Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

49 minuta ranije, Филип said:

+1, absolutno se slazem!!

Mislim generalno kako zvuci DSD na dobrom digitalnom setupu.

Ali pre svega DSD (native) je zvucno najblize analogiji od svih digitalnih formata.

Iza njega odmah 96/24 kHz.

Ma, sve se slažem! DSD native, ufffff....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Pa na osnovu price sa ovim mojim znalcima ovde Lampi pogotovo u DSD opciji je izuzetno blizu analogiji...e sada ako oni lazu mene i ja lazem vas ^_^

 

 

1 sat ranije, Филип said:

Ali pre svega DSD (native) je zvucno najblize analogiji od svih digitalnih formata.

 

Ovako kako pišete ispada da je analogija savršena pa da digitalija treba da joj se približi.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ovako kako pišete ispada da je analogija savršena pa da digitalija treba da joj se približi.

Slazem se, nije dovoljno jasno napisano.

Kad kazem analognost, pod tim mislim na prirodnost zvuka, bez ikakvih artefakata (bilo sa HDD-a, bilo sa vinila).

Sta cemu treba da se priblizi, zavisi od slucaja do slucaja.

U tom smislu, cuo sam gramofone koji nemaju ostrinu, ali imaju artefakte - nesto sto ne postoji u idealnoj reprodukciji.

Zvuk sa tih istih gramofona mi se pritom veoma dopao, u pitanju je drugaciji karakter zvuka.
Vinil definitivno ima neku magiju.

A cuo sam i lep broj gramofona za cijim se zvukom nisam ni osvrnuo (vrednosti par hiljada evra), ostavili su me potpuno ravnodusnim.

Isto je i sa prosecnom digitalijom.. sto bi rekao moj drugar gramofondzija "zvuci mi dosadno".

Link to comment
Share on other sites

@Филип

Slažem se sa ovim što si napisao.

Malo sam doduše provocirao Goluma da kupi gramofon, što stvarno ne bi bilo loše, i ne samo zato što devojke iz ''Drinke'' imaju nepogrešiv ukus ;)

Juče sam se sreo sa Pecom ( @pecass ) i baš smo se lepo ispričali o HiFi-ju (uz čudne poglede drugih gostiju). Meni je njegov sistem vrhunsko mesto za poređenje analognog i digitalnog. 

Jasno se čuju razlike između digitalnog i analognog izvora, ali isto tako shvatiš (odlično zapažanje jednog kolege sa foruma) da se ''tamo na vrhu različiti vrhunski zvukovi dodiruju''.

Link to comment
Share on other sites

I jednom i drugom treba da je kompliment kad nekom lice jedno na drugo.Recimo kad neko dodje kod mene i poslusa gramofon cesto u nedostatku pravih reci kaze da Sondek radi kao dobar CD.Ujedno i dobroj digitaliji ne postoji veci kompliment kad neko kaze da lici na gramofon.Jako mnogo ljudi ima potpuno pogresnu predstavu o zvuku gramofona,misle da to treba da zvuci nesto laidback,anestezirano,usporeno,nedinamicno i totalno drugacije od digitalije,to je zato jer najcesce imaju priliku da slusaju los ili osrednji gramofon.Gramofon da bi realno mogao da se poredi sa CD-om mora da je zaista dobar.Ja sam nedavno slusao uporedo jedan noviji snimak na insistiranje kolega da "uporede cd i gram",a koji je ocigledno sa cd-a.Kad su se nivoi ujednacili gotovo da se nije moglo prepoznati sta se slusa.Mislim da je to ujedno dobar nacin da se vidi da li je gramofon OK.Realno ako je digitalija zaista tako dobra kao kod Goluma ili Filipa tu gramofon zaista mora da bude vrhunski da se nebi lose proveo.Sa odlicnim bi se obojica naslusali muzike i nakupovali ploca.

Pecasov sistem jeste dobro,zapravo odlicno mesto za poredjenje ali treba racunati da gramofon jeste dobar,ali ne i vrhunski i da je digitalija u njemu mnogo vise klase.Tu je veci kompliment za tehniks ako se dobro drzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm...shootout NOS ispravljacica u iscekivanju - Russia vs USA vs China vs. GB - 5C3S vs 5R4WGA vs 274b vs GZ34 - US opcija svira trenutno dok je Ruska u tranzitu. Za sada lampa iz B52 daje malo vise bassa i cini mi se manje definisanog od Kineza...uz to ispusta onako zagrejana miomiris iz vojnih skladista (ko je ulazio zna :-) ). Bice tu jos KR 5U4G RK za igranje. Nabavio i kvartet 6a3 i cela ova igranka je super zanimljiva :-) .

@Aleksandar75 vi iz Drinke ste mi nesto cudna fela :-):wink: 

DSD ubiva azdahu kako svira....mada kao sto rekosmo i onoj drugoj temi dobra redbook produkcija takodje zakiva....

5C3S OTK.jpg

5R4WGA.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, prophet said:

Prava stvar, ako je to onaj prvi grafitni (McEnroe, Graff). Zao mi sto svojevremeno, a bese to bas davno 30 i kusur godina, nisam uzeo njega vec Prince.

 

 

Upravo taj...kada se samo setim kakvo su izivljavanje prezivljavali i preziveli...

B52 cevka je uzivo prelepa...kada procitam sta pisem skapiram da nisam bas normalan :heat

dunlop-max-200g-1st-gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlicno. Secam se podatka da je McEnroe spanovao reket na 17-18 kg a Graff na oko 30 kg. Pa pazi, obzirom da sam pre toga igrao drvenim i aluminijumskim ovo je bilo pesma. Mada ovi danasnji su daleko bolji. Poslednji kojim sam igrao nio neki Wilson (FedEx) sa pocetka karijere.Hvala za lepo podsecanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, prophet said:

Odlicno. Secam se podatka da je McEnroe spanovao reket na 17-18 kg a Graff na oko 30 kg. Pa pazi, obzirom da sam pre toga igrao drvenim i aluminijumskim ovo je bilo pesma. Mada ovi danasnji su daleko bolji. Poslednji kojim sam igrao nio neki Wilson (FedEx) sa pocetka karijere.Hvala za lepo podsecanje.

 

Kod mene Wilson Pro Staff Jack Kramer pa Snauwaert Vitas Gerulaitis su bili pre famoznog G200 I to je bila zestoka evolucija. Mc jeste spanovao na tih 17-18kg....lepa vremena sve u svemu...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fast forward sa proslih vremena na neka sadasnja...igranka sa lampama se nastavlja pri cemu se slusao kod drugara ne njegovom SE Golden Gate DACu set sledecih DHT lampi - Kron 242 (pre dinamicno, zamorno), Emisson Labs 300B Mash (bolje od 242, melodicno, ali ne toliko utegnuto u bass-u, ne znam bolju rec od mellow), EML 45 (ukupno bolje od prethodne dve) I na kraju PSvane 300b UK design koja je svirala I dinamicno, precizno I bas bas muzikalno. Sa vizualnog stanovista EML 300b izgleda kao najbolja riba sa Playboy duplerice - dakle brutalno (ko se lozi na lampe)...ali posto gledamo cost/benefit odnos, uzeh UK design jer mi treba za balansirani 4 komada.

Uz to zamenio Shunyatu Tapian-a za ZEtron Alpha analog....

Show must go on rece neko... 

300b UK Design 1.jpg

300b UK Design 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Usled pristizanja jos lampica pakuje se shoot out DHT lampi i ispravljacica:

DHT: Elrog 300b, PSvane 300b WE replica, PSvane 300b UK Design, Kron KR242, PSvane 101d WE replica, PSvane 101d, National Union 45 (NOS), Sylvania 6a3 (NOS)

Rectifier: EML 5u4g, 5c3s, JAN 5R4WGA, JAN 5R4WGB, RCA 5R4GY (NOS), Brimar 5Z4G, Shuguang 274b, MiniWatt GZ34, KR 5u4g RK Limited

Let the hunger games begin...

Bice i nekih slicki....

Edited by golum
Vegeta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...