Jump to content


Naim & Neat


beast

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obrisan offtopic. Vukasine, nije komercijalizacija ako Sonic u temi o necijem sistemu i gde se to AVI vec spominje, kaze jednu recenicu. Ne mozemo bas da ga omutavimo... :D

Anubis, ne diraj Vuleta. Sledeci put ces umesto "pohvaljen" da bude "upozoren".

Nenade, tvoj sistem je super, uzivaj u njemu. :oops:

Anubis uopÅ¡te nije prozivao Vuleta..ali vi viÅ¡e nemate muda da pustite bilo Å¡ta...zbog 200 eura meseÄno za baner!?!

BTW, Anubisov i moj post sadržao je samo link ka pravilima foruma uz akcentovan jedan deo istih...kako te nije sramota!!!

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su zaboravljene 70 i 80 te godine proslog veka i izbora koji nam je bio na raspolaganju po pitanju audija u SFRJ. I za kataloge smo se grabili . Sada imate ljude koji su spremni da vam sastave sistem od onoga sto imaju u programu i da vam daju mogucnost da na miru poslusate , eventualno kupite po cenama koje su slicne onim napolju ( nekad vise , nekad nize ) i opet nije dobro.

Beast,

cestitke. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

To je samo jedan od principa rada u bas podruÄju. Pitanje je samo kvaliteta primene. Dobro će svirati i dobro primenjeni Transmission Line, bas-refleks, Horna ili kompresija.

Mada je Äinjenica da ima nekih prednosti kada su u pitanju niža izobliÄenja, jer dve bas jedinice rade spojene u paralelu i u fazi pa se kreću u istom smeru Å¡to ne stvara toliko

talasa koji se odbijaju unutar kutije (ne menja se pritisak u komori izmedju njih). To je dobro za bas podruÄje gde je energija najveća pa shodno tome i pomenuti problemi,

a zna da bude dobro kada se to primeni i kod dvosistemaca, gde je unutraÅ¡nji bas rezan nisko a spoljni do reza sa visokotonce, pa pomenuti efekat jako dobro utiÄe i na

smanjena izobliÄenja i u srednjetonskom podruÄju. Bio je jedan Äuveni Linn-ov izobarik dvosistemski model (zadnja komora kompresija) koji je jako dobro svirao.

Trenutno sluÅ¡am Neat Momentum 3i i Å¡okiran sam kolilÄinom i dubinom basa ...Boki u Äemu je fazon , jel možeÅ¡ molim te malo da nam detaljnije objasniÅ¡ ? Skoro sam sluÅ¡ao i PMC sa transmisionom linijom model TB2i koji je po gabaritima Äak neÅ¡to veći od Momentuma 3i i bas nije tako ubedljiv ...da ne priÄam da sam ovih dana sluÅ¡ao viÅ¡estruko skuplje kutije koje nemaju tako dobro profilisan i dinamiÄan bas ...poÄinjem da verujem da je isobaric jedno od najboljih reÅ¡enja ...

Pitanje za Beast-a je kolika je razlika između modela 3i i 4i ? Planiram upgrade pa me zanima ?

Pozzzdrav !

Link to comment
Share on other sites

Momentum 3i ima nenormalan bas. Toliko je moćan da meni pomalo smeta.

InaÄe nisam neki zadrti bas lover. Ako neÅ¡to ne valja u toj kutiji koju sam i kupio to je to Å¡to ima ekstremno moćan bas.

U isto vreme je isti i dobro definisan i fokusiran premda ne u toj meri u kojoj sam oÄekivao - mada je i taj osećaj možda

subjektivan, izazvan prevashodno dubinom basa.

Nit manje kutije nit moćnijega basa. Stvarno je dobro fokusiran i precizan.

Momentum 4i sam takodjer u par navrata imao prilike da slušam.

E sada ne mogu da uporedim jer se radilo o bitno veÄim prostorijama. No, u tome je i "catch". ne kupuj

4i ukoliko ti soba nije veća od 23 - 24 kvadrata. Samo da znaÅ¡ da je bas isto tako dobro artikulisan kao kod 3i, i jaÄi mada ne toliko koliko bi oÄekivao. Ako ih staviÅ¡ u sobu do 15 kvadrata će ipak bez dvoumljenja da reverberira, dobićeÅ¡ "bloating" efekat.

Ne zaboravi da je isobarik woofer ovde ne iza midbasa, veÄ na dnu, dakle najbolje Å¡to možeÅ¡ dobiti kod floorstandera ali mala soba ne ide s njima.

Link to comment
Share on other sites

Momentum 3i ima nenormalan bas. Toliko je moćan da meni pomalo smeta.

InaÄe nisam neki zadrti bas lover. Ako neÅ¡to ne valja u toj kutiji koju sam i kupio to je to Å¡to ima ekstremno moćan bas.

U isto vreme je isti i dobro definisan i fokusiran premda ne u toj meri u kojoj sam oÄekivao - mada je i taj osećaj možda

subjektivan, izazvan prevashodno dubinom basa.

Nit manje kutije nit moćnijega basa. Stvarno je dobro fokusiran i precizan.

Momentum 4i sam takodjer u par navrata imao prilike da slušam.

E sada ne mogu da uporedim jer se radilo o bitno veÄim prostorijama. No, u tome je i "catch". ne kupuj

4i ukoliko ti soba nije veća od 23 - 24 kvadrata. Samo da znaÅ¡ da je bas isto tako dobro artikulisan kao kod 3i, i jaÄi mada ne toliko koliko bi oÄekivao. Ako ih staviÅ¡ u sobu do 15 kvadrata će ipak bez dvoumljenja da reverberira, dobićeÅ¡ "bloating" efekat.

Ne zaboravi da je isobarik woofer ovde ne iza midbasa, veÄ na dnu, dakle najbolje Å¡to možeÅ¡ dobiti kod floorstandera ali mala soba ne ide s njima.

Druže Tito ,

Moja soba je bas killer , ima 50m2 i u njoj su u borbi pali mnogi dobri borci (i komunisti :cheers ) poput Spendora A5 i A6 ...

Da ne bude zabune ja bas tražim pri manjim glasnoćama tj u noćnom veoma tihom sluÅ¡anju ...i to sa Momentumom 3i uspeva ! Ali nekako osećam blagu povuÄenost srednjih tonova i pitam se da li bi model 4i to popravio sa svojim dedicated mid drajverom ?

Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

I A5 i A6 su fenomenalni zvuÄnici, meni su (nedavno sam se dvoumio da li da kupim s5e) legli odliÄno, za duže sluÅ¡anje su

manje zamarajući od Neata, ali sam dobio ove Neatove za skoro ostu cenu kao za s5e, pa sam brzo prelomio, jer se dobro sećam zvuka.

ÄŒak i NaimUnity ih poganja pez problema. Ni A5 ni A6 nemaju niti 70% Momentumovog basa, pa da se postave na glavu! Garantujem.

A za 4i...

Dakle imaš target za sledeću kupovinu, ako je soba tolika kolka je kod tebe - "Go 4it :cheers - you wont regret it!"

3i ima ogroman zvuk, ali bih ja ipak razmislio o 4i, ako ti je OK Neatov zvuÄni signature.

Lep pozdrav

:)

Link to comment
Share on other sites

Lale, ono sto Momentum 4i ima kao bas drajver je, konceptualno, na pola puta do sub-a. To jeste par drajvera u izobarik konfiguraciji, ali pucaju na dole i rade... vrlo zanimljivo. Ako ti oni ne napune sobu basom, malo sta ce. Prednost je sto to nije sub, sto je fazno uskladjeno, sto je stereo... Ali je opet najblize sub-u sto mozes prici a da i dalje imas hi-fi zvucnike.

I ja se slazem - Go 4i-t :).

P.S. Samo pazi... moz' se desi da posle menjas korato za neke crne kutijice... :cheers

Link to comment
Share on other sites

I A5 i A6 su fenomenalni zvuÄnici, meni su (nedavno sam se dvoumio da li da kupim s5e) legli odliÄno, za duže sluÅ¡anje su

manje zamarajući od Neata, ali sam dobio ove Neatove za skoro ostu cenu kao za s5e, pa sam brzo prelomio, jer se dobro sećam zvuka.

ÄŒak i NaimUnity ih poganja pez problema. Ni A5 ni A6 nemaju niti 70% Momentumovog basa, pa da se postave na glavu! Garantujem.

A za 4i...

Dakle imaš target za sledeću kupovinu, ako je soba tolika kolka je kod tebe - "Go 4it :cheers - you wont regret it!"

3i ima ogroman zvuk, ali bih ja ipak razmislio o 4i, ako ti je OK Neatov zvuÄni signature.

Lep pozdrav

:)

Potpuno se slažem sa tobom da je Momentum možda malo teži za duže sluÅ¡anje od Spendora , ali je to možda i stvar navike a možda se i odgovarajućim kablovima može dovesti u normalu ...Bas je nezaboravan i mislim da ću dobro razmisliti za koji model da se odluÄim ...ako izaberem 3i posle ću ga teÅ¡ko menjati za 4i tako da je možda pametnija odluka odmah udariti na veće i na kraju krajeva dugotrajnije reÅ¡enje ...

Lep pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Lale, ono sto Momentum 4i ima kao bas drajver je, konceptualno, na pola puta do sub-a. To jeste par drajvera u izobarik konfiguraciji, ali pucaju na dole i rade... vrlo zanimljivo. Ako ti oni ne napune sobu basom, malo sta ce. Prednost je sto to nije sub, sto je fazno uskladjeno, sto je stereo... Ali je opet najblize sub-u sto mozes prici a da i dalje imas hi-fi zvucnike.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Znaci sada bi po logici stvatri gvlada trebao da pruzi bezrezervnu podrsku za kupovinu Momentum 4i. :cheers

Imate moj blagoslov.

Volim pun opseg zvuka. Cinjenica je da vecina to ne postize. Na koncertu niski tonovi probijaju a ako zvucnici nisu veliki onda jedino sw moze dodati ono cega nema. Manite se vise besmislica. Ako neko naucio na zvuk bez obilja niskih tonova tj velikog zvuka jer to najnize napuni prostoriju, neka uziva.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slažem sa tobom da je Momentum možda malo teži za duže sluÅ¡anje od Spendora , ali je to možda i stvar navike a možda se i odgovarajućim kablovima može dovesti u normalu ...Bas je nezaboravan i mislim da ću dobro razmisliti za koji model da se odluÄim ...ako izaberem 3i posle ću ga teÅ¡ko menjati za 4i tako da je možda pametnija odluka odmah udariti na veće i na kraju krajeva dugotrajnije reÅ¡enje ...

Lep pozdrav !

Da, da, to što nkrgovic kaže je u najbliže: radi se o izobarik sitemu, usmerenom nadole ali u stvari već - wooferu.

Pametnij kritiÄari ih i tako u Äasopisima opisuju kao "woofer" koji je okrenut nadole.

U jednom HFC ih povezuju sa NAC202 + NAP200 + Hicap ili Flatcap (mislim prije ono prvo) u rubrici "Beautiful systems".

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja bi to isto stavio: NAC202 + NAPSC + NAP200. Posle moze Hi-Cap, ili cak FlatCap (pa da isti napaja npr StageLine), plus npr Naim DAC :). Ili HDX. Ili CD X2. Ili sva tri, plus 555PS :cheers.

Ajd malo da kontriram...ja bi stavio neki VT4C single ended amp i Tannoy Stirling...i onda bi Lala video kako u svakom cosku njegovih 50kvm svira muzika...ali Lala ne voli Tannoy...btw da ne trujem ovu temu vise...Lalo odluci se...inace imam osecaj da ce poslanici da raspravljaju uskoro u skupstini Vojvodine o tome sta uzeti...plus amandmani itd 8)

Link to comment
Share on other sites

Ajd malo da kontriram...ja bi stavio neki VT4C single ended amp i Tannoy Stirling...i onda bi Lala video kako u svakom cosku njegovih 50kvm svira muzika...ali Lala ne voli Tannoy...btw da ne trujem ovu temu vise...Lalo odluci se...inace imam osecaj da ce poslanici da raspravljaju uskoro u skupstini Vojvodine o tome sta uzeti...plus amandmani itd 8)

Ja u ovoj temi samo pitam , ne odluÄujem se ...ovo je mesto gde kolega Beast predstavlja svoj sistem .

Ali kad već pominjete skupštinu , da se ne bi poslanici sekirali , javite im da će već nešto biti sad dali 3i ili 4i ko zna ?

Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...