Jump to content


Revox H-serija


pooya

Recommended Posts

Neki dan sam ovo video na eBay-u:

http://cgi.ebay.de/Revox-H-Serie-Stereoanlage-mit-Klavierlack-Seitenteilen_W0QQitemZ280282223622QQcmdZViewItem?hash=item280282223622&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Izgleda (bar za mene) strahovito a nije mnoooogo skupo. Jel zna neko nesto o ovoj Revoxovoj liniji, koja je to "liga"? Na netu nisam nasao kvalitetne recenzije.

Link to comment
Share on other sites

Gos'n Willi ce naravno reci detalje, no samo da kazem:

Imam tu liniju u jednom opstem katalogu iz 1992/3 godine, koliko se secam. Isao je tu i jedan sladak dekic :listen , uproscena verzija B215.

Cena nije bila naivna... kretala se oko 3000 DEM po komponenti... ali ne mogu da se setim svih detalja pa prihvatite sa rezervom.

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da cujem taj Revox.Da imam uslova kupio bih taj komplet bez razmisljanja,neverujem da bi firma takvog ugleda i renomea to rusila tek onako...Moje misljenje je da vredi...bar tih para koje se traze...i obavezno dek.Puno srece i :listen

Ukoliko kupis,kasnije odlucis da promenis,javi obavezno :listen

Link to comment
Share on other sites

Ako je suditi po casopisu "Stereo" to je liga za klasu slabija od modela b-250,260 i 226.Cd h-2 ima Philips-ov mehanizam i konverter,kostao je 2000 dm(mada u Stereo-u tacno pise 1975 dm).Pojacalo je kostalo 2500 dm,a tjuner 2000 dm.Serija 200(250,260 modeli su bili svrstani u apsolutnu spicklasu,a modeli iz h serije u spicklasu).Najbolji dek iz h serije je model h-1,kome je cena varirala od casopisa do casopisa 2400-2800 dm.H-1 takodje ima 4 motora kao i b-215.U Stereo-u su bili isto ocenjeni po maksimalne 3 zvezdice u apsolutnoj spicklasi.S'obzirom da je to linija sa samog pocetka '90-ih,da je u pitanju renomirani brend,vrhunski dizajn,stanje komponenti i katalosku cenu onom ko to voli vredi para koje se traze.U svakom slucaju jako lepe komponente koje bi svojim izgledom ukrasile svaki prostor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo sa Revox-om počinje da me podseća na Cecu - svako ko je ozbiljan je mrzi, pa ipak redovno se pominje a poneko bogami i prizna da je dobra riba.

Serija H je prvi put stigla u Radio Beograd sa jednom od poslednjih isporuka opreme iz Regensdorfa, kao poklon: tada su u svaku veliku isporuku Studera, umesto besplatnih kataloga, ubacivali pomalo Revoxa i sećam se da je taj H Anlage bio u redakciji Radio Jugoslavije ali meni su tada oči bile veće od ušiju tako da ne mogu da komentarišem zvuk.

Uglavnom, ova serija se nije proslavila kao prethodne a imam utisak da je poprilično otišla u lifestyle. Ne treba zaboraviti da je, iako je bila skupa, od serije 200 deli desetak godina tako da je u relativnom smislu bila znatno jeftinija.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo rado bi voleo da imam pomenutu h seriju u kompletu sa h-1 dekom.Napomenuo bi da je E serija modeli E-450,460,426 prava zamena za B seriju.Pomenuta E serija je ujedno i najbolje sto je Revox napravio u smislu kucnog pojacala,tjunera i cd-a,kome je kataloska cena bila 15.600 dm(amp 6000,cd 5000 i tjuner 4600).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...