Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Da, da, samo se ti nadaj, tako si pricao i za cd plejer :wave2

Nego, jel neko merio koliko je bilo stepeni u sobi, tj.koliko je F3 bio blizu tacki kljucanja ? :thumbsup2

I mislim da treba da postavish i sliku klime koja duva u njega, uz A klasu i to postaje deo hi-fi sistema :wave2:thumbsup2

Za CD nisam lajao mnogo, to je vise bio moment inspiracije, a i morao sam da se castim za novi posao :wave2

Nemam pojma koliko je bilo u sobi ali klima je cepala vise zbog ove sparincuge nego zbog vrucine. Amp se valjano greje ali ne bih rekao "overdose" jer inace radi bez problema i kada je pritoplo napolju...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

aj malo pisite o zvuku, sta ste culi.

dosadjujete sa slikama. bolje slikajte neke zene nego te kutije.

:thumbsup2 - mudro zboris, narocito ovo za zene - mada da mi je zena tu ne bi bilo nista od akcijanja, a konsekventno i nista od slikanja zenske populacije :thumbsup2 .

Sto se zvuka tice - skupljam inspiraciju da nesto iscukam, a do tada se nadam da ce neko od prisutnih nesto da napise na tu temu...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

eto meni se bas svidjela slika na tv,kakav je ono signal bio,i koji TV?

zar ne bi zvucnici bolje svirali da se malo izvuku naprijed?

lijepo je sve u svemu,svida mi se

:thumbsup2 TV Sony 40D3500 cini mi se, nisam bas 100% siguran, signal Telekom IPTV. Za zvucnike si 100% u pravu i to je bio komentar koji su skoro svi imali ali to jednostavno fizicki ne mogu da izvedem - na zalost...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Posto je pala prozivka na temu zvuka,Golumovog sistema,

a javljaju se i veseljaci sa svojim duhovitim doskocicama :)

red bi bio da se nesto i napise o zvuku, :lol:

Golumov sistem se,dosta promenio i unapredio,sto se tice zvuka, kako se on pomerao od AV risivera i surraund zvuka ka stereo zvuku.

Prvi put kada sam cuo kombinaciju, AV risiver i Sony, taj zvuk je bio vise informativnog karaktera,

bas je gruvao, bilo je tu pomalo i prostora, i visokih i detalja ali nista da privuce, za neko duze slusanje.

Drasticna promena u zvuku je nastala dolaskom F3 i pred pojacala,

U prvom trenutku mi se ucinilo da nema dovoljno visokih tonova,moja greska,

visokih je bilo sasvim dovoljno ali su oni sada mnogo prirodnije zvucali i bili su lepse ukomponovani sa ostatkom spektra.

Bas se procistio i dobio je na definiciji,

prostor se pojavio u visini i sirini zvucne slike

detalji su dobili na preciznosti,

Ceo zvuk je bio mnogo prirodniji i laksi za slusanje.

CEC je sve nabrojano,popravio i podigao za jos jednu stepenicu vise,

zvuk jednostavno trazi da ga pojacate,

ni u jednom trenutku ne smeta,ma koliko glasan bio ,

Lako se cuju razlike u produkciji,velicini studija, i kako su muzicari bili smesteni u prostoru.

Zvuk je dobio u detaljnosti,ali ne onoj mikroskopskoj, koja zna po neki put da iritira

Prostor je daleko bolji nego sa Sony-em,i sigurno bi bio jos bolji da mogu kutije da se odmaknu od zadnjeg zida.

Sta jos reci,

kao u onoj reklami-Sipas i ne mislis,

kod Goluma je- Pustis i ne mislis

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zoki - ne znam sta bih dodao vise na ovo u opisu zvuka...

Samo da dopunim sa onim sto se slusalo: Dali test CD; Sinevoice test CD; Eva Cassidy - Songbird; Yello - Essential; Tibetian Incantations - Meditative Sound of Buddhist chants; FTA test CD; Chris Rea - Platinum Collection; Arizona Dream - Soundtrack; Friends of Carlotta - Live in Studio;....

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Slusao se i Blues Company :lol: .Prici i lepom druzenju nije bilo kraja pa nismo u punoj meri bili uvek fokusirani na zvuk,zaista su lepa ova hifi okupljanja(hvala Golumu na tome).Primetan je evidentan zvucni napredak u sistemu u odnosu na prvi put kad sam bio i slusao Onkyo risiver+CD Sony 559es+Triangle zvucnike,kada mi je sam zvuk bio dosta usmeren,bez ikakvog dojma same scene ispred slusaoca.Rekoh sebi tad,dosta para a zvuk ispod svakog proseka.Ovo sad je neka potpuno druga prica(jako lepa).Poredjenje tog zvuka tad i ovog sad je nebo i zemlja.Pocev od FTA kablova koji su prvi doneli poboljsanje,a u medjuvremenu se i usvirali pa je pomak jos veci.Potom Myth preamp i Pass F-3(Zoran Ristic) koji su neusvirani doneli razliku u odnosu na risiver.Onda dolazi na red CD Cec(jos uvek neusviran) i preamp i snagas koji su se usvirali i sada rade na nivou koji se od njih ocekuje(pohvalio bi ovog puta Zorana Ristica na preampu i njegovom f-3).Zvuku se sad nema sta zameriti,pocev od same scene(koja je najzad prisutna) koje nije bilo i odlicne dubine i preciznosti.Odlicno definisan i dubok bas.Takodje zvuk je vrlo prijatan,topao i moze satima da se slusa a da ne zamara uopste.Vazduh izmedju instrumenata koji nije bio ranije sad se pojavio.I sto kaze Zoki koliko god glasan bio ne smeta.Jednostavno sve svira,sve je tu i stavlja vam osmeh na lice.Zvuk leprsav kao sto je Golum naveo i sve odsvirava sa lakocom.Na mene je odlican utisak ostavio CD Arizona Dream,kao i Blues Company i Alan Taylor koji su zvucali fenomenalno.Mada sta god smo pustali bilo je uzivanje za cuti,bio je tu i Sinevoice test cd.Kao i moj test cd :D .Krivo mi je jedino sto nisam cuo usviranu amplifikaciju sa cd Sony 559es,pa posle CD Cec da bi opisao razliku.Prava je steta sto Golum ne moze da iskoristi maksimalne Cec-ove mogucnosti,pritom mislim na XLR konekciju koja je prisutna na Cec-u ali nije na Myth-u.O Cec-u mogu da kazem da je pre svega besprekorne izrade,Japanski precizan.Tesko mu je naci zamerku,kad ga pogledate sa svih strana deluje zaista ubedljivo i impresivno izradjen.Odaje utisak vrhunske sprave.Dugmici vrlo prijatni na dodir,vratanca koja se otvaraju i zatvaraju jako lepo resena.Klamp koji vas iznenadi povecom tezinom i koji vas natera da se zapitate kakva sila okrece ovakvu tezinu.Sam cd je tezak tacno 10 kg.Sve to ukupno stvara jako lep dojam o njemu.Sam zvuk mu je vrlo neutralan,prijatan pritom vrlo pun i velikog prostora.Nema ni trunku ostrine koja bi vam u bilo kom trenutku zasmetala.Opravdava cenu(koliko je placen) pogotovo ako koristite xlr konekciju(probao sam kod mene).Preamp Myth mi se svideo pored zvuka sa F-3,pre svega zbog touchscreen display-a koji je lepo resen(ispisuje vase ime,a ima i daljinski).Mala(moja) zamerka je to sto da bi pojacali zvuk i culi to pojacanje treba da pojacate na primer sa 40 na 60 ili 65 na 80 da bi se to primetnije odrazilo(glasnije culo,isto tako kad treba da smanjite).Ali nekom to vise odgovara tako da moze da bude i velika prednost.U kompletu sa F-3 jako lepo svira,ko nije lenj neka cuje tu kombinaciju(vredi cuti) kod Goluma.Uskoro se nadam i testu pomenutog Dac-a kod Goluma.Cestitao bi Golumu na odlicno uklopljenom sistemu :):) ,uzivaj u :D zasluzio si :lol::wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zoki - ne znam sta bih dodao vise na ovo u opisu zvuka...

Samo da dopunim sa onim sto se slusalo: Dali test CD; Sinevoice test CD; Eva Cassidy - Songbird; Yello - Essential; Tibetian Incantations - Meditative Sound of Buddhist chants; FTA test CD; Chris Rea - Platinum Collection; Arizona Dream - Soundtrack; Friends of Carlotta - Live in Studio;....

Poz.,

G.

Jel to vi slusate test diskove ili muziku? :lol:

KAd cujesh samo kako FOC svira na vinilu ima da :wave2

Nego, druze, da te pitam nesto? Kako CEC cita rezance, ako ih uopste imas, npr.8x ili josh vishe?

Ovaj moj,stariji, je prilicno probirljiv, pa sam morao da uzmem nov Plextorov ext.rezac od 100 EUR, posle toga je to postalo pesma :lol:

:)

Link to comment
Share on other sites

Ovo sad je neka potpuno druga prica(jako lepa).Poredjenje tog zvuka tad i ovog sad je nebo i zemlja.Pocev od FTA kablova koji su prvi doneli poboljsanje,a u medjuvremenu se i usvirali pa je pomak jos veci.Potom Myth preamp i Pass F-3(Zoran Ristic) koji su neusvirani doneli razliku u odnosu na risiver.Onda dolazi na red CD Cec(jos uvek neusviran) i preamp i snagas koji su se usvirali i sada rade na nivou koji se od njih ocekuje(pohvalio bi ovog puta Zorana Ristica na preampu i njegovom f-3).Zvuku se sad nema sta zameriti,pocev od same scene(koja je najzad prisutna) koje nije bilo i odlicne dubine i preciznosti.Odlicno definisan i dubok bas.Takodje zvuk je vrlo prijatan,topao i moze satima da se slusa a da ne zamara uopste.Vazduh izmedju instrumenata koji nije bio ranije sad se pojavio.I sto kaze Zoki koliko god glasan bio ne smeta.Jednostavno sve svira,sve je tu i stavlja vam osmeh na lice.Zvuk leprsav kao sto je Golum naveo i sve odsvirava sa lakocom.Na mene je odlican utisak ostavio CD Arizona Dream,kao i Blues Company i Alan Taylor koji su zvucali fenomenalno.Mada sta god smo pustali bilo je uzivanje za cuti,bio je tu i Sinevoice test cd.Kao i moj test cd :D .Krivo mi je jedino sto nisam cuo usviranu amplifikaciju sa cd Sony 559es,pa posle CD Cec da bi opisao razliku.Prava je steta sto Golum ne moze da iskoristi maksimalne Cec-ove mogucnosti,pritom mislim na XLR konekciju koja je prisutna na Cec-u ali nije na Myth-u.O Cec-u mogu da kazem da je pre svega besprekorne izrade,Japanski precizan.Tesko mu je naci zamerku,kad ga pogledate sa svih strana deluje zaista ubedljivo i impresivno izradjen.Odaje utisak vrhunske sprave.Dugmici vrlo prijatni na dodir,vratanca koja se otvaraju i zatvaraju jako lepo resena.Klamp koji vas iznenadi povecom tezinom i koji vas natera da se zapitate kakva sila okrece ovakvu tezinu.Sam cd je tezak tacno 10 kg.Sve to ukupno stvara jako lep dojam o njemu.Sam zvuk mu je vrlo neutralan,prijatan pritom vrlo pun i velikog prostora.Nema ni trunku ostrine koja bi vam u bilo kom trenutku zasmetala.Opravdava cenu(koliko je placen) pogotovo ako koristite xlr konekciju(probao sam kod mene).Preamp Myth mi se svideo pored zvuka sa F-3,pre svega zbog touchscreen display-a koji je lepo resen(ispisuje vase ime,a ima i daljinski).Mala(moja) zamerka je to sto da bi pojacali zvuk i culi to pojacanje treba da pojacate na primer sa 40 na 60 ili 65 na 80 da bi se to primetnije odrazilo(glasnije culo,isto tako kad treba da smanjite).Ali nekom to vise odgovara tako da moze da bude i velika prednost.U kompletu sa F-3 jako lepo svira,ko nije lenj neka cuje tu kombinaciju(vredi cuti) kod Goluma.Uskoro se nadam i testu pomenutog Dac-a kod Goluma.Cestitao bi Golumu na odlicno uklopljenom sistemu :D:D ,uzivaj u :lol: zasluzio si :):lol: .

:wave2

Lep opis :D Eto, lepo sam mu rekao da uzme tog CEC-a i uziva, dobro je sto me je poslusao :)

Link to comment
Share on other sites

Jel to vi slusate test diskove ili muziku? :lol:

KAd cujesh samo kako FOC svira na vinilu ima da :D

Nego, druze, da te pitam nesto? Kako CEC cita rezance, ako ih uopste imas, npr.8x ili josh vishe?

Ovaj moj,stariji, je prilicno probirljiv, pa sam morao da uzmem nov Plextorov ext.rezac od 100 EUR, posle toga je to postalo pesma :D

:)

:) he he slusali muziku i malo prosarali sa test diskovima cisto da bude zanimljivije. Hebo te imas li taj FOC na CD-u origiginale mozda? Ako imas budi drug i prodaj drugaru :lol: .

CEC i rezanci - nemam pojma - drustvo je maltene sve diskove koje smo slusali donelo u vidu rezanaca i sve je pustalo najnormalnije - kako su rezani takodje ne znam. Ja ga hranim originalima i nameravam da tako ostane :D

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Cec nije imao nikakvih problema sa citanjem rezanih diskova,mada su moji rezani snimani na audio cd rekorderu H/K(1/1,realna brzina).Mozda bi mogao za trunku brze da ucitava diskove(poput Philips-a),ali i ovo je jako dobro.CD Cec je za svaku pohvalu.Pohvalio bih i odlicnu sliku preko IPTV-a,gledali smo neki film na TV Fox.

post-3062-128511091535_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo jedna sitna novost - FTA kabel na relaciji CD - Pre, zamenjen takodje FTA kablom koji je drugar Gidjga opisao vrlo lepo i ustedeo mi vreme za cukanje:

"Na kraju misleći da viÅ¡e niÅ¡ta posebno ne mogu Äuti, ovim poslednjim kablom sam bio oduÅ¡evljen, Å¡to me je i navelo da napiÅ¡em ovih par redova. Naime, muzika je dobila toliko detalja da sam se prosto iznenadio. U numeri Why can`t we live together mnogo jasnije se Äuje okretanje stranice sa notama, a u numerama Renauda Fonsa sada se taÄno moglo odredit kada na kontrabasu svira gudalom, a kada udara njime po žicama. Cela scena se produbila, a glas Diane Krall preÅ¡ao u prvi plan. Bas u numeri Mercedes Sosa-Misa Criola dobio je na dubini i na jednom produženom dejstvu, a da to opet ostane sve jasno bez ikakvih naznaka zamućenosti.

Kao što rekoh ovaj poslednji kabal me navede da ovo napišem ,nadam se da nism smorio .Živeli" :cheers

:listen:bounce

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jako zanimljiva tema, pogotovo sto sam ja sada na nekom pocetku Golumove price, pa bih voleo isti sumira utisak od pocetka pa do sadasnje postavke. Naime meni su filmovi i muzika podjednako bitni i do sada sam imao dva odvojena sistema, stim da mi je stereo bio u spavacoj koja nije ni malo zvucno tretirana, a nemogucstvo sedenja u sweet spot-u dovodi u pitanje postojanje takvog sistema. Od pre par nedelja pokusavam da prebacim sve u dnevnu i da spojim ta dva sistema u jedan. Imam dva para zvucnika Jamo Concert 11 i Sinevoice Sis. 7, od kojih ce samo jedan ostati, A/V risiver je Onkyo 805-ica, dakle slican Golumovom po pitanju stereo slike, CD plejer mi je NAD C542, a pojacalo NAD C370 sam trampio za Harman Karonov stereo risive 3490, i u ovom poslednjem tumbanju sistema kupio sam i Hiragu 2x20W.

Moje pitanje je za Goluma, i odnosi se na novac, dakle koliko je novca bilo potrebno da sistem konacno svira i muziku na pravi nacin? Sto se kablova tice, pre godinu dana sam pokupio razlicite kablove, sto zvucne sto interkonekt sto stujne, i jedino kod ovih poslednjih sam primetio razliku, tako da mi je zamena strujnog kod A/V risivera aktuelna, mada ni tu ne znam sta da radim, da li da jednostavno od Lapp-a napravim sam kabl, sa uticnicama iz Kanibala ili pak ima smisla stavljati nesto vise?

Golume, cini mi se da ti je slusanje muzike bitnije u poslednje vreme, a i bilo je zanimljvo citati evoluciju tvoje svesti o toj celoj stereo slici, i cini mi se da kao da si "naucio" za ovo vreme da prepoznas tu razliku, vidi se i iz nacina na koji si opisivao zvuk na pocetku teme i sada.

Moj najveci problem je sto ja te "male" razlike, za audiofile nebo i zemlja, ne cujem, i zato se pitam da li ima smisla dati jos 1000+ E da bih imao konacno dobar stereo sistem...

POMOC!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Moje pitanje je za Goluma, i odnosi se na novac, dakle koliko je novca bilo potrebno da sistem konacno svira i muziku na pravi nacin? Sto se kablova tice, pre godinu dana sam pokupio razlicite kablove, sto zvucne sto interkonekt sto stujne, i jedino kod ovih poslednjih sam primetio razliku, tako da mi je zamena strujnog kod A/V risivera aktuelna, mada ni tu ne znam sta da radim, da li da jednostavno od Lapp-a napravim sam kabl, sa uticnicama iz Kanibala ili pak ima smisla stavljati nesto vise?

Golume, cini mi se da ti je slusanje muzike bitnije u poslednje vreme, a i bilo je zanimljvo citati evoluciju tvoje svesti o toj celoj stereo slici, i cini mi se da kao da si "naucio" za ovo vreme da prepoznas tu razliku, vidi se i iz nacina na koji si opisivao zvuk na pocetku teme i sada.

Moj najveci problem je sto ja te "male" razlike, za audiofile nebo i zemlja, ne cujem, i zato se pitam da li ima smisla dati jos 1000+ E da bih imao konacno dobar stereo sistem...

POMOC!!! :)

Cao druze;

Izvini od posla nisam stigao da nakuckam ovde odgovore na pitanja ali makar ti na pp poslah cene.

Pa vidi ovako - da sada krecem iz pocetka, a to sam vec napisao negde, krenuo bih obrnutim redosledom dobar stereo uz dodatak nekog osrednjeg AVRa jer u poslednjih godinu dana maltene iskljucivo slusam muziku, a filmove gledam jako jako retko.

Razliku u zvuku bih ti mozda najbolje opisao konstatacijom mog kuma koji je bio u fazonu - jel ti ovo svira Surround ili Stereo (a bio je stereo naravno). Dakle soba je zaista puna muzike i oseca se krupna razlika u odnosu na AVR u svakom pogledu.

Vidi ako vec imas Hiragu pri ruci pozajmi neki preamp (nikako preout sa AVRa) i vidi kakvi su rezultati - to ce ti verovatno dati neki hint sta i kako dalje.

CD - uvek mozes da uzmes neki nad...i vintage CD za pocetak (mada ne znam kakav je taj NAD) - KOKO ih danas fino poredja pa tu imas neku referencu.

Kablovi - pise sta sam uzimao i mislim/siguran sam da ima cujnih razlika u njima i za fine tune sistema se def treba poigrati i sa njima.

Posto je ovo hobi i meni veliko zadovoljstvo naravno ima planova odnosno krckaju se planovi za neki upgrade ali polako...i ovo sto imam svira :loveface ...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mali ali slatki upgrade od juce u kombinaciji. Zamenjeni zvucnicki kablovi - Chord Carnival Silver Screen sa Usher-Rapport YPB-621B. Na njima zamenjena fabricka terminacija u vidu viljuski sa QED AirLoc bananicama.

Ja vrlo vrlo zadovoljan - najprimetnija razlika je u basu koji je izrazeniji ali i dalje utegnut, srednji i visoki :loveface ...

Najjaci utisak je ipak ostavio komentar malog naslednika: "Tata tata kakve su ti ovo zmije iza zvucnika" :klanjanje:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Usled spleta raznih okolnosti i preseljenja u drugi stan preneo sam samo stereo varijantu koja me realno jedina i zanima.

Sto se elektonike tice, sistem je maltene ceo zamenjen pocetkom prosle nedelje, osim zvucnika, tunera i kompletnih kablova. Citao sam dosta na temu Triangle zvucnika i njihovog uparivanja i velika vecina informacija je ukazivala da uz njih najbolje idu lampe sto sam ovoga puta i uradio. Kao amp uzeo sam integralca Audio Research VSi 55 dok kao izvor trenutno koristim modifikovani (by Impuls) Denon DCD1460. U toku je jurnjava za spravom koja poseduje DAC PCM63 posto smo pre neko vece slusali Patasonov Akai CD79 i to je donelo drasticno unapredjenje u odnosu na Denona. Generalno sistem svira totalno drugacije nego ranije - sa ogromnom scenom, vazduhom oko instrumenata, dinamikom pri cemu su srednji i visoki fantasticni, bas dubok (mada posto je stan i dalje praznjikav zna da duva pa sam reflekse malcice zatvorio) i sada je sve zaista mnogo mnogo dobro. Imam utisak da kada zavrsim potragu za izvorom ceo sistem nece neki malo duzi period doziveti promene. Da bih dobio zvuk bolji od ovoga, iznosi koje je potrebno uloziti ulaze u sfere koje ne znam da li sam bas spremam da izdvajam za ovaj hobi. :)

post-11155-0-65504500-1326048718_thumb.j

post-11155-0-23573600-1326048733_thumb.j

post-11155-0-39803700-1326048778_thumb.j

post-11155-0-59949600-1326048799_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...