Jump to content


Jos jedan Sansui Alpha u nasim krajevima...


空也

Recommended Posts

Ma budem probao - samo stari rack je bio vrlo nepraktiÄan - pa sam lijepo popunio sve ulaze preampa, stavio ampa do kraja nazad i prenestao testirati.

Momentalno je amp zapakiran i Äeka. Pa opet ne može.

Al kad se bude vretio u daily use moj referentni sistem - budem svakako malo potestirao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Hmmm... vrlo zanimljivo!

Hvala puno za poredjenja!!! :)

Ispada onda da je bolje sto sam uzeo 707?!

Naime neposredno pre nego sto sam uzeo 707, bio je na eBay u ponudi i jedan odlican 907DR za 1500eur.

Jedno vreme sam se malo nervirao sto nisam dodao jos 500eur i uzeo njega.

Ipak presudilo je sto je moj 707 bio nov u kutiji.

...naime, kad sam dobio 907-cu, zvuk je bio pomalo defokusiran i nekako mlitav, prezatvoren, za razliku od živahne 707-ce, s puno "sparka" Å¡to bi rekli Englezi. Onda sam sjeo, otvorio, pregledao, podesio sve na tvorniÄke specifikacije, biasirao na oko 50-65mA (i o tome sam pisao na AK), i dobio konaÄni zvuk, ali neÅ¡to jaÄe grijanje zbog povećanja mirne struje, koju sam kasnije vratio na specificiranu (u medjuvremenu dobio podatak oko toga koliko treba biti). Tako podeÅ¡en, razlika izmedju 707 i 907 može se svesti na:

- mekša prezentacija, pomalo poliran zvuk kod 907-ce;

- 707-ca je malo "paprenija"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Brate, kakav netaknut vintage! Moram priznati da nisam neki struÄnjak, i da sam preskoÄio ovih nekoliko poslednjih stranica o majstorisanju jer ne kapiram niÅ¡ta, ali da mi se sviÄ‘a, sviÄ‘a mi se. I sve mi se Äini da je doÅ¡lo u prave ruke, nadam se da ću i ja nabaviti neku vintage djevicu- aždahu. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...