Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Hehe, fantastičan sistem :)
Inače, vrlo dobro su mi poznate ugaoni branici na uglovima stola.
Slika sa flašicom i Nemom govori više od hiljadu reči, ja svoj sistem ne mogu ni da slikam kako treba od igračaka, a svaka slobodna polica za uređaje se koristi za odlaganje nečega - juče su to bile patike :) 

Link to comment
Share on other sites

Inače, kakvi su utisci od Isotec kondicionera?
Ja imam Isol-8, koji je, koliko sam shvatio od istog konstruktora koji je izašao iz Isoteka.
Kada sam ga prikopčao prvi put, bio sam oduševljen rezultatima. Bukvalno su neke smetnje iz mreže nestale, sistem je postao uravnoteženiji i muzikalniji.
Promenom elektronike (DAC i pojačala), koji nemaju apsolutno nikakav brum, niti prenose gloposti iz mreže, u velikoj meri se izgubio efekat kondicionera.

Inače, primetio sam da maltene najveći efekat daje na gramofonu. Pretpostavljam da je jedna od funkcija peglanje struje na 50Hz, što je bitno za gramofonske motore.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, golum said:

Mozda ovo bolje docarava situaciju - flasica sa vodom, pelene, lego I naravno Nemo ;)

BTW - nisam ja bio autor ove postavke...no ovaj mali zlocinac ispod :-) ...kreativna je sta cu...

IMG_9230.jpeg

IMG_9229.jpeg

Zavrsices ti sa mini linijom,samo dok mlada dama nauci da koristi dugmice i tablet :D

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, nackom said:

Inače, kakvi su utisci od Isotec kondicionera?
Ja imam Isol-8, koji je, koliko sam shvatio od istog konstruktora koji je izašao iz Isoteka.
Kada sam ga prikopčao prvi put, bio sam oduševljen rezultatima. Bukvalno su neke smetnje iz mreže nestale, sistem je postao uravnoteženiji i muzikalniji.
Promenom elektronike (DAC i pojačala), koji nemaju apsolutno nikakav brum, niti prenose gloposti iz mreže, u velikoj meri se izgubio efekat kondicionera.

Inače, primetio sam da maltene najveći efekat daje na gramofonu. Pretpostavljam da je jedna od funkcija peglanje struje na 50Hz, što je bitno za gramofonske motore.

Huh ne bih da se frljam sada - proslo vremena od kada sam ga uzeo...znam da sam probao bio neki model ispod i to je bilo lose - ubijao dinamiku prilicno, a nije bilo nekog drugog boljitka (bili tada i drugari ovde pa culi), posle uzeo ovaj da probam i to je bilo to...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stigle USAF 596 i mladji brat JAN-1641 ispravljacice...huh lepota (meni licno)..za sada slusao 1641 i to radi fantasticno sa PX25 i RK 242, a ekipa kaze da 596 radi jos mnogo bolje. Inace 596 military varijacija na temu 5u4g :wub:

IMG_1082 1.jpg

IMG_1083 1.jpg

IMG_1084 1.jpg

IMG_1085 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Auu brate,

Gledaj ovako. Sistem nema šanse da svira dobro. Decu nervira. Mislim da je najbolje da ga se rešiš tako što ćeš ga npr pokloniti meni, a ja u doživotnu zahvalnost. Ajd sad ozbiljno. Mnogo mi se sviđa što sistem ima ideju. O zvuku nemogu ništa da kažem (jbg ne čuh ga), ali uopšte ne sumnjam da zvuči ko avion. Nekako sve sprave pripadajuće ( što je retko u ovom našem hobiju.... ja prvi imam nepripadajuće sprave prostoru). Sa uživanjem odgledah slike. Uz čestitke kao pravi nekvalitetni Srbin šaljem i čistu nepatvorenu zavist. Uživaj, imaš i u čemu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Milosav Grozni said:

Auu brate,

Gledaj ovako. Sistem nema šanse da svira dobro. Decu nervira. Mislim da je najbolje da ga se rešiš tako što ćeš ga npr pokloniti meni, a ja u doživotnu zahvalnost. Ajd sad ozbiljno. Mnogo mi se sviđa što sistem ima ideju. O zvuku nemogu ništa da kažem (jbg ne čuh ga), ali uopšte ne sumnjam da zvuči ko avion. Nekako sve sprave pripadajuće ( što je retko u ovom našem hobiju.... ja prvi imam nepripadajuće sprave prostoru). Sa uživanjem odgledah slike. Uz čestitke kao pravi nekvalitetni Srbin šaljem i čistu nepatvorenu zavist. Uživaj, imaš i u čemu.

Zahvaljujem na ovako groznim cesitkama. Sistem jeste gradjen bez neke ideje i plana namerno da bi ispao grozan i sa najgroznijim mogucim zvukom ne bih li uspeo rasterati grozne insekte koji kohabitiraju u prostoru (nekada uspeva nekada bas i ne - dakle moram jos da se potrudim da ga ugroznim)...

Sve u svemu grozota...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...