Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

9 minuta ranije, Филип said:

SF + ARC = :wub: :listen

U Pakracu ove godine Electa Amator III na ARC Reference elektronici pevali ko slavuji - za moj ukus izvodjenje klasike tesko da moze mnogo bolje od toga. Muzika isla sa CD-a.

Nek je i impulsive buying, uzivaj.

Realno nije bas impulsive jer sam imao isti ovaj model ali guran prvo sa ARC VSi55 pa posle sa ARC VS110 i LS2b. Kapiram da ce sa Ref-ovima da svira jos bolje ali videcu gde I kako...

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Филип said:

SF + ARC = :wub: :listen

U Pakracu ove godine Electa Amator III na ARC Reference elektronici pevali ko slavuji - za moj ukus izvodjenje klasike tesko da moze mnogo bolje od toga. Muzika isla sa CD-a.

Nek je i impulsive buying, uzivaj.

Jes' vala svirao dobro, al' realno, bilo bi sramota da ne svira za pare koje se traže...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zexx said:

Jes' vala svirao dobro, al' realno, bilo bi sramota da ne svira za pare koje se traže...:rolleyes:

Ofkors, niko nije rekao da cemo da kupimo :heat vec samo jel'te da :listen

Nije to naravno imalo onaj dinamicki opseg cudovisnih Legacy Audio aktivnih kutija (Electa Amator III je ipak samo jako kvalitan standmount), ali je ton bio toliko fin, prirodan, ma sta pricam.. leci sidu i poboljsava seksualni zivot :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sonichammer said:

Po mom misljenju (iskustvu) Sonus Faber i Audio Research uopste nisu idealna kombinacija.

Znas kako kazu, lepota je u oku posmatraca.

I ti i ja znamo da bi na mestu ARC*-a voleo da vidis neki tebi voljeni Exposure (eventualno neki Krell ili moj bivsi Plinius pre/power kombo Kaitaki/SA-103, secas se epizode kad smo zajedno slusali efekte ubacivanja preampa umesto direktno povezanog DAC-a sa snagasem :)), ali verujem da to ima veze i sa muzickim dozivljajem - na kraju krajeva mozda ipak najvise sa muzickim zanrom koji se slusa.

Za ono sto znam da ti licno volis (tipa Sex Pistolsi i sl - ne kazem da je ovo jedino sto slusas), siguran sam da ima boljih kombinacija.

P.S. Citiracu jednog naseg eminentnog trgovca hifi opreme "Volim kad zvucnik zaprlja (ili nesto drugo u hifi lancu**)

*Da se razumemo, da sam zeleo Audio Research, vec bih imao REF liniju (eventualno sjajni DSi 200 u kombinaciji sa CD5 koji trenutno rabim - izuzetno muzikalna hibridna D klasa sa mosfetima na izlazu, a kojeg je potpuno neocekivano ARC menaDJment izbacio iz svog plana & programa). Moj iskorak u Devialet je bio u fazonu "daj da se smirim sa necim sto smatram da je najbolje a da ne ulazim u ludilo separatnih komponentni (znas i sam).

**prim prev

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

Pa i Devialet je vrlo slicno ludilo - cim kupis jedan model, izadje novi - bolji, skuplji :) I tako u krug :)

Nije da nisam razmisljao o 440 Pro... :rolleyes:

Pa jeste, nije da ni sam nisam razmisljao o upgrade-u na Pro seriju, ali posto sam vec usao u pricu zasebnog strimera (Melco), prica o UPnP, poboljsanom i optimizovanom A-class preamp i efikasnijem D-class izlazu me ne intersuje dovoljno da bih investirao u isti koncept zvuka. Neki tvrde da zvuci bolje, ali..

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Филип said:

Znas kako kazu, lepota je u oku posmatraca.

I ti i ja znamo da bi na mestu ARC*-a voleo da vidis neki tebi voljeni Exposure (eventualno neki Krell ili moj bivsi Plinius pre/power kombo Kaitaki/SA-103, secas se epizode kad smo zajedno slusali efekte ubacivanja preampa umesto direktno povezanog DAC-a sa snagasem :)), ali verujem da to ima veze i sa muzickim dozivljajem - na kraju krajeva mozda ipak najvise sa muzickim zanrom koji se slusa.

Za ono sto znam da ti licno volis (tipa Sex Pistolsi i sl - ne kazem da je ovo jedino sto slusas), siguran sam da ima boljih kombinacija.

 

Osetio sam potrebu da napisem to sto jesam zato sto u srpskim audiofilskim krugovima (a i sire) vazi misljenje da su SF i AR perfect mach a po meni su daleeeko od toga.

Nije mi u mislima bio ni Exposure ni Plinius vec bas npr Devialet koji je na prezentaciji svoebremeno odrzanoj u organizaciji One Hi-Fi svirao , opet po mom misljenju, izuzetno dobro sa SF Olimpica nesto...

SF je a da sam slusao jako dobro radio sa Krell i Pass pojacalima, jednom i sa starijom generacijom Electrocompaniet... i tako...

Takodje, misljenja sam da odlican sistem moze i treba da svira sve zanrove gotovo podjednako dobro. Onaj koji to ne moze, tom nesto ozbiljno nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Sonichammer said:

Osetio sam potrebu da napisem to sto jesam zato sto u srpskim audiofilskim krugovima (a i sire) bazi misljenje da su SF i AR perfect mach a po meni su daleeeko od toga.

Nije mi u mislima bio ni Exposure ni Plinkus vec bas npr Devialet koji je na prezentacijisvoebremeno odrzanoj u organizaciji One Hi-Fi svirao , opet po mom misljenju, izuzetno dobro sa SF Olimpica nesto...

Takodje, misljenja sam da odlican sistem moze i treba da svira sve zanrove gotovo podjednako dobro. Onaj koji to ne moze, tom nesto ozbiljno nedostaje.

Jel mi ti to impliciras da predjem na SF i da izdam moj voljeni VIVIDDDD? :D 

Salim se naravno, svi pravimo najbolje izbore koliko umemo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Zaboravih da "bolji" stavim pod navodnike :)

Kod Pro serije ono sto mi se svidja je upravo to sto si naveo - UPnP.

Sigurno je bolji uredjaj, iskreno sam uveren jer bi se Pro istinski uklopio u moju zamisao "minimalistickog sistema" i pritom mi ustedeo lepu svotu novca investiranu u: 1. Melco (3.5k necega), 2. USB od 1k necega, 3. Strujni kabl od 0,7k necega.. Sta vise da pozelis?

Ali... na S/H D400 lepu svotu novca treba doplatiti za 440Pro, i tako.. obrni okreni d..pe ti otpozadi :D

Edited by Филип
Izvinjavam se Golumu na uzurpaciji teme :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dakle usled uzimanja meni voljenih zvucnika i razmisljanja sta sa njima, hanuma izjavi: “pa sto ih ne posaljes u Bg da tamo imamo neku mini liniju?” (jelte mini liniju;)). E sada taj pojam “mini linija” je prilicno raztegljiv, ali u svojoj sustini zaista zeljeno resenje za Bg, pa se tako izrodila ideja da uzmem neki one box solution i tu gle cuda Devialet iskocio kao savrsena solucija. Jako hvaljen, ima apsolutno sve sto sam zeleo (strimer, dac) i deo koji realno nikada nisam hteo da imam tj phono. Pa posto vec ima phono rekoh da skinem sa one stvari one koji me j..u sto nemam TT:D (izmedju ostalog i hanuma), a bio je jedan komad koji sam potajno zeleo da imam, tj svidjao mi se vizualno, onda resih i to da uzmem i da kompletiram sveto trojstvo.
Uz sve ovo Devialet ima SAM profil za ove Amatore kao i profil za zvucnicu koja ide uz gramofon pa sam prilicno siguran da ce ovo biti bomba (overkill) sistem.

Nesto je u domovini, nesto ovde ali bi sve trebalo biti na gomili uskoro.
U celoj akciji ZELIM od srca da se zahvalim sjajnim drugarima na pomoci i buducoj pomoci @patason, @pollux i @SuperFi koji su BTW uvek tu kada nesto zatreba i to je i jedan od razloga sto ih volim i cenim i bez njih bi ova akcija od sumanute prerasla u hyper sumanutu:D
Evo i jedne fotke delova, a celina ce biti kada se slozi uskoro...(i to je rastegljiv pojam)..

 

B0A1D084-D498-4788-8057-3FFEEE5EEBCA.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...