Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

:D:wink::D nije sve u centru sto se zove centar!!!! :listen

Istina je to sto si rekao oko cena ali kada bi dodao i odvojeni preamp to bi izazvalo izmestanje centra u jos manji centar i ondak ode filmski ugodjaj u tri....lepe...

Ne bez zezanja, dodavanjem preampa onda pojma nemam kako bi kablove razvlacio do jednog para frontova :listen..

a i polako moram da pocnem da se lecim od ove bolesti Hi(1)F(N)i(1) :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa ako je Scepa ili neko od ekipe voljan da mi pozajmi neki kabl na pola dana da probam bio bih mu zahvalan - ali onako MNOGO...

Subota 15h mi je deadline da vratim amp...

Mogu da dodjem do tebe sa kablovima sutra,pa da ih poslusamo.Posalji pp(pm) pa cemo se dogovoriti.

Link to comment
Share on other sites

:D:wink::D nije sve u centru sto se zove centar!!!! :listen

Istina je to sto si rekao oko cena ali kada bi dodao i odvojeni preamp to bi izazvalo izmestanje centra u jos manji centar i ondak ode filmski ugodjaj u tri....lepe...

Ne bez zezanja, dodavanjem preampa onda pojma nemam kako bi kablove razvlacio do jednog para frontova :listen..

a i polako moram da pocnem da se lecim od ove bolesti Hi(1)F(N)i(1) :wave2

A sto ne bi uzeo integralac, koji ima i funkciju baypasa.

Resio bi i pitanje mesta i dodatnih kablova. Integralac od jedno 1000 -1200 ima sigurno znacajno bolji preamp od AVR-a

Link to comment
Share on other sites

A sto ne bi uzeo integralac, koji ima i funkciju baypasa.

Resio bi i pitanje mesta i dodatnih kablova. Integralac od jedno 1000 -1200 ima sigurno znacajno bolji preamp od AVR-a

To je kombinacija koju ti imas zar ne? Daj neki primer takvog integralca..da vidim o cemu je rec...prvo vizualno a onda i ovako...

Mada i ta cifra stipa za oci...

Link to comment
Share on other sites

To je kombinacija koju ti imas zar ne? Daj neki primer takvog integralca..da vidim o cemu je rec...prvo vizualno a onda i ovako...

Mada i ta cifra stipa za oci...

Jok, ja imam, preamp + amp kombinaciju i vise mesta na polici :listen

A preamp ima divnu funkciju zvanu baypas.

Link to comment
Share on other sites

Probaj da usrafis neki drzac ili mini policu samo za centralni zvucnik ispod tv.

Ma razmisljao sam o tome ali me zabole 00 od same pomisli da treba da uhvatim u ruku Hilti ne bi li uspeo da napravim dve rupe u ljutom Novo Beogradskom betonu (ko je iz ovog kraja zna o cemu pricam)...

Sa time sto ti predlazes centar bi vratio u centar, a drugi boljitak bi bio sakrivanje onih odvratnih kablova koji vire ispod TV-a.

Link to comment
Share on other sites

Danas popodne sam konacno uspeo da isprobam sve moguce kombinacije sa raznim kvalitetnim kablovima. Svega ovog ne bi bilo bez druga Scepana kome se ovde zaista od srca zahvaljujem kako na utrosenom vremenu, cimanju kao i naravno dovlacenju raznih kablova i diskova. :listen:listen:wave2

E sada ishod i neki nas zajednicki zakljucak se u potpunosti poklapa sa onime sto mi je First i inicijalno napisao i savetovao jos poprilicno odavno, a to se moze svesti na dve stvari - bato kupi ljudski strujni kabl i interkonekt izmedju CD-a i AVR i videces rezultat. I bi tako...

Ne kazem da Korato ne doprinosi ukupnom poboljsanju ali ono sto smo mi culi je da menjanjem ova dva kabla, zvuk se penje za stepenicu vise, a jos jedna takva ista stepenica se dobija ubacivanjem ampa.

Da li vredi uloziti te novce koliko kosta amp za tu jednu stepenicu...mislim/o da ne...ipak to nije dzinovski iskorak napred.

Da me neko ne bi pogresno shvatio u ovoj celoj prici - i dalje duboko verujem da je Korato sjajna masina (koju cu kupiti kad tad) ali jednostavno ne moze da prikaze ceo svoj potencijal u kombinaciji kada ga gura AVR...

Verujem da ce Scepan imati sta da doda sa neke strucnije strane gledista po pitanju samog zvuka koji smo danas slusali i kakve su razlike.

Pozdrav svima!

P.S. Scepo hvala ti jos jednom!!!!

Link to comment
Share on other sites

Po ovome imas samo dobitke od mog predloga :wave2

Kupis pivo, pozoves nekog drugara i dok si trepnuo polica je tu, ali i flasa prazna :listen

Respect matori :listen

Dekintiracu od kolicina ispraznjenih pivskih boca ali da ne idem sada u off topic :wink:

Link to comment
Share on other sites

Heh, ceo post si dodao dok sam ja pogledao sta, kako, gde :listen

Znaci, strujni i interkonekt. Def je jeftinije od pojacala, heh.

Ja sam i dalje u potrazi (cisto info) za AVR koji bi dao ugodjaj u filmu na nivou koji moj Marantz daje meni za muziku ili koliko lepo potera frontove.

Link to comment
Share on other sites

Danas popodne sam konacno uspeo da isprobam sve moguce kombinacije sa raznim kvalitetnim kablovima. Svega ovog ne bi bilo bez druga Scepana kome se ovde zaista od srca zahvaljujem kako na utrosenom vremenu, cimanju kao i naravno dovlacenju raznih kablova i diskova. :wave2:listen:wink:

E sada ishod i neki nas zajednicki zakljucak se u potpunosti poklapa sa onime sto mi je First i inicijalno napisao i savetovao jos poprilicno odavno, a to se moze svesti na dve stvari - bato kupi ljudski strujni kabl i interkonekt izmedju CD-a i AVR i videces rezultat. I bi tako...

Ne kazem da Korato ne doprinosi ukupnom poboljsanju ali ono sto smo mi culi je da menjanjem ova dva kabla, zvuk se penje za stepenicu vise, a jos jedna takva ista stepenica se dobija ubacivanjem ampa.

Da li vredi uloziti te novce koliko kosta amp za tu jednu stepenicu...mislim/o da ne...ipak to nije dzinovski iskorak napred.

Da me neko ne bi pogresno shvatio u ovoj celoj prici - i dalje duboko verujem da je Korato sjajna masina (koju cu kupiti kad tad) ali jednostavno ne moze da prikaze ceo svoj potencijal u kombinaciji kada ga gura AVR...

Verujem da ce Scepan imati sta da doda sa neke strucnije strane gledista po pitanju samog zvuka koji smo danas slusali i kakve su razlike.

Pozdrav svima!

P.S. Scepo hvala ti jos jednom!!!!

Pre svega jako mi je drago sto sam te upoznao i mogu o tebi da kazem sve najbolje :listen .Cuo si i sam razlike,sta kablovi mogu da urade i u kojoj meri.A kod tebe sto se njih tice ima prostora za napredak,eksperimentisacemo sledeci put sa zvucnickim kablovima naravno uz interkonekte+strujne.Fakat je i da se Korato mnogo bolje uklapa sa B&W nego sa tvojim Triangal-om.Veliki pozdrav,ziv bio :D .

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje. Ok, strujni kabl pomaze zvuku. Iz starije zgrade ge instalacije nisu nesto posebno struja ide u APC 1200 Line-R i APC Surge Arrest, pa iz toga u uredjaje. Da li bih ja posle svega toga dobio poboljsanje zvuka zamenom kabla na AVR i Amp? Drugi iredjaji jednostavno nemaju mogucnost zamene kabla, osim otvaranja i lemljenja iznutra. Doduse i plazma moze da prihvati nov kabl.

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje. Ok, strujni kabl pomaze zvuku. Iz starije zgrade ge instalacije nisu nesto posebno struja ide u APC 1200 Line-R i APC Surge Arrest, pa iz toga u uredjaje. Da li bih ja posle svega toga dobio poboljsanje zvuka zamenom kabla na AVR i Amp? Drugi iredjaji jednostavno nemaju mogucnost zamene kabla, osim otvaranja i lemljenja iznutra. Doduse i plazma moze da prihvati nov kabl.

Vidi posle jucerasnjeg iskustva izvukao sam jednu bitnu pouku, a to je: Obavezno ali obavezno pre bilo kakve kupovine probaj kod sebe u sistemu...ja licno vise nista na slepo kupiti necu.

I verujem da bi ti donelo razliku ako ih do sada nisi menjao - mozda ne dramaticnu kao sto ni kod mene nije dramticna ali jeste primetna.

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje. Ok, strujni kabl pomaze zvuku. Iz starije zgrade ge instalacije nisu nesto posebno struja ide u APC 1200 Line-R i APC Surge Arrest, pa iz toga u uredjaje. Da li bih ja posle svega toga dobio poboljsanje zvuka zamenom kabla na AVR i Amp? Drugi iredjaji jednostavno nemaju mogucnost zamene kabla, osim otvaranja i lemljenja iznutra. Doduse i plazma moze da prihvati nov kabl.

Pozdrav GVlado.Odlicno je sto imas APC 1200 Line i APC surge Arrest.Ali da bi dobio 100 posto efekta tj poboljsanje zvuka,moras da imas i kvalitetnije strujne kablove na AVR I Amp-u.Na ostalim uredjajima(cd i dvd) bi ti savetovao da uradis prikljucak za strujne kablove(radi poboljsanja zvuka),a ne da zavisis od kablova koji idu iz njih.Sto se tv-a tice moj drug je na Samsung lcd-u sa Supra strujnim kablom dobio poboljsanje u slici.

Link to comment
Share on other sites

MOje pitanje se odnosilo na celokupne kablove. Znaci, treba li da menjam kabl koji ide os zida do APC pa tek onda on APC do uredjaja?
Razmislite da li pojaÄalo stavljati na APC. Ja joÅ¡ nisam odluÄio. Mislim da Äujem razliku ali nisam siguran. Sve je poÄelo sa Lavardin-ovim tekstom objavljenim ovde negde na Forum-u. RaÄunar mi je na APC-u i to mi je saÄuvalo zbirno nekoliko sati rada već do sada ...
Link to comment
Share on other sites

MOje pitanje se odnosilo na celokupne kablove. Znaci, treba li da menjam kabl koji ide os zida do APC pa tek onda on APC do uredjaja?

Bitno je da je od APC-A do AVR-A ili Amp-a imas sto kvalitetniji kabl(sto bolji),a i od zida do APC-a da imas kabl sto deblji 3*4mm kvadratna,zbog sabiranja snaga uredjaja posle APC-a.

Link to comment
Share on other sites

Ili jednom recju, izbaci sve te zastite i nabodi neko crevo direktno u zid i onda se tripuj kako ti se posle lose zidne instalacije pospesio zvuk :listen Prvo proveri kakva ti je ta instalacija i da li vredi da se zamlacujes s tim. Otvori lepo steker i vidi kakvi su ti strujni provodnici. Sigurno su maksimum 2,5mm, mozda i manje. Za takvu instalaciju je dovoljan provodnik od 2,5mm2, a cisto sumnjam da ti sve te silne zastite imaju taj precnik po zici. Posto su ti strujni kablovi na pojacalu i risiveru sigurno isto manjeg precnika, najracionalnije resenje je da promenis ta dva kabla i to direktno u steker nabodes, jer su ti zastite usko grlo sa tankim provodnicima. Dzabe je stavljati neke debele strujne kablove na jadnu instalaciju, to je poredjenje kao da od mp3 fajla hocete da izvucete flac u boljem kvalitetu, ili na tanko bastovansko crevo nastavite znatno deblje, pa pustite vodu i ocekujete puni protok i pritisak na kraju debljeg. :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...