Jump to content


Component YPbPr to RGB (SCART) moze li ?


Borko

Recommended Posts

Da li je moguca ovakva konverzija samo na nivou klabla ili je potrebna i neka elektronika ? Konverzija je potrebna da se spoji DVD player koji ima upsacaling i analogne komponentne izlaze na TV koji ima samo RGB preko SCARTA. Koliko sam uspeo da nadjem pretrazujuci Google, RGB veza nije mnogo losija od komponentne. Prethorni DVD player je imao bas RGB vezu ptreko SCARTA ali nije imao upscaling, a i pri kraju je sto se tice lasera.

Link to comment
Share on other sites

Da li je ovo toliko tesko ili ja nisam jasno postavio pitanje ?

Ako nisam bio jasan, postavicu pitanje drugacije. Da li je moguce upsampling DVD player kojim ima komponentne video izlaze spojiti na TV koji ima RGB ulaz (preko SCARTA) ? Ako je moguce sta mi je potrebno za ovo ?

Link to comment
Share on other sites

kabl brate moj sa skrat priljchkom na kraju

nije da niko necje da ti odgovori nego si informaciju mogo da dobijesh da si okrenuo mikroprinc ili bg elektronik... realno i ja mislim da bi bilo brzhe da ti je neko ovde reko al ajde

Treba ti samo nastavak koji sa tog tvog kompozitnog ima prelaz na skart i nishta vishe.. to imash od hame u skoro svakoj radnji koja posliuje sa njihovim zastupnikom i koshta 400 kinte cca....

Ajd uzdravlje.... :banana

Link to comment
Share on other sites

kabl brate moj sa skrat priljchkom na kraju

nije da niko necje da ti odgovori nego si informaciju mogo da dobijesh da si okrenuo mikroprinc ili bg elektronik... realno i ja mislim da bi bilo brzhe da ti je neko ovde reko al ajde

Treba ti samo nastavak koji sa tog tvog kompozitnog ima prelaz na skart i nishta vishe.. to imash od hame u skoro svakoj radnji koja posliuje sa njihovim zastupnikom i koshta 400 kinte cca....

Ajd uzdravlje.... :banana

Link to comment
Share on other sites

hmmm... nije da je neznanje nego je lenjost... nisam ni obratio pazhnju na ypbpr signal.. vido kompozit i skart :banana:banana sramota....

imao sam slichan problem... monitor sa radne stanice HP (YPbPr signal) na VGA... neki baja (prijatelj od teche mog) je uradio kabl za 50E repektbl.... mogu da ga iscimam da vidim dal bi se igrao sa istim radom al na skart....

Nije tolko tragichno niti teshko.... izvodljivo ali koshta..... skoro ko nov DVD player sa mogucnoshcju YPbPr i RGB na istim chincevima :wave2 ...

Kako god nadam se da cjesh iznacji reshenje koje ne opterecjuje previshe tvoj budget..... Uzdravlje ... :banana

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...