u dvospratnicu), odvraca me manjak prostor, i bolovi u ledjima ;)

 

DSC7821-1500x996.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Filipescu said:

Што те не пусти жена мало да извучеш звучнике? :D

Кад стижу нови? :P

a) Vise me klinci zahebavaju u ovoj akciji izvlacenja nego hanuma ;-) 

b) Cuti - nemoj kvaris zabavu :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

Mnogo lepo!!!

Koliko je uticala keramika ( mermer,granit..) na akustiku prostorije?

Hvala!

Ne mnogo - jer je debeli tepih prakticno celom povrsinom izmedju zvucnika i pozicije slusanja sa zavesama iza tako da nije problem...prilicno je ususkano nekako

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Dubwiser said:

@golum  babaroga kutak :wub:

Nemam predstavu o prostoru, deluje kao da li je postavka sada na duzem zidu prostorije u odnosu na ranije. Ukoliko je tako, da li je i kako uticalo na zvucnu sliku?

U kratkim crtama, hvala! 

Nije nije - sve je za sada ostalo isto osim sto sam uredjaje prebacio iz coska izmedju zvucnika na ovih par dana...posle toga ide ta "tricky" promena koja ce doneti videcemo sta...nadam se najboljem...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, golum said:

Nema nista od HiFi penzije. Sjeba.a me mentalno ova korona (ionako sam s...n;)) pa rekoh sebi bolje dok moze da se free kombinuje da kombinujem i radim sta mi se radi. 

U tom revidiranom mentalnom sklopu par nekih stvari se i vremenski poklopilo koje sam jurio poduze vreme tj konkretno jedna stvar o kojoj cu za koji dan kada stigne. Sto bi rekao moj drugar iz Subotice Daniel: "ne kupujes kada ti se kupuje nego kada uleti odlicna prilika" i to se desilo upravo sada.

Da bi to bilo izvodljivo, uz zdusnu podrsku lepse polovine, morao sam da odradim neke pripremne radnje i sa slikom dole prikazana je faza 1 tj izmestanje sistema na drugu policu. Polica je rad pilota (@Gidjga) pa ako nekoga interesuju detalji neka sa obrati njemu. 

Faza 2 kao sto rekoh sledi za koji dan, a ultimativni cilj mi je skroz nesto trece i znam sta hocu u detalj, i kako to biva - cekicam i cekam da se kockice posloze. 

Da upisem sebi u dnevnik ludila koji vodim ovde - stigla mi i tona DHT lampi u vidu: 01A, 12A, 112A, 46, DX235 kao i ispravljacice 5R4GY i 5u4g Fivre, Marconi, Philco top getter,....

Sistem.jpg

Fantazija

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, golum said:

Sistem.jpg

Reče li neko babaroga!? :) Sjajan prostor i opasne sprave. Ovako se mnogo bolje sagledava sila koja se tu nalazi.

Da li si razmišljao o još 3-4 akustička panela iza police a ispod televizora? Malo bi bolje vizelno prihvatilo policu, posakrivali kablove koji vise i naravno dodatno umanjilo talasne turbulencije iza i okolo police.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Da li si razmišljao o još 3-4 akustička panela iza police a ispod televizora? Malo bi bolje vizelno prihvatilo policu, posakrivali kablove koji vise i naravno dodatno umanjilo talasne turbulencije iza i okolo police.

Mislim da za time nece biti potrebe kada finalizujem "Fazu 2" ;) - zapravo ne znam kako da izmajmunisem ove postojece onda:wacko:

Hvala na predlogu i razmisljanju svakako!

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Zexx said:

Bacanje para po mom mišljenju, da bi akustički tretman prostorije stvarno nešto i radio, treba ozbiljno nagrditi sobu, pre bih gledao u pravcu aktivnih bas trapova.

Na PSI Audio mislis?

Ako se dobro secam, Filip i nije nesto bio previse odusevljen sa 2 komada, a nije da su jeftini.

Link to comment
Share on other sites

Nisu bila dva nego jedan, a što se efekta tiče, u zavisnosti od prostorije negde je izražen više, negde manje, ali čujan svakako. Poslednje iskustvo u vezi ovih "usisivača" mi je preneo drugar koji ih je čuo u vrlo ozbiljnom sistemu, u prostoriji ozbiljno tretiranoj i prilagođenoj samo za slušanje muzike, razlike su bile sve drugo osim suptilne. Nažalost, nisu jeftini...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...