Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

1 sat ranije, Savoo70 said:

Plasim se da su sad na redu zvucnici pa izvor... vrzino kolo... :)

Hvala hvala!

Ovoga se i ja plasim :-( jer cenim da se iz trenutnih zvucnika izvlaci maksimum. Ideja u kom pravcu ici postoji ali mora biti i podrzana sa one druge strane tj finansijske...pauza svakako sledi jer i ovo kako jeste svira za moje usi "bolno" :listen:wub:

Link to comment
Share on other sites

Gorane, nikako da te pitam u vezi Usher-a, posto se povela prica oko njih. Kada si ih kupovao da li si slucajno imao priliku da ih uporedis sa jedinicom, DMD one? Ja kada sam kupovao moje, iz price sa italijanom, koji je zvanicni uvoznik Usher-a za Italiju, on mi je rekao kako je "two" malo zeznut za uparivanje, i kao da je po tome kec zahvalniji. Ta dvojka mi je uvek bila interesantno zbog osetljivosti, posto i ja koristim lampe, a Usheri nisu bas poznati po lakoci teranja, pa kapiram da bi dvojka morala bolje da radi sa lampama od jedinice?

Inace, moje misljenje  je da bi uzeo nesto sto osetno bolje svira od tvojih zvucnika moras bas da se izujes, i nemoj da upadnes u klopku da ih menjas samo zato sto je to "Usher" sa Tajvana a ostatak sistema ima priznata imena. Jedino sto je kod mene sviralo osetno bolje je Indra i Marten, dakle zvucnici 5 puta skuplji. Uzivaj, pusti taj svrab, zamka je to! :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Na zalost nisam imao prilike da ih uporedim sa DMD One jer sam pikirao dvojku od starta. Odnosno gledao sam da ih uzmem jos u Srbiji pa na kraju zbog cene nisam, a onda mi se ovde ukazala extra prilika koju sam ugrabio. Od pocetka ih ganjam sa Audio Research-om I imao sam lepu evoluciju snagasa koji su radili sa njima. Moje iskustvo je vrlo pozitivno pri cemu mi je zanimljivo da se sa svakom promenom snagasa osetila promena na bolje I to ne u smislu karaktera zvuka vec u smislu evolucije zvuka na bolje. To je pogotovo izrazeno sa ovom poslednjom promenom. Ne znam kako bi to sljakalo sa 6c33 (ako to imas u vidu) ali ako si sa njima gurao Martena i Indre (ne mogu da se setim sada iz tvojih postova sa kakvim rezulatatom) siguran sam da ce I ovo da poguraju bez problema.

Tvoje misljenje/iskustvo po pitanju zvucnika je meni vrlo dragoceno i vredno jer smo nekako isli odvojenim putevima - ti si menjao zvucnike i drzao u sistemu prilicno stabilno elektroniku, dok sam ja drzao zvucnike a menjao elektroniku.

Sto se tice zamke "Usher" tj odakle je, to mi ne predstavlja ni najmanji problem jer ne patim od te bolesti - Taiwan ne Taiwan - zabole me...primer je i DAC koji sam uzeo od Gidjge (Acoustic Invader - koji svira bolje od Auralic Vege i to je to). U svakom slucaju ovaj Taiwan muzicira sjajno i to je ono sto mi treba. Vrlo rado bih ga menjao za neki jos veci Usher ali su tu gabariti vec toliki da nemam gde da ih stavim tj mozda i imam ali bi to izazvalo brakorazvodnu parnicu.

Da li cu menjati nesto u skorije vreme ne verujem, a da li cu njuskati okolo  - hm pa siguran sam da hocu...:D:D.

Ono sto me kopka su neki veci ili pak drugacija izvedba zvucnika sa Scanspeak driverima...kao sto volim zvuk ARC-a tako volim I Scanspeak :-).

Realno svaki tvoj predlog u tom smislu je highly appreciated!

Puno poz.,

G

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sondek said:

P.S.Predlazem da budeš zastupnik za CH za Gidjgin Acoustic Invader DAC.Lak posao, kupiš još neki hi And Dac i dozvoliš ljudima direktno poređenje.

Vrlo rado osim sto na zalost finansije nisu neogranicene pa ce ocito i Vega u oglase i ondak ostaje samo Invader za kurobecanje...sto je realno dovoljno :-)...

Okrsaj Vega/Invader ce biti izgleda ponovljen ali ovoga puta pojacan sa dodatnim parovima slusnih aparata:thumbsup2...do tada ostaje na polici..

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, golum said:

Sto se tice zamke "Usher" tj odakle je, to mi ne predstavlja ni najmanji problem jer ne patim od te bolesti - Taiwan ne Taiwan - zabole me...primer je i DAC koji sam uzeo od Gidjge (Acoustic Invader - koji svira bolje od Auralic Vege i to je to). U svakom slucaju ovaj Taiwan muzicira sjajno i to je ono sto mi treba. Vrlo rado bih ga menjao za neki jos veci Usher ali su tu gabariti vec toliki da nemam gde da ih stavim tj mozda i imam ali bi to izazvalo brakorazvodnu parnicu.

Ma uzimaj BE10 :D

Link to comment
Share on other sites

Gorane, nesreco, da li ti znas da si ti najveci krivac za moje putesestvije u poslednjih 5-6 godina? :) Naime, ako se secas, onaj tvoj F3 sto sam uzeo od tebe je uzrok svega! Posto nikako nisam mogao da ga prodam, ne bi li ga se resio dodao sam lovu i nekog Graaf-a i uzeo NAT monoblokove. Velika greska! I onda, posto tek njih nisam mogao da prodam, dodam jos vecu lovu i uzmem Avalone i neke Trijangle, pa opet to za ono, i tako je krenula lavina... :) Cista da znas da i ti imas udela u mom iskustvu.

Da, ukoliko bi ih nabavljao terao bi ih mojim lampama, mada, mali Jeff je radio fantasticno sa jedinicom, i ne sumnjam da bi isto, ako ne i bolje radio sa dvojkom. Mada, ja najvise volim lampe i sa kecom je to moglo bolje, zato sam i pomislio da bi vise osetljive kutije mnogo bolje legle sa istim.

Sto se tice predloga, ja to zaista izbegavam, pogotovo starijim od sebe. Dobro, nisi mnogo stariji. :) Ja sam Scan Speak imao u Eminentima iz Gamuta, i to revelatore, sto bi trebalo da bude jako slicno sa novim Gvarnerijima. Mene je taj zvucnik ostavio poprilicno ravnodusnim, a i slusao sam Gvarneri evolution, ili koji vec od ovih novijih i on me nije nesto raspametio. Cini mi se da za Scan Speak moraju neke ozbiljne lampe, u smislu snage, dakle neki monoblokovi, i to za bookself. Ja to licno ne volim, kada treba hidroelektrana da bi bookself zvucnik svirao punim potencijalom. Problem kod Ushera je, po meni, sto je visokotonac ultra brz i onda nekako mi mid bas uvek kasni, tj, visoki odskacu, barem u Be718 i mini One. Takav sam ja barem utisak stekao. To nije situacija sa Accutonima, bilo u Avalonima bilo u Martenima. I ako ti mogu bilo sta preporuciti je da poslusas nesto bazirano na tim drajverima. Ali to su vec ozbiljni novci, maltrene 5-6 puta veci od Ushera, Indra, Marten BIrd, ukoliko juris noviju podnostojecu kutiju, a koliko sam shvatio bookself ti nije opcija. Mislim da je to taj prag koji moras da preskocis ne bi li podigao sistem na novi nivo, osetno bolji od Ushera. Naravno, ima jos mnogo toga, pogotove tebi u Svici koji si u prilici mnogo toga da cujes, ali eto, hteo si predlog, ovo je moj. :)

Srdacan pozdrav,

Pedja

Link to comment
Share on other sites

Pedja jbg izvini najiskrenije :huh:...nije bas uteha ali eto i mene je ta akcija odvela u varijantu konstantnog menjanja ARC-a prvo onaj VSi55, pa VS110 sa LS2B i LS16, pa VS115 I onda sada ovaj...

To za Accuton sam I planirao - da ih oslusnem negde ljudski - nesto su mi za oko zapali Ispohon/Gauder pa bih voleo prvo njih da cujem. Marteni naravno dok su mi nekako Avaloni za sada misaona imenica, a i za njih imam trip da treba veliki prostor. Idem za dve nedelje u Cirih na HiEnd Swiss sajam pa se nadam da cu uhvatiti nesto da cujem od ovoga sto me zanima.

Iako vlada neko uverenje da ovde moze mnogo toga da se cuje ja nesto nemam takav utisak jer nema neke ekipe sa kojom bi mogao da ides od kuce do kuce da slusas mada sa druge strane ima zaista mnogo proizvodjaca kod kojih mozes da odes I da slusas (sto do sada nisam radio ali mislim da cu poceti). Cene su ovde takodje i za polovno prilicno sumanute pa mi je za ove nase akcije Nemacka mnogo zgodnija/prihvatljivija.

Sve najbolje!

Puno pozdrava;

G

Link to comment
Share on other sites

Ma daj matori, zezam se, uostalom meni je to u krvi da sam stalno nezadovoljan i uvek trazim nesto bolje, ne samo po pitanju hi-fi-a. :)

Sto se mene tice Accuton su najbolji drajveri koje sam cuo, ali to ima svoju cenu, koju apsolutno opravdavaju. Sto se Avalona tice, Indra je pravljana tako da moze da svira i u manjoj prostoriji i to joj je glavna prednost u odnosu na moje Opuse. Mada ja ovih dana bas slusam Opuse, i to sa malim Jeff-om i ono, svira to odlicno. :)

U svakom pratimo sta radis. :)

Takodje, sve najbolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lagano se slezu utisci o cetvorodnevnom gostovanju u Lozani.Vec godinama se planiralo te porodicno, te momacki, te ovako onako...pre mesec dana,kako inace meni klikne u sekundi,realizacija na prvu loptu....primas goste,primam.....Gidjga,Doremi ocete za Lozanu na produzeni vikend- hocemo....easy jet-rezervisano.....kraj.

Malo nas je "zeznuo" poziv Acoustic invaderu da ucestvuje na sajmu,pomerimo karte za sedam dana i to je to.

Domacin moj veliki prijatelj,veliki covek i audiofil,laf.Sve to sam znao i ranije,a sada zelim to da podelim i sa nasom malom hi fi zajednicom.Docekao nas na aerodromu i odmah ubacio u fenomenalno osmisljen program .Predugo bi trajalo opisivanje svega sto smo videli,doziveli,kolko fora i smeha je bilo.....taksativno cu navesti:Zeneva,Lozana,Bern,Montraux(nama posebno zanimljiv zbog cuvenog jazz festivala,parka sa bistama legendi jazza,spomenik Freddy Mercury-ju i studio u kom je Queen snimao...),Aneccy u Francuskoj(sa posetom tradicionalnoj pijaci sa domacim proizvodima)....napravili smo 1000 km za 3.5 dana.

......svajcarska,francuska,argentinska vina,vrste sireva nenabrojive,nagradjivana piva,rum i viski od sad za mene imaju novu definiciju,francuska peciva od "obicnog" kroasana preko tartova,kiseva,eklera.....fondu i raclet,svajcarski specijaliteti ukusni do boga posle kojih sledi kupanje,pranje kose,spaljivanje sve garderobe.....:P sprema se direktno na stolu a svi ti sirevi inace jako ukusni kad udju u garderobu su kao prljave carape...:heat!

Za kraj sam ostavio dve poslastice, to su dva vrhunska audio sistema.

Prvi,Golum je vec ranije zakazao demo u hi end svajcarskoj firmi STENHEIM,inace sponzorima Montreux jazz festivala,za koje ja iskreno nikad nisam cuo.NIsam mnogo ni ocekivao,plan je bio svratimo tamo na 30-45 min i palimo dalje po turizmu,misleci da je to jos jedan preskupi sistem koji ce razocarati....koliko sam se samo zahebo....ostali smo tri sata!!!

Jean-Pascal Panchard  vlasnik i konstruktor nas je docekao kako nisam imao priliku da dozivim na zapadu,iskreno ljubazan,srdacan,neposredan....vrstan zaljubljenik i poznavalac audio tehnike...ne manje vazno i engleskog jezika§

Lokcija salona i proizvodnog pogona prosto inspirativna,u podnozju vinograda u jesenjem valeru iz kojih se uzdizu planine sa sneznim vrhovima iznad kojih je nebo kakvo ni impresionisti nisu uspeli da prenesu na platno.Dok slusate muziku pogled vam bludi po ovoj sceni....moj komentar je bio:"ovde bi  svako postao pesnik,slikar,vajar....proizvodjac ultimativnog hi fija...a ovi ljudi su i doveli to do nivoa umetnosti."

MOgli smo da vidimo proizvodnju bez slikanja,da skracujem pricu filigran,sajdzijska preciznost,najskupji pazljivo birani delovi...

Sistem koji smo slusali je njihov mid model ALUMINE FIVE,gramofon THALES sa njihovom genijalnom ruckom,DARTZeel integralnim pojacalom sa phono sekcijom,kablovi BRANDT AUDIO.

apsolutno sve swiss made-to mi se jako svidelo,sve je vrhunsko,skupo,i oni mnogo ne mare da li je u svetu poznato,ko nije cuo njegov gubitak,a svajcarci su ocigledno sebi dovoljni plus kinezi koji su najveci kupci.:talasi

Nemogu da vam recima opisem zvuk,jer reci koje bi koristio su toliko izlizane za sisteme koji ovome nisu do clanaka da bi to bila nepravda.Svaki segment analize zvuka je neverovatan,meni je ovo trebalo jer sam vec bio pomislio da sam dosegao neki nivo u hi fiju preko koga se ne ide vec se tapka neki step 1 levo,2 desno,1/2 napred ,pa sve to u krug.

TO je veliko iskustvo i skola cuti nesto ovako i redefinisati svoj vidjenje i horizonte.Apsolutno je to nemoguce,na bilo kom nivou bavljenja hobijem,dok se ne cuje svojim usima za jos jedno-dva koplja podignuta lestvica.

Sjajan gest domacina,kada smo mu predstavili Gidjgu kao naseg malo konstruktora,je bio :"ako imate nesto ovde rado bi cuo!"

Usledilo novo slusanje gde smo se i mi i domacin odusevili.Usledila je ponuda da taj primerak po navedenij ceni odmah kupi,ali Golum nedade svoju spravu.Pascalov savet za dalji razvoj AI :elektroniku ne diraj nista,na kutiji i dizajnu dobro poradi i dizi cenu 5-8 puta-kad to uradi da posalje primerke na slusanje i konkretniji dogovor o saradnji-vrlo vazan kontakt ostvaren ne planirano.

Na kraju posle toliko muzike i razgovora u opustenoj i toploj atmosferi kao medju starim znancima,domacin nam nije dao da odemo bez otvorene flase vrhunskog belog vina iz vinograda sa slike s pocetka ovog opisa.

ZA SVE STANHEIM-RESPECT!!!!!

 

SISTEM broj 2.

To je bio i inicijalni "razlog" potezanja na ovaj put.Golumov sistem!

 

-mod write 36.5 preamp sa eksternim lampaskim napajanjem

-cd coplan cd-289

-auralic aries sa fabrickim eksternim napajanjem-streamer

-audio research reference-75 snagas

-usher dancer d-2 zvucnici

-auralic vega  out,acoustic invader in-dac

-finite elemente spider-polica, sa ceraball nogicama za svaki uredjaj

-kablaza fta 90%

 

 

iz prostog nabrajanja komponenti sve vam je jasno-BABAROGA za malu decu!

Slike ovog sistema mu cine nepravdu,uzivo je o toliko monumentalniji i impozantniji da nije normalno.

OVo sve svira u velikom,prelepom,modernom enterijeru sa mermernim podom i hektarima stakla iza slusaoca-Horor za zvuk.

Prvo paljenje sistema i napetost,hoce li da nas raspameti ili razocara.......i .......ni jedno ni drugo.Cujemo nevidjen potencijal,stvari koje retko cujemo ali nesto i nedostaje.Konzilijum veca i pravimo strateski plan.Auralic out, Invader in i bum,bas se procistio dobio boju,teksturu,materijal,kontrolu...kao posledic a toga srednji gornji spektar sinuli ne pokrivenu izuzetno losim basom auralica.Prostor separacija 3d odlican automatski.Za jos bolju sliku 2 sata grebemo svicarski mermer i cinsuliramo zvucnike od mnogo kila malo napred,malo na unutra,pa nazad, pa vecamo sta je bilo bolje i po kvorumu dolazimo do konacne pozicije.Zadovoljno se kucamo casama vina koje je VRH kao  i zvuk.

Rale i Golum nedaju da se dira nista vise,Gidjga i ja bi da visoki reznu po malo i malo vazduha vise,stavljamo srebrni strujni na dac a bakar na preamp (ima eksterno napajanje i svoj kabal iz psu-a do preamp pa cenimo da je tu najmanji uticaj strujasa).

Fali nam jos,skidamo mrezice koje su samo na mid basovima,ne i na visokotoncu i leprsavost i prozracnost se pojavi.

Da li ce zbog cerkice biti stalno skinute ili samo kad se slusa ili nikad odlucice visa instanca :nono,ali nama je sad ovo najveci vrh(u crnu goru-kad shako peva u trokadero).

Imali smo jos ideja i predloga koji nisu ostvarivi lako daleko od kuce(nase), za sledeci put cemo se spremiti jer znamo sta i kako.Ovaj sledeci korak nije obavezan ako je 90% iscedjeno dosta,ali znam Goluma target je 110%.

I ovaj nivo je tesko dostizan ogromnoj vecini sistema,ali da bi bio audiofil pravi, nezdovoljstvo MORA da ti bude srednje ime.

A i kako bi mi jos jednom na ovakav prelep vikend  :wink: (za sledece fino tjuniranje ja cu poneti i skije mozda dobro dodju) :wave2

Druze samo to ti je sad i preostalo ,fine tunning,i uzivanje kakvo smo i mi imali.

 

Na kraju moram da ti se zahvalim na gostoprimstvu i prijateljstvu.U ovo stresno i hebeno vreme ne pamtim kad sam se tako dobro ,opusteno,prijatno osecao.Tvoje drustvo,vrhunska muzika,pejzazi,priroda,gourmet hrana i pice,humor koji je sve to prozimao.....ucinili su da se problemi ostave po strani i da se opet osecam mlad.Terapeutsko dejstvo!

VELIKO HVALA!!!

 

 

:heat umorih se ,nemam snage da smenjujem i kacim slike ,pa molim ekipu da priskoci u pomoc.

sigurno sam nesto i zaboravio pa dopunite ili ispravite.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, patason said:

Lokcija salona i proizvodnog pogona prosto inspirativna,u podnozju vinograda u jesenjem valeru iz kojih se uzdizu planine sa sneznim vrhovima iznad kojih je nebo kakvo ni impresionisti nisu uspeli da prenesu na platno.Dok slusate muziku pogled vam bludi po ovoj sceni....moj komentar je bio:"ovde bi  svako postao pesnik,slikar,vajar....proizvodjac ultimativnog hi fija...a ovi ljudi su i doveli to do nivoa umetnosti."

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nesto bas i nemam mnogo toga da dodam na ovo sto si napisao osim da sam ja licno PRESRECAN sto ste bili i sto nas je i vreme posluzilo da vidimo i cujemo sve sto sam isplanirao. Druzenje i zezanje vrhunsko, a ovaj hobi kao jedan lep spoj svega. 

Mada da ste dosli u neko toplije doba zabiberio bih vam i sa nekim debelim pogledom sa Alpa na jezera i doline pa da obrnemo jos koji km vise - ali nema veze - imam vec route plan za sledeci put :D...kao i ideju kod kog sledeceg Swiss proizvodjaca da odemo - mada cemo izgleda ponovo kod gosn Pascala :-).

Sto vise razmisljam nekako sam sve srecniji sto smo imali prilike da cujemo Gidjgin DAC u onakvom sistemu jer verujem da bi mu se takva prilika tesko ukazala kod kuce i siguran sam da mu je dalo dodatnog vetra u ledja da nastavi ka cilju koji je zacrtao. Dobiti onakve komentare od coveka koji je potpuno nepristrasan a pri tome vrhunski znalac i zaljubljenik koji je cuo verovatno sve sto moze od tranzistora pored kreveta do ultra Hi Enda nije bas lako...a jos manje je lako da ti taj isti covek na keca kaze - hocu da kupim odmah...u svakom slucaju Gidjga zasuci rukave - znas sta ti je ciniti, a sto je do mene/nas znas da sam/smo tu...

Sto se mog sistema tice...hm da sam srecan srecan sam kako svira narocito kada se uzme u obzir da sam ovo sklopio 100% u varijanti use i u svoje kljuse...vise od tri godine niko od drustva nije imao prilke cuti sistem pa mi Patasonov komentar bas prija da se ne lazemo (narocito jer mi je njegov sistem neka ref vrednost). Da li cu menjati/dodavati - pa naravno da hocu...sledeci san Stenheim zvucnici (to mozda ako ubodem nesto ozbiljno na Loto izvlacenju ovde)...do tada ce biti cedjenje ovoga po Dekijevom predlogu :thumbsup2

I za kraj muziku i ove uredjaje je mnogo lepse slusati uz drustvo, shale, klopu, vino, pivo,....no sam....tako da jos jednom hvala vam momci sto ste bili i radujem se sledecem vidjenju ovde!!!

Rale neka okaci slike...on je bio foto toto majstor :-) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...