Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

On February 11, 2020 at 8:07 PM, golum said:

Gosn Majda jel moze i ovo da se iskoristi za nesto polupametno? :D

 

7240F246-62E7-4AF4-86DA-01E3E76B4BA0.png

Moze Gosn Golum :)

Odlicne old school elektronske cevi. Iz grupe onih koje su slicne AD1 tipu. Klasicna DHpower  trioda od 15W iz koje se u  power SE ampu moze dobiti oko 4.1W korisne vrlo blago distorzirane max snage. Ovih 4W su kickin the as kao i onih 4W od 2A3 ili AD1... Moze se naravno koristiti i za druge pojacavacke module tipa preamp, gain stage sa manjim strujama, prakticno bez izoblicenja duzim radnim vekom. Isto kao i mnogo drugih trioda. (nema capacitivnosti za ovu cev sem jednog i to uopstenog, tako da to ostaje nepoznato, ali se mozda moze upotrebiti kao orijentacioni podatak, od drugh slicnih tipova trioda?)

 

 

 

4683 spice model and settings.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bice iskorisceno u DACu cim stignu adapteri :).

Do tada stigle kao poklon sirotinji od jednog dobrog cike sledece lampice: WE274b engraved base, WE422A i Marconi U52 sve onako fino NOS pa u vreme dokolice igranju nikada kraja. 
A da, inace na nagovor @SuperFi a uz “odobrenje” Fikusa zamenio 6n30 lampe u preampu za 6n6p i to je tolika masivna razlika u zvuku bila da sam ostao sokiran. Bilo je tu jos nesto - a da stavljeni Furutech Carbon Rhodium XLR konektori na FTA Ganymede kabl - divno i ucinkovito...

 

 

15ABAD5E-CD0B-4D70-B219-E8ED4649E78E.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On April 5, 2020 at 8:53 AM, golum said:

zamenio 6n30 lampe u preampu za 6n6p i to je tolika masivna razlika u zvuku bila da sam ostao sokiran.

Sigurno. To su potpuno razlicite cevi po unutrasnjoj konstrukciji i parametrima. Osnovna razlika - 6N30P ima otvorenu anodu, dok 6N6P ima klasicnu pravougaonu zatvorenu anodu. A postoje velike razlike i u unutrasnjim parametrima (pogledati PDF podatke). Sve to se reflektuje i na razliku u zvuku. Meni se vise dopadaju cevi sa klasicnom anodom koja je zatvorena od ovih drugih visoko-transkonduktivnih cevi tipa 6N30P. Ali ljudima se dopada zvuk i ovih drugih.

Medjutim to menjanje lampi je moguce samo u slucajevima, kao sto je kod tebe, gde je konstruktor predvideo te mogucnoti i napravio odredjene kompromise u zajednickom kolu. Da bi vise potpuno razlicitih cevi moglo upotrebljeno u tom istom kolu. 

On April 5, 2020 at 8:53 AM, golum said:

Bice iskorisceno u DACu cim stignu adapteri :).

I tu ce biti razlika sigurno :)

(Ako zelis da ti ostanu oznake na tim lepim Philips-ovim vevima, nemoj ni u kom slucaju brisati cevi mokrom ili vlaznom krpom. Oznake ce se skinuti ili zamrljati trajno. :( Cevi iskljucivo drzi za podnozije pri ubacivanju u podnozje. Zbog toga sto su to stare cevi i lepak izmedju podnozja i stakla moze poustiti ako se cev drzi za staklo. A pri vrhu se sila i povecava.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam dva tri para NOS 45ca (Sylvania, National Union i jos neke ne secam se sada). Ova EML ih sije dobrano po svim parametrima. 45ce u DACu sijaju po pitanju sredina i glasova ali nisu preterano precizne, dinamicne i nemaju nesto izrazeno dobre ekstenzije. Ova EML to ima a zadrzala je magiju u sredini. Sjajno svira. 

Tesla mi je i dalje favorit sa 242RK ali je ova jako blizu - tj nije neka dramaticna razlika - cuces uskoro ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nakon cekanja od nekih dva meseca Fedex svratio do mene i doneo dugo ocekivani Denafrips Avatar CD transport.
Moram da kazem da su me Kinezi iskreno odusevili - pakovanje fantasticno (dupla kutija), sve u milimetar. Sam uredjaj estetski izgleda bombona, eloksirano kako onaj gore zapoveda, tezak kao tuc (nije kurtonska varijanta puno aluminijuma a unutra prazno). Daljinac koji u nedostatku prave bejzbol palice moze da posluzi i toj svrsi. Dakle zaista prva liga. Sa zadnje strane broj mogucih izlaza za koriscenje je neverovatan ali cu isprobati spdif ili aes pa koji mi bolje cucne sa nekim FTA kablicem. Na polici deluje bas bas lepo pa sam i sa te strane presrecan. 
Nakon bockanja u struju sam displej takodje ne podbacuje i broj numere se vidi sa druge strane sobe sto je takodje u danasnje vreme bitno jer proizvodjaci ne znam na koju foru zamisljaju da svi imamo vid Supermena. 
Nisam diskove vrteo jako jako dugo, maltene od dolaska LDMS u sistem i ovo cudo posle nekih 2/3h vec svira sjajno ali kazu da mu treba dobrih 200/300h rada pa necu mnogo zvakati o zvuku dok taj period ne prodje.

Par slikica...

 

55650473-57E4-482E-8E23-285EDB0B32C0.jpeg

F0DA42CA-9AF1-4548-B267-B38A6285C99D.jpeg

D3A4016E-83C5-450D-9414-AB7ED130CF1C.jpeg

F5BED76A-D469-4BF0-88D4-00F2D15CEBF7.jpeg

025ADFB0-E558-4E99-B7FF-04B0F18D8853.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Odlicno izgleda transport. :thumbsup2 Top loader uvek podseca na gramofon.

(A to sa velikim ciframa koje se jasno vide si potpuno u pravu. Jedno vreme poslee ere onih prvobitnih Revox playera koji su imali vece cifre na dipleju poceli su svi da koriste neke male i uz njih milion drugih nepotrebnih informacija... Mene je to odbijalo cak i kod komada koji su vrlo dobro radili)

Link to comment
Share on other sites

Hm....cek da razmislim...D klasu slusam, transport mozda jeste mozda nije nepotreban ali svira sjajno pa mi je trenutno gustanje da vrtim diskove.

Bg sistem moze da udje u taj spisak nepotrebnih sprava ali se moze podvesti i pod soba 2 sistem pa i nije tako grdno...

Ono sto jeste nepotrebno je brdo DHTova koje imam - brdooooooooo:???::-o...ali i to ce jednog dana biti NOS pa eto moz da zatreba...

Ali realno dobro zboris...:cheers

PS Zaboravih spomenuti - ja sam tezak ali tezak amater za jednog momcica sa ovog foruma koji u niku ima nesto ....Fi:D

Link to comment
Share on other sites

Hm....cek da razmislim...D klasu slusam, transport mozda jeste mozda nije nepotreban ali svira sjajno pa mi je trenutno gustanje da vrtim diskove.
Bg sistem moze da udje u taj spisak nepotrebnih sprava ali se moze podvesti i pod soba 2 sistem pa i nije tako grdno...
Ono sto jeste nepotrebno je brdo DHTova koje imam - brdooooooooo:???::-o...ali i to ce jednog dana biti NOS pa eto moz da zatreba...
Ali realno dobro zboris...:cheers
PS Zaboravih spomenuti - ja sam tezak ali tezak amater za jednog momcica sa ovog foruma koji u niku ima nesto ....Fi
Umeš da odabereš kineskinju ... svaka čast

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

A na to...pa sta cu kada mi je to sve t(p)enisac @polluxonako lepo uvalio na nevidjeno - kao super radi a i lepo je:D i super ce da ti cucne u stanu kao ukras (u pravu je) - nevidjen uvaljivac covek:cheers

E sada jos ludje je sto je to sve kod onog momcica sa foruma sa nikom koji se zavrsava na ....Fi da se malo zanima kada nije na njivi ili u plasteniku na ovim vrucinama (osim trakasa)  - to mu se ne svidja kao...seljak covek - ratar - pojma nema.:P

A ti bi u trenutcima dokolice mogao da smislis zidnu policu za gramofon - Boki zna dimenzije istog..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da vidimo sta se desavalo u poslednje vreme...opet doslo podosta novih DHT lampica za Lampija jer sam se smorio od ovih iz sveze proizvodnje pa rekoh da malo istrazim sta valja od NOSa, a da su makar 80/90/100god starosti i tu zaista ima fantasticnih lampi koje su po cenama izrazito pristupacne (u poredjenju sa ovim novim premium cevkama ala KR, EML, ACME, ELROG), a sviraju prosto neverovatno dobro. Npr DHT iz porodice UX112A (globe ili ST varijanta), 71A, 01A, etc. totalni bingo zvucno i cenovno.

Da ne bih ostao samo na tome i davio se sa 6n30 i 6n6p u preampu, Ref6 ode u drugi dom, a cekam preuzimanje novog DHT preampa Tobian Soundystems SC12s. U medjuvremenu spletom nekih blesavih okolnosti od drugara iz SU (ne nije onaj sto se zavrsava sa ...Fi ;)) stigao na refresh i sredjivanje kod gosn. Tobiana SC8 preamp pa dok mu ga ne odnesem slusa se malo on i vec ova varijanta svira na nivou Ref6 pa cak i bolje prevashodno po pitanju muzikalnosti. Izgleda da je caka definitivno u DHT cevkama (ovaj rabi 71A). BTW, poznavajuci licno podosta proizvodjaca termin "grebatorski" dobija pravo znacenje:D (ovo nesto na racun @zflazar:D.

I tako....show must go on...a da, LDMS otisao na par dana na hard core update OSa koji po recima svih koji su ga culi donosi masivno poboljsanje vec ionako ludacki dobrog servera...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...