Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Ne zna se sta je ovde bolje!

 

A koji su zvucnicki kablovi u pitanju, ako sam propustio negde vec napisano?

Ne staj mi na muku iz vise aspekata - kablove koje sam koristio, a koji cekaju bolje dane po pitanju prostora su Usher Rapport. Trenutno rabim neke Rega zvucnicke - pojma nemam koji je model ali imam pojma da mi lepsa polovina prigovara za njih non stop jer su beli i razvuceni kroz dnevnu sobu kao gliste...smor :blah

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jako me interesuje kako zvuÄi Marantz SA11s2. Kod nas Marantz-ova premijum serija kao da ne postoji, u smislu da su u tom rangu cene (ako se ne varam serija 11 kod Marantza nova uvek drži cenu negde oko 4.000 evra) mnogo cenjeniji drugi brendovi. Jednostavno imam utisak da kod nas (a takvo miÅ¡ljenje vidim da vlada i ''u okruženju'') Marantz smatraju entry level brendom. Ja sam imao priliku da kupim nov Marantz PM11s2 po vrlo, vrlo povoljnoj ceni, ali je ponuda kratko trajala, ja se nećkao, nisam imao prilike da ga Äujem.... Interesantno da niko koga sam pitao nije imao nikakvu preporuku za Marantza u tom rangu cene.

Link to comment
Share on other sites

Nisam realno imao prilike da popricam sa nekim oko ovog konkretnog modela ali sam prelistao sta god sam uspeo da iskopam na netu i realno je solidno nahvaljen. Posto je cena bila jako privlacna jednostavno sam uzeo pa ako mi se ne svidja prijatno dovidjenja. Slazem se da bi po imenu neki Accu ili Esoteric (sto se Japanaca tice) legao bolje u toj klasi cene ali ipak na kraju sve zavisi kako od modela do modela tako i do ostatka sistema...no da ga unapred ne osudjujem videcu sta i kako tokom vikenda kada ga cujem...

Link to comment
Share on other sites

Oslusnuo veceras Marantza i onako na prvu loptu zvuci generalno odlicno. Zasto "generalno" - u odnosu na Copland bas ide malo nize ali ne dramaticno, a sve ostalo je tu vrlo vrlo slicno. Jako je muzikalan i muzika prosto - ide i nikako nije zamorno. Slusacu ga jos tokom vikenda ali mi deluje da necu da ga zadrzim jer jednostavno nemam neku racunicu da ostane tj nema drasticnog pomaka na bolje u odnosu na Copland. Vizualno mi Copland bolje cuci, a i boljoj polovini se vise dopada. Moram da naglasim da sam se iskilavio dok sam ga ubacio na policu jer je uradjen zaista kao tenk. Razmisljao sam malo o onome sto je Suca napisao vezano za kolekciju SACD diskova kojih nemam bas puno, a gledajuci cene istih po netu, ni taj deo price mu bas i ne ide u prilog :-(...

 

Sve u svemu Zacin C tj Vegeta....lepo je poslusati u kuci ovakav uredjaj na tenane...

post-11155-0-53847300-1406318850_thumb.j

post-11155-0-46370100-1406318860_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Copland definitivno bolje izgleda, ovaj Maratz ima neku liniju kao moj nekadasnji Panasonic video rekorder, neznam - nije u skladu sa ostatkom sistema. Ovo se naravno odnosi samo na dizajn. Zanima me sta te vuce na promenu, sa cime nisi zadovoljan?

 

:loveface

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem ovo sto si napisao gore. Realno ono sto me vuce da dovlacim kuije jeste da cujem kod sebe sto vise toga, a ne neko nezadovoljstvo sa postojecim stanjem...BTW stoji mi Copland sada pored kreveta i zaista fenomenalno izgleda...vidis jedino sto me nervira kod njega je sto nema xlr izlaze...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Konacno montirao policu koju sam jurio dosta dugo i sa strpljenjem :smile:...

Zaista mi nije jasan razlog sto je Finite prestao da je proizvodi jer je polica sjajna - kako za montiranje tako i za samu opremu.

 

U neke zvucne "efekte" ne bih zalazio jer nisam ni imao vremena da slusam muziku ovih dana ali mi zato vizuelni efekat mnogo prija :loveface  :facehearts

Ovih dana cu da isprobam par stvari vezano za kablove (pominjani Acrolink) i po meni stvar od koje najvise ocekujem ubacivanje NOS ispravljacice u preamp... :roll:

post-11155-0-40497800-1429170372_thumb.j

post-11155-0-49942500-1429170373_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Super ovo sada sve izgleda, svaka cast.

 

Acrolink, na kojoj je poziciji planiran? Misljenja sam da intervenises i zamenom zidne uticnice.

Hvala!

Vezano za Acrolink - realno imam samo dve opcije - snagas i CD. Pokusacu i na preampu ali ne vidim neki rezon jer ima prilicno monstruzno napajanje u odvojenoj kutiji dok mi je DAC na bateriji. Trenutni kabl na CDu mi je "Custom made" by FTA od cistog srebra sa Oyaide konektorima i mnogo ga volem pa mi se ne menja. Na snagasu mi je takodje Zokijev verovatno jedan od prvih koje je i napravio. Po Zokijevoj preporuci probacu prvo taj da zamenim. Sto se uticnice tice tu nema prostora za igranje jer je stan iznajmljen i ne dozvoljavaju bilo kakve igrarije tog tipa.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Свака чаÑÑ‚! Могу рећи да прелепо изгледа.

Може ли још која фотка?

Hvala Vlado!

Moze - cim opalim koju :-)

Link to comment
Share on other sites

Probaj ti acrolink i na preampu,ja sam se zapanjio koliko poboljsanje mi je doneo na slicnom mestu-x-ono phono preamp sa takodje beskrupuloznim napajanjem,pa odatle nekim obicnijim kablom do druge kutije gde je sam preamp i napredak je ogroman.A i moja logika je bila tu ne bi trebalo da ima mnogo razlike.Sad se lozim da zamenim i tu zicu od psu-a do pre-a i da li bi to bitno menjalo stvar(nemam pojma koliki je tu napon i verovatno je jednosmerna struja) pitacu ljude koji znaju!

 

Javljaj kako rade gz-ejke.pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ubacene Philips Miniwatt GZke umesto stock varijante Sovtek 5AR4 i dogodilo se sledece. Moja supruga koja inace ne komentarise zvuk nicim izazvano izgovara sledece: "Jesi menjao nesto u toj tvojoj MINI liniji :order  - ima mnogo vise basa nego inace"  :thumbsup2 . Jeste vala ima, a uz sve to je i sredina jos "pitkija" i scena je dobila na sirini i dubini. Tisina medju tonovima je za nijansu izrazenija.

Sve u svemu lepa promena na bolje, a narocito mi pricinjava zadovoljstvo igranje sa lampama kojih sada u sistemu ima 15+  :ph34r:  

 

Sada dan dva ovako, pa se onda zezamo sa Acrolinkom (zena obavezno prisutna za konsultacije  :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...