Jump to content


Dynaudio Contour 1.4S


pooya

Recommended Posts

Tragajuci za novim zvucnicima i opiruci se zdravom razumu seo sam juce u auto po kijametu otisao u 200 km daleki, nadaleko cuveni grad Trier da pazarim gore pomenute zvucnike. Cena super - 1700€ sas originalnim stalcina, starost/maldost - oko godinu dana. Posto prodavac nije imao pojacalo poneo sam svoj EC ECI-3 i nesto kablova. Sistem je nakon povezivanja izgledao ovako: Thule CD150 - Kimber Timbre/Eichmann Bullets- ECI-3 - Kimber 4TC - Dynaudio Contour 1.4S. Soba po konfiguraciji i dimenzijama k'o moja! Ukljutsch... U yeb...., pa ovom su visokotonci izgoreli. :thumbsup2 Cek da malo pojacam - BOOM, BOOM, WHOOM, BOOM :order . Kako molem?!? BOOM, DOOM, WHOOM, BOOM :D . Hmmm, daj da probamo neki drugi CD. BOOM, BOOM, WHOOM, BOOM. Da drugari, oci ispadaju, bubne opne se raspadaju. Bas apsolutno dominira sobom, skoro da se nista drugo i ne cuje osim potmule tutnjave. Ovo zlostavljanje cula sluha potrajalo je oko 90 minuta a onda sam prodavcu saopstio da je zelim da kupim zvucnike, dao mu 15 € za njegovo vreme (jerbo odje nista nije dzabe) i kao popisan se po jos grdjem kojametu na jedvite jade vratio doma. Jedini zakljucak koji sam izveo je da necu ovaj zvucnik da probam nikad vise u zivotu a drugi nek pisu i pricaju sta god hoce.

Link to comment
Share on other sites

He-he... Mislim da je i anubis imao slicnog iskustva s recenim modelom. Taj Contour 1.4S je zahebano tuniranog porta - tu su njihovi dizajneri jednostavno zahebali stvar zeleci da naprave monitor koji svira kao da je unutra kakav subac..

Sledeci put potrazi na oglasniku Confidence C1, promenices misljenje za 180...

Link to comment
Share on other sites

imao mesec dana u sobi, promenio 20 pojacala, radio samo na 1.5m od zadnjeg zida i po 1m od bocnog i sa KSA80 u amplifikaciji, NAJVECE DJUBRE U ISTORIJI ZVUCNIKA (dobro, posle linn index)

kupio sam ga kao kreten na slepo, posto mi se dopao 1.3mk2, mislio sam ko svaki srbin seljak, noviji model, mora biti bolji

Link to comment
Share on other sites

Nisam ih sluÅ¡ao, ali izgleda da ti zvuÄnici stvarno imaju problem sa basem. Kao dežurni advokat Dinaudija, jedino mogu da kažem - Å¡teta - kvalitet kućiÅ¡ta i visokotonca (a verovatno i samog bas-drajvera) su trebali da daju vrhunski proizvod. OÄekujem uskoro S1.4 MkII... :thumbsup2

Pooyo, šta da ti kažem, navozao si se po kijametu, ali ipak si bolje prošao od anubisa. Eto Focus-140 košta nov otprilike koliko polovan 1.4 a definitivno je trenutni Dinaudijev best-buy.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ih sluÅ¡ao, ali izgleda da ti zvuÄnici stvarno imaju problem sa basem. Kao dežurni advokat Dinaudija, jedino mogu da kažem - Å¡teta - kvalitet kućiÅ¡ta i visokotonca (a verovatno i samog bas-drajvera) su trebali da daju vrhunski proizvod. OÄekujem uskoro S1.4 MkII... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Aj' sad...pa nije mu Å¡vaba tražio pare nego ga je Pooya Äastio za utroÅ¡eno vreme, trud i...(Pooya reci mu :D )

Mislim da je to fer, prodavac je dobio "utehu" a Pooya može mirno da spava znajući da ga neko ne proklinje.

Da je prodavac insistirao da bude "plaćen" bilo bi mesta za prigovor a ovako :blah

Link to comment
Share on other sites

Aj' sad...pa nije mu Å¡vaba tražio pare nego ga je Pooya Äastio za utroÅ¡eno vreme, trud i...(Pooya reci mu :D )

Mislim da je to fer, prodavac je dobio "utehu" a Pooya može mirno da spava znajući da ga neko ne proklinje.

Da je prodavac insistirao da bude "plaćen" bilo bi mesta za prigovor a ovako :D

Link to comment
Share on other sites

Ja na to drugacije gledam.Za 15 evra koliko se otvorio,Nemac moze da kupi original disk.Po meni je to sasvim ok otvaranje(pre svega dzentlmenski gest).Sta Pooya da kaze na to sto je izgubio toliko vreme vozeci,potrosio pare na gorivo,isao po kijametu(sto nije bas preporucljivo)...Nemac bi njemu trebao da plati sto mu nije odmah telefonom rekao kako zvucnici rade.Da mu je odmah rekao ovde se cuje samo bas(kao da je sab u pitanju),Pooya se ne bi ni maltretirao da ide da ih slusa.I time bi sebi ustedeo i vremena,para i pre svega zivce.Stavi se u Pooyin polozaj,kako mu je bilo.Kako bi ti,a i drugi reagovali na sve to ? Sigurno bi bili prilicno razocarani i pitali se zasto su se uzalud maltretirali,troseci svoje vreme i pare,i jos da mu platis za sve to.Pa mnogo je kume(sto kaze Manda u filmu) :order .Kada sam ja prodavao uredjaje na oglasu i kad su mi par puta dolazili ljudi iz drugih gradova,uvek sam gledao da ja njih maksimalno ispostujem(pre svega zbog cinjenice da su ljudi prevalili veliki put).Mislim da je to ljudski.

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam vlasnika telefonom vise puta u vezi boom-boom efekta. "Ma nein, nema toga kod mene iako su zvucnici svega 40 cm od zadnjeg zida" glasio je odgovor. E zato sam i ignorisao ono sto sam do tada cuo/procitao u vezi tih prokletih zvucnika. Nakon slusanja pitam ga ja sta ima na sve da kaze. "pa jes, mnogo je boomy ali ja ne slusam muziku glasno kao ti". Ma gde glasno, pa nisam pobudalio!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...