Jump to content


o casopisu Hi-Files


Colle

Recommended Posts

Prvi put sam kupio casopis Hi-Files,odlican je!OZBILJNO!Do sada sam citao casopise na ovu temu ali Hi-Files je jedinstven!

Ali, mislim da bi trebali malo paznje da posvetite poluprofesionalnoj i amaterskoj opremi..!Nesto sto je dostupno svima...

Citaoci ovog casopisa su uglavnom proseni ljubitelji dobrog zvuka koji nemaju bas 2000-3000 Eura za zvucnike...Znam da je lepo citati o pravim stvarima, ali treba pomenuti nesto sto je dostupno svima!

Nadam se da se niko na forumu nece ljutiti,ipak je ovo samo moje misljennje!

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam hteo to da vam kazem!Mozda bi i Hi-Files trebao malo da lici na Sound&Music,posto taj casopis vise ne izlazi...U Sound&Music,ima bas o svemu,nije da ga hvalim ali opisuju se i razni muzicki inst, pojacala...i amaterska oprema...ima bukvalno sve sto bi trebao da ima jedan ovakav casopis!

Kazem ovaj asopis vise ne izlazi, pa eto prilike da Hi-Files prosiri svoj casopis...

Link to comment
Share on other sites

Colle u potpunosti se slazes s tobom, i ja mislim da bi Hifiles trebao da pise o malo jeftinijim uredjajima, u pocetku je i bilo tako ali kako brojevi odmicu sve vise se pise o high-end-u, u poslednjem broju je skoro sve posveceno tome, cene sve govore. Zadnji broj sam samo prolista i kad sam video o cemu se pise nisam ga kupio, mnogo skupe stvari. Moj utisak: casopis je posvecen ljubiteljima High-End-a.

Link to comment
Share on other sites

ne morate da licite na druge casopise, ali bi trebali bar nekoliko stranica da posvetite raznoj muzickoj opremi...(efekti,pojacala,kompresori...opisi raznih mixera,digitalni analogni...razne analize)...nesto o amaterskoj opremi...

Hi-Files...postaje identican svakom predhodnom broju...stalno ista fora,kao da nemate ideje...

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo univerzalni Äasopis pa da prikazuje muziÄke instrumente i razne efekte a možda i mobilne telefone.

Ovde se radi o Hi-Fi ureÄ‘ejima i svemu oko toga. Ni jedan strani Äasopis ovog profila se ne bavi i neÄim drugim, pa ne treba ni ovaj domaći.

Sasvim je druga priÄa Å¡to kod nas nema i Äasopisa koji se bave profi ureÄ‘ajima za studija, scenske nastupe i tome sliÄno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

@cipelicka

Greska je sto pise "diskografija", a ne "izabrana diskografija". Postoje autori koji bi nam "pojeli" ceo stubac na stranici kada bi se svi njihovi radovi navodili. Zato smo sada promenili pristup. U novom broju, pisace "izabrana diskografija".

@Gljesa

Stari brojevi se mogu kupiti na CD u PDF formatu. On novijih brojeva imamo 19, 21, 22, 23, 24, 26

JAvi se na mail redakcije za detaljni dogovor.

Link to comment
Share on other sites

@cipelicka

Greska je sto pise "diskografija", a ne "izabrana diskografija". Postoje autori koji bi nam "pojeli" ceo stubac na stranici kada bi se svi njihovi radovi navodili. Zato smo sada promenili pristup. U novom broju, pisace "izabrana diskografija".

Link to comment
Share on other sites

Ljubo nemoj, molim te. Ako je šala, neslana je. Ako nije šala onda je stvarno tragedija pоšto ni jedna osoba na svetu koja voli T.Waitsa koja bi napravila onakav "izbor", ono je potpuno nasumice. I kakva je to uošte naopaka ideja o "izabranoj diskografiji" ? :wave2

Uf, no comment.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Svidja mi se sto ne trosite porsotr na testiranje TV-a kao sto WHF radi ali mi se u poslednjem broju nije svidelo dve strane o Leonardu Di kapriju i dosta strana o izabranim muzickim izdanjima, takodje mislim da bi trebalo da bude vise pristupacne opreme ali sam u tom pravcu primetio napredak. Takodje u poslednjem broju mi je smetao naslov eskluzivan intervju sa vlasnikom Griphon-a, tj smetalo mi to eskluczivan posto u whf-u si imali isto intervju sa doticnim gospodinom., sitnice ali konstruktivna kritika znaci da nam je stalo do Hi Files magazina.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam hteo to da vam kazem!Mozda bi i Hi-Files trebao malo da lici na Sound&Music,posto taj casopis vise ne izlazi...U Sound&Music,ima bas o svemu,nije da ga hvalim ali opisuju se i razni muzicki inst, pojacala...i amaterska oprema...ima bukvalno sve sto bi trebao da ima jedan ovakav casopis!

Kazem ovaj asopis vise ne izlazi, pa eto prilike da Hi-Files prosiri svoj casopis...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

casopis solidnog kvaliteta, svakako dobrodosao u ovo vreme i na ovim prostorima posto ne postoji nista slicmo. Ima par jako dobrih recenzenata vrednih citanja. Uredno se prati trziste sto je ok.

Lose strane su:

- odnos prema krajnjem potrosacu, krajnje amaterski.

- kvalitet stampe tj kontrasta teksta u odnosu na pozadinu

- one muzicke recenzije na kraju su smesne i naivne kao crtani film.

Link to comment
Share on other sites

Uredno pratim hi filies.

Ono sto se meni ne svidja je previse video opreme u casopisu, home theatre resenja, opisa, itd. Mislim da bi trebalo da se vise okrenu hi fi opremi, muzickim komponentama. Ja tako vidim casopis. Kao publikaciju okrenutu tom segmentu trzista.

Recenzije uredjaja, testova, su sasvim lepo opisani, tako da i oni koji tek ulaze u svet hi fi mogu da shvate i razumeju o cemu se radi.

Ne dopada mi se reklamiranje bluray i DVD izdanja.

Ali je lepo da se ubace nova muzicka izdanja da ljudi znaju sta je novo.

Na primer ja sam nabavio novog lucky petersona samo zahvaljujuci recenziji hi filesa....Naravno unapred sam znao sta me ceka od diska, samo sam ga propustio.

*Hi files mi je mnogo pomogao u odabiru sistema koji sam nedavno kupio, kao da su znali sta hocu da kupim. Tako da eto pohvale.

Samo tako nastavite.

Link to comment
Share on other sites

Pratim casopis od pocetka i mislim da je sjajan. Veoma je primetno da casopis evoluira sto je takodje pohvalno. Jedino sto se pitam sve ove godine je kako nikad nije ocenjivan neki pioneer-ov dvd player nize klase (koji inace posedujem)jer su po mom skromnom misljenju najbolji kada je u pitanju cena-kvalitet a pise se o nekim skupljim uredjamija cini se losije izvedenih. (da ne pominjem test dvd-a koji se dobija uz kesu praska za ves).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...