Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

8 sati ranije, Do-re-mi said:

IMG_20161105_120228.jpg

Sve nešto gledam, da li je optička varka ili su bočne stranice ovih zvuja različitih dimenzija po dubini, pa se čini da prednje stranice imaju pomerenu orijentaciju ka slušaocu iako ceo zvučnik nije zakošen?

Lepe uspomene i prijateljstva nosite iz Lozane, svaka čast. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kao sto Patason rece doslo je vreme za izvlacenje maksimuma iz postojeceg sistema :-). U prethodnom periodu sam uz njegovu pomoc pokusavao da izvucem jos malo leprsavosti u visokim uz zezanje sa kablazom. Za sada umesto bi-wiring-a stavio srebrne "jumpere" i zamenio spdif kabl (FTA Knotty lite). Probao i sa nekim Dekijevim srebrnim ali mi za sada ova kombinacija najvise obecava tj donosi u sferi prozracnosti na visokim. Ono sto jos planiram je da zamenim Acrolink na snagasu pa da vidimo kakve benefite ce to doneti.

Ono sa cime se jos zanimam je struja. Drugari su prisustvovali probi IsoTek EVO3 Aquarius kondicionera sa IsoTek Premier strujnim kablom koji zaista nije doneo neka ocekivanja poboljsanja. Sve je delovalo za nijansu zatvorenije i tromije pa smo ga posle prve veceri izbacili iz stroja.

Sada sam uzeo veceg brata na probu tj. EVO3 Sigmas sa Isotek Elite strujnim i ovde prica ide u pravcu u kojem zelim da ide. Nista nije sporije, nema gubitka dinamike, na prvu loptu mi je cak i prostornost bolja, bolje definisane bass deonice i srednji spektar. Takodje imam utisak koji ne znam bas kako da opisem ali "cuje se tisina" :-) ...Sa visokima se i dalje igram pa cu tu celinu videti kada zavrsim zezanje sa kablicima. Za sada ja vrlo zadovoljan :cheers

EVO3 Sigmas 1.1.jpg

EVO3 Sigmas 2.1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Taj gubitak dinamike se desi kada dodje do "prezasicenja" zbog velikih potrosaca i resava se upravo kako si ti resio - presao na veceg brata. :)

Za digitaliju se treba postarati sa filterima za visoke ucestalosti na manjim naponima i uspeh ne sme izostati. Takodje uloziti u napajackim segmentima svake pojedinacne komponente.

Svaka cast za IsoTek. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
On ‎12‎/‎20‎/‎2016 at 16:51, TurboMaximus said:

I još jedna polica.

Morao sam da poslusam savet da "rasteretim" policu za jedan uredjaj tj. komponentu pa je izbor pao na preamp ;). Umesto postojeceg koji odlazi u zasluzenu penziju (citaj drugu kucu) stigao ARC REF6. Potrajace malo dok ga ne ubacim u akciju jer moram da presrafim celu policu (zajebah se sto to nisam odradio dok je ekipa HiFi drugara bila tu) ali ko ceka doceka - i preamp iz REF serije sam cekao 9 god I docekao na kraju :-).

Da se osvrnem na KT150 - sjajna lampa u svakom pogledu I bas kvalitativno u smislu zvuka vrlo evidentan pomak na bolje kroz ceo spektar - sto bi kolega sa jednog US foruma rekao - slican trip kao kada vozis npr. regularni BMW, a onda uzmes istu seriju ali M verziju (do duse on je to opisao kroz Muscle car analogiju :-) ).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Morao sam da poslusam savet da "rasteretim" policu za jedan uredjaj tj. komponentu pa je izbor pao na preamp ;). Umesto postojeceg koji odlazi u zasluzenu penziju (citaj drugu kucu) stigao ARC REF6. Potrajace malo dok ga ne ubacim u akciju jer moram da presrafim celu policu (zajebah se sto to nisam odradio dok je ekipa HiFi drugara bila tu) ali ko ceka doceka - i preamp iz REF serije sam cekao 9 god I docekao na kraju :-).

Da se osvrnem na KT150 - sjajna lampa u svakom pogledu I bas kvalitativno u smislu zvuka vrlo evidentan pomak na bolje kroz ceo spektar - sto bi kolega sa jednog US foruma rekao - slican trip kao kada vozis npr. regularni BMW, a onda uzmes istu seriju ali M verziju (do duse on je to opisao kroz Muscle car analogiju :-) ).

dokle bre ti mislis da izrabljujes jeftinu radnu snagu iz fatherland.....cccccc sram te bilo!

I sram da te bude za dva REF-a na jednoj polici,jeres,fuj!!!! :heat

Link to comment
Share on other sites

Cek koliko se secam ponuda je stajala na stolu ali ne znam jesi bio ti ili Rale :-). I zahebao si se tri su iz Ref serije - dva od ARCa i jedan od AI-a.
Sada imate razlog vise za ponovni dolazak...

Pa znac i ja imam jeda ref uredjaj, AI ! Uobrazicu se

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, ab said:

Ne znam, dokle vise REF uredjaja, nema nikakvog smisla. :wink:

Nema slazem se :P...Hm mada ima ih jos tacno tri...Ref3 phono mi u ovom zivotu nece trebati, CD sam batalio (ubacim tu i tamo pokoji ali i to ide preko DACa), a o DAC 9 bih iskreno razmisljao da ovaj Gidjgin ne svira kako svira...

Bez veze...spalo slovo na zvucnike...no fun...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...