Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

  • 1 month later...

U pauzama menjanja pelena stigoh da se poigram malo i sa sistemom.

Zamenio postojece kablove (Accoustic Arts Silver Line i Absolue Creations OP-TIM) sa Siltech Classic Anniversary 550i modelom i to me je bas bas ucinilo srecnim. Siltech doneo dodatnu (mogu slobodno reci solidnu) dozu fluidnosti, izbalansiranosti i pozadinske tisane ako mogu to tako nazvati. Ostaje da se nadje jos jedna strujna Shunyata i onda da vidim kako da unapredim akustiku dnevne sobe...ima tu neki lepi render koji je odradjen :-)  - a i naruceno ponesto od panela...

Dolazi tu uskoro neka zahebana ekipa pa da ih ljudski docekam ;):D

IMG_8843.JPG

IMG_8844.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uz pomoc William-a (HVALA) zavrsio za sada pricu sa Shunyatom (dok se ne steknu $ uslovi za ZEtron/Alpha seriju) i sada je sve kako sam zeleo i kablovi me ne kopkaju vise skoro pa uopste. Razmisljam se usled odlicnih kritika, a bome i izgleda, da zamenim Auralic sa Melcom jer me Aries pojavom poprilicno iritira (znam nije audiofilski komentar iako sljaka dobro) ali otom potom.

Ovog vikenda ce biti papreno jer dolazi opaka Zemunsko, Banovo brdska i NS ekipa pa ce biti obilaska nekih planetarno/lokalno poznatih Swiss proizvodjaca:-) uz pomalo smrdljivog sira i alkohola :-) ...

Phyton.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Par dana pre dolaska ekipe stigose mi konacno prilicno davno naruceni bass trap paneli Artnovion Comodo tako da sam uspeo da ih smontiram na vreme da sistem "zasija" kako treba. :D.

Posto su mi refleks portovi pozadi, a zvucnici zbog sobe kakva jeste i zbog prisustva copora dece nabijeni uz zid, prilikom nekog glasnijeg slusanja dolazilo je do boomy bass-a pa resih da se poigram i sa time. 

Da skratim pricu - sa panelima sam u velikoj meri resio problem i dodato dobio na preciznosti basa u normalnom slusanju kao i ukupno na balansiranijoj zvucnoj slici i fokusu.

Sve u svemu vrlo dobra investicija i bas sam zadovoljan, a i sam vizuelni efekat panela je vise nego pozitivan. 

IMG_9877 1.jpg

IMG_9878 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Father said:

Cestitam. 

Kako izgledaju nosaci kada se skine panel. Kakv je sistem kacenja. Paneli deluju prilicno plitki i tanki kao da su od alukobonda?

Moze neka slika kada je skinuta prednja ploca, ako nije veliki maltret? Hvala. 

Mislim da je ovako najbolje za objasnjenje: 

https://www.artnovion.com/product-categories/10-mobile-fixing-kits/products/129-fixart-tube

Paneli su debeli oko 5cm - prednja ploca drvo - boja se bira i prednja ploca se ne skida...mislim da ima sve na njihovom webu...

Link to comment
Share on other sites

Iskreno nisam - odnosno jesam nekom Artnovion aplikacijom koja salje merenje njima...pa su mi na osnovu toga odradili projekat sobe - i deo tog projekta su i ovi paneli. Ostalo necu stavljati jer je stan iznajmljen, a i ukupna cena bi bila pozamasna. No i ovo je donelo vise nego znacajne promene u delu koji me je zanimao tako da cu stati na tome.

I  da se vratim na pitanje - dakle nisam merio na zalost na nacin na koji vi to ozbiljno radite, jer nemam ni HW za tako nesto i ruku na srce potrebno znanje :-(.

Pozz

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, golum said:

Iskreno nisam

Predpostavljao sam. Nazalost, i dalje najveci broj audiofila ne obraca paznju na to. 

Usaglasavanje akustike sobe zahteva vremena, nekad se oduzi i na par godina dok se ne postigne optimum. Bez merenja, sve se svodi na nagadjanje i probu.

Sto je najgore,  zvucnici koji imaju bolji ili nizi odziv dubokih tonova,  imaju vecih problema sa sobnim modovima. Maltene, ispada najbolje imati neke male cortane koji obicno ni ne reprodukuju prve dve oktave pa automatski nemaju smetnji te vrste.

Modovi znaju biti sirine i od par Hz ali velikog inteziteta tako da bez konkretnog merenja, slaba sansa da se "napipaju". 

Gledam ovaj trap Comodo sto si uzeo, tjuniran je na 65Hz sa umanjenim dejstvom na opsegu 55-125 Hz pa me bas zanimalo dali je uzet na osnovu merenja ili "onako". Druga vrsta trapova im deluje od 45-250Hz, dakle neka vrsta univerzalnih, projektovana po najcescim dimenzijama sobe, koji mogu biti efikasni a i ne moraju jer je svaka prostorija, prica za sebe.

Inace,  HW za merenje je danas jeftin, a besplatan REW program dosta pristupacan za prosecnog korisnika, samo treba probati.

Msm,  kad vec imas prilicno dobar i skup sistem,  ako ne mozes sam, vredi angazovati nekoga da ti to posteno uradi, tacno bi se videlo gde ima prostora za dalje poboljsanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...