Jump to content


Hi-Files 26 u prodaji od utorka 04. novembra


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

ma da, naravno.

kod mene je radjena promena na skretnici i znam o kakvoj se "drasticnoj razlici" radi

kad se dodje do drasticne razlike onda se dodje i do novog modela zvucnika koji ne zadrzava staro ime pa cak nema ni ono mkII

PM je bio i ostao najbolji u klasi, sa izmenama je bukvalno bez konkurencije, ali dva clanka u dva broja...? hm,hm

Link to comment
Share on other sites

Kupio, prelistao i ocene su sasvim ok - svidja mi se, heh. Zamerke na zalost mora biti a odnosi se na cenovnik. Zasto su prisutni stariji modeli recimo Onkyo 604 i sl kada kod nas u ponudi 606 postoji vec mesecima? Imam i predlog kod tabele u cenovniku da se doda koliko HDMI in i out ima kao kod opt i coax varijante a ne samo da li ima ili nema HDMI jer broj ulaza je veoma bitan.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi najbolje bilo priznati da nas je Dejan Dobrin naterao raznoraznim sredstvima da objavimo test kako su sada zvucnici mnogo bolji. Ostatak price bi Ti, Crni, lako mogao da iskonstruises :order.

Salu na stranu, zaista ne znam da li ce ih Dejan nazvati Premium Monitor 2, Mk2 Mk55 ili Ultrazvucni Sirokopojasni Nadtehnologijski Premijumski Savrsen Monitor. Ovo je bio prototip i nije imao nista sem radnog imena.

Ako si toliki Neverni Toma, cuj se sa Dobrinom i preuzmi zvucnike od mene, jos mi stoje spakovani, pa se sam uveri ili razuveri i napisi da svi vide. nema potrebe, vec sam cuo

Pretenciozno. zasto? kazi svog favorita a da je jeftiniji recimo od 1200e-nov. ja nisam cuo bolji na nasem trzistu, verovatno ima u DIY izvedbi

A ovo mi je posebno interesantno... upravo to sam ja Tebi objasnjavao za Cambride Audio CA 640 Mk2 CD plejer a ti si oponirao, bese to negde pre godinu i kusur dana, pre nego sto si kupio Sony 505. Vidim da si sada prihvatio tvrdnju kao svoju. Drago mi je :wave2 Jedino sto se Dayens ne uklapa potpuno u taj milje. bio u zabludi, kao i po pitanju DACova. ljudi se menjaju

Link to comment
Share on other sites

@gvlada

Zamerka prihvacena. Bice ispravljeno uskoro.

@michela

Bas brzo citas :wave2

Na temu Dayensa, moram da priznam da sam bio odusevljen kada me je DD nazvao i rekao za njegovu ideju.

On nije bio siguran da cu je prihvatiti, ali iskreno, veoma mi je drago da neko cuje glas novinara, kao i svojih kupaca.

Link to comment
Share on other sites

I ja moram da dodam da je ovaj broj za pohvalu, ima zanimljivih testova, povecan je broj stranica a cena je ostala ista. iz broja u broj se oseca napredak na svim poljima, ali da ne bude da vas mnogo hvalimo ima i propusta. Na neke su vam ukazali, ja bih recimo dodao rubriku RETRO koju ste izostavili u ovom broju a i nekim ranijim. Mislim da je zanimljiva i da zasluzuje da bude redovna. U poplavi novih uredjaja nije lose ukazati i na one koji su upisani u istoriju proslih vremena. Nadam se da i drugi sa foruma dele moje misljenje!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Novi broj je veoma dobar, Äasopis je generalno sve bolji; meÄ‘utim, imam dve zamerke.

Prva je opÅ¡teg tipa i tiÄe se kvaliteta pisanja - dakle, po mom shvatanju (i ukusu), vremenom su se izdvojili kao autori Milan i Zoran. Neću sad da ulazim u analizu kako i zaÅ¡to, za to verovatno i nema potrebe. Ostatak redakcije je po mom miÅ¡ljenju dosta slabiji, ali ne mislim da je to tako iz razloga Å¡to oni "ne umeju da piÅ¡u", nego zato Å¡to, Äini mi se, imaju neki problem da probiju odreÄ‘enu barijeru u izražavanju, gde bi doÅ¡ao do punog izražaja njihov liÄni stav i viÄ‘enje ("sluÅ¡anje") ureÄ‘aja koji je na testu.

Rezultat toga su tekstovi koji su u svom prvom delu (dobre dve trećine) relativno suvoparni i dosadni; tu dobijamo preterano obilje informacija koje su direktno prepisane iz broÅ¡ura i sa sajtova proizvoÄ‘aÄa. To je jalovo i zastarelo - živimo u doba Google-a, informacija je gotovo trenutno dostižna, i kao takva (ogoljena) ne znaÄi puno. ÄŒitaoci, ili bar ja, da govorim u svoje ime, žele da Äuju prvenstveno kako "ta naprava sa testa" zvuÄi i funkcioniÅ¡e u realnosti, koliko god ta realnost bila eventualno subjektivna.

Druga zamerka je u koncepcijskom smislu i tiÄe se ponovljene recenzije zvuÄnika Dayens Premium Monitor. Mislim da je ovaj Älanak skandalozan. Ne radi se dakle ovde o sadržini (Å¡ta je Zoran napisao, ni tada ni sada), nego o koncepciji, o formi -- kako treba da uopÅ¡te nazovemo ovakav Älanak ? Popravni ispit ? Kupujmo domaće ? Moram da navedem deo reÄenice sa kraja Älanka "NaÅ¡ prethodni test nije bio propraćen negativnim komentarima proizvoÄ‘aÄa, već se on potrudio da proizvod poboljÅ¡a(...)" Vidi molim te, nije se naljutio ! ProizvoÄ‘aÄu se, znaÄi, nije dopala ocena njegovog ureÄ‘aja u prethodnom broju, pa je brže-bolje cimnuo urednika da se to (pod hitno) popravi. Neverovatno.

NaglaÅ¡avam da me u ovom (koncepcijskom) smislu uopÅ¡te ne zanima kako su dotiÄne kutije zvuÄale ni u ranijoj, ni u novoj inkarnaciji, mada to govori dosta i o proizvoÄ‘aÄu - Å¡ta ako ja sad reÅ¡im da kupim Premium Monitor, treba da idem u Å abac da tražim tamo po serijskim brojevima, da mi se ne zalomi starija "pod-verzija" ?

Za svaki Äasopis koji bi hteo da bude shvaćen ozbiljno, ovo je velika bruka i veliki autogol. Zaista ne želim da ikome solim pamet, ni Ljubi koji vodi ovakav Äasopis u ovakvoj zemlji (& u ovakva vremena); niti Zoranu Äije tekstove, ponavljam, veoma cenim, tako da molim da se ovo shvati kao sasvim dobronamerna kritika. Prva zamerka će se, verujem, sama od sebe nekako vremenom popraviti, dok mi za drugu ostaje da se nadam da predstavlja nedovoljno promiÅ¡ljen Äin, koji se neće ponavljati.

Link to comment
Share on other sites

Vlado, hvala za kritike. Iskreno, ne vidim problem sa testom Dayensa koji ti vidis.

Kada smo dobili PM prvi put na test, kutije su bile kod Nemanje na testu, on ih je poslusao nekoliko dana, nazvao me i rekao da je u stravicnoj guzvi (da ne objasnjavam kakvoj) i zamolio me da li neko drugi moze da ga odmeni. Kada sam preuzimao kutije, rekao mi je da mu se zvuk generalno ne svidja i dao ukratko neki svoj opis.

Nakon toga, PM se obreo na testu kod Zorana, koji je imao veoma slicne komentare kao Nemanja. Ja sam sve to preneo Zoranu Dobrinu, kada sam mu vratio kutije sa testa. Rekao sam da zvucnik ocigledno ima nekih problema i da se pozabave njime malo vise.

Ljudi jesu razliciti i razlicito prihvataju kritike, ali mislim da je Dejan Dobrin odreagovao na najbolji moguci nacin. Nije se naravno ni ljutio, ni pravio najpametniji ni.... vec je ponovo pristupio konstruisanju.

Po mom misljenju, verujem da je stari PM lepo zvucao u sistemu Dejana Dobrina, ali samo u njemu. U bilo kom drugom, javljali su se problemi u reprodukciji. Kao sto sam vec negde rekao, voleo bih da i drugi domaci kontruktori kritiku prihvataju na ovaj nacin.

Link to comment
Share on other sites

Vlado,

hvala Vam na dobronamernim komentarima. Ja, najiskrenije, zaista ne vidim problem sa ponovnim testom Dayens-a. Jedina razlika je sto je Dobrin odreagovao ekspresno, da je posle godinu dana dao novi Premium Monitor na test, bilo bi manje negativnih osecanja.

Mislim da svaki buduci kupac PM treba da cuje staru verziju i vidi da li ima smisla ono sto pise u testu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je problem i sto je domaci proizvodjac u pitanju... Da je Dynaudio redijzajnirao zvucnik posle testa, niko se ne bi bunio.... A nije da se to ne desava, imam u kuci broj WHF-a gde retestiraju neki Arcam, posto proizvodjac nije bio zadovoljan review-ovima, pa je odradio redizajn uredjaja.

Jedina zamerka ostaje urednik mekog srca koji ne leze na kicmu svim autorima koji nisu Zoki i Willi, sa stavom "da naucite da pisete kao Zoki i Willi!" :listen Tu se, valjda, svi slazu.

Link to comment
Share on other sites

Probaću da bolje objasnim, ali zaista bez namere da ulazim u polemiku:

takav potez (testiranje jednog modela zvuÄnika u gotovo uzastopnim brojevima) jednostavno nije lep prizor, baca senku i na vaÅ¡u firmu i na firmu konstruktora. U prvom sluÄaju jer se stvara atmosfera da odreÄ‘eni brend (koji god, odakle god) ima kod vas povlašćen status; u drugom sluÄaju jer se stvara atmosfera da "tu neÅ¡to Å¡kripi" (dizajn/proraÄuni, kontrola kvaliteta...).

Da sam ja recimo na Äelu neke firme koja pravi zvuÄne kutije, naravno da ne bih voleo da vidim negativnu (mlaku) recenziju, ali joÅ¡ manje bih voleo da vidim nastavak u kojem piÅ¡e otprilike "evo sad je mnogo bolje, podesili su skretnicu", to jednostavno ne ide...

Ali ponavljam, nemam želju da razvlaÄim(o) ovu temu, samo sam imao potrebu da ukažem na neÅ¡to Å¡to mi je zasmetalo, i to bi bilo to.

Link to comment
Share on other sites

...i ko sad bude imao petlju i posle svega pazari Dayens PM ...taj je onda stvaaarno beskrajno hrabar...! :listen

predlog:

Neka DD objavi u sledecem broju Hi-Files-a javno sve ser.brojeve starih odnosno proslomesecnih PM i tako ce

odagnati sumnju u svaki vid moguce manipulacije sa ptencijalnim buducim kupcima. Mislim da je to na mestu

i jedino ce na taj nacin stvari leci na svoje meto.

srdacan pozdrav od

miÄele

:listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...