Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

3 minuta ranije, golum said:

Isto pitanje...gde god sam nasao nesto na tu temu svuda je bilo u superlativima.

И ја сам читао добре ствари, и зато покушао.

Нажалост, код мене (Sonus Faber Olympica II) SAM је донео само негативности.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

И ја сам читао добре ствари, и зато покушао.

Нажалост, код мене (Sonus Faber Olympica II) SAM је донео само негативности.

Jel si probao razlicite vrednosti? 100% uglavnom nije dobro ni za jedne zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, golum said:

Dakle usled uzimanja meni voljenih zvucnika i razmisljanja sta sa njima, hanuma izjavi: “pa sto ih ne posaljes u Bg da tamo imamo neku mini liniju?” (jelte mini liniju;)). E sada taj pojam “mini linija” je prilicno raztegljiv, ali u svojoj sustini zaista zeljeno resenje za Bg, pa se tako izrodila ideja da uzmem neki one box solution i tu gle cuda Devialet iskocio kao savrsena solucija. Jako hvaljen, ima apsolutno sve sto sam zeleo (strimer, dac) i deo koji realno nikada nisam hteo da imam tj phono. Pa posto vec ima phono rekoh da skinem sa one stvari one koji me j..u sto nemam TT:D (izmedju ostalog i hanuma), a bio je jedan komad koji sam potajno zeleo da imam, tj svidjao mi se vizualno, onda resih i to da uzmem i da kompletiram sveto trojstvo.
Uz sve ovo Devialet ima SAM profil za ove Amatore kao i profil za zvucnicu koja ide uz gramofon pa sam prilicno siguran da ce ovo biti bomba (overkill) sistem.

Nesto je u domovini, nesto ovde ali bi sve trebalo biti na gomili uskoro.
U celoj akciji ZELIM od srca da se zahvalim sjajnim drugarima na pomoci i buducoj pomoci @patason, @pollux i @SuperFi koji su BTW uvek tu kada nesto zatreba i to je i jedan od razloga sto ih volim i cenim i bez njih bi ova akcija od sumanute prerasla u hyper sumanutu:D
Evo i jedne fotke delova, a celina ce biti kada se slozi uskoro...(i to je rastegljiv pojam)..

 

B0A1D084-D498-4788-8057-3FFEEE5EEBCA.jpeg

А ко ће да ти слуша систем осталих 300 и кусур дана у години? Мораш да оставиш кључеве локалној екипи тамо, па да ти га усвирају пре него дођеш :D. Овако дођеш, и тек што се усвира, палиш назад...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Delija said:

Ne podesava se to tu, vec na samom uredjaju. Nije samo on/off, vec procenat ide od 0 do 100%.

Ето видиш, нисам знао. Ја сам подесио да се то укључује на једно од дугмади даљинца...

...дали имаш линк према инструкцијама како се то ради?

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Filipescu said:

А ко ће да ти слуша систем осталих 300 и кусур дана у години? Мораш да оставиш кључеве локалној екипи тамо, па да ти га усвирају пре него дођеш :D. Овако дођеш, и тек што се усвира, палиш назад...

Dobro pitanje - niko:D..ima da trune ali sve za lepotu i lep namestaj:P....tako to hanuma dozivljava...

Link to comment
Share on other sites

Sigurno zavisi od konkretnog modela zvucnika, ali sa mojim ima ozbiljnih benefita. Vecih nego sto sam ocekivao. Na ceo spektar, a ne samo na bas. Inicijalno sam imao predrasudu da je u pitanju samo jos jedan EQ koji nesto popravi, a mnogo vise toga pokvari, pa se u startu i nisam mnogo igrao time.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Delija said:

Sigurno zavisi od konkretnog modela zvucnika, ali sa mojim ima ozbiljnih benefita. Vecih nego sto sam ocekivao. Na ceo spektar, a ne samo na bas. Inicijalno sam imao predrasudu da je u pitanju samo jos jedan EQ koji nesto popravi, a mnogo vise toga pokvari, pa se u startu i nisam mnogo igrao time.

Одлично.

Кад имаш прилике, волео бих знати дали си морао да корегираш акустичне третмане у соби након активацију SAM-a?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...