Jump to content


Hi-Files 26 u prodaji od utorka 04. novembra


Ljuba

Recommended Posts

Poštovani,

Hi-Files #26 biće u prodaji od utorka, 04. novembra 2008. godone.

Ovaj broj po prvi put izlazi na 100. strana, tako da smo ispunili dato obećanje.

U ovom broju pročitajte:

RAZGLEDNICA

IFA 2008

TEMA BROJA

Hi-Files Show 2008

TESTOVI

Lyngdorf SDAI-2715

Rotel RB-1072

Acoustic Masterpiece AM-201

Arcam FMJ A-18

Creek Evolution

Marantz PM6002&CD6002

Martin Logan Source

Dynaudio Excite X32

JBL LS40

KEF C7

Dayens Premium Monitor (nova verzija)

Finel Veracitá

Epson EMP-TW2000

Samsung HT-BD2

LG FB-163

MUZIKA & FILM

Tom Waits

CD recenzije

DVD recenzije

post-45-128510706303_thumb.jpg

post-45-128510706303_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Videćemo koliki je prostor dobio Tom Waits u broju. InaÄe, u nedostatku kvalitetnog a Äini mi se ikakvog muziÄkog Äasopisa kod nas (ako ne raÄunamo koliko znam neÅ¡to orijentisano 99% na metal etc) ne bi loÅ¡e bilo da malo viÅ¡e prostora bude odvojeno za muziku. Ono, jeste da su sve informacije dostupne na netu, ali isto to važi i za tehniku. Setih se sada da izlazi Äasopis pola broja tehn. ali viÅ¡e za muziÄare i ljude iz muz. biznisa, pola muz. i film, ali nekako nikada nisam kupio ni jedan broj. Ili možda neki separat kao dodatak Hi-Files-u, neÅ¡to kao Å¡to je XZ imao za rewievs, a umesto onog CD-a za koji vidim da nije naÄ‘eno reÅ¡enje.

ÄŒisto par sugestija, mada vidim da nisu u okviru ciljeva osnivaÄa i ljudi koji rade Äasopis a i ja mogu bez toga :P

:P

Link to comment
Share on other sites

Aleksa, Tom Waits je dobio dve stranice u broju. Dve stranice su posvećene CD i još dve DVD recenzijama.

Mi iskreno želimo da muzike i filma u časopisu bude što više, ali veoma je slaba podrška distributera muzike i filmova.

Pretpostavljam da je to razlog zašto na tržištu nema pravog muzičko/filmskog časopisa.

Biće i "separata" i CDa, samo ne smem još ništa da obećavam.

Link to comment
Share on other sites

Ljubo pozdrav i sa nestrpljenjem kao i obicno iscekujem novi br.Pitanje je da li ce ikada izaci neki test pioneer plazmi u nasem omiljenom casopisu.Ovde vec duze vreme pioneer je prisutan na nasem tzistu znamo svi i u kojim radnjama(da ih ne reklamiram) uvoznik je itm.Svi znamo da su te plazme najbolje pa da vidimo iz strucnog ugla i zasto?Pozz :P

Link to comment
Share on other sites

Na prvi, delimican prelazak vrlo dobar broj. Willi i Zoki standardno SJAJNI :order. Nemanjice opet nema... Gosin Velibor i moj imenjak ostavljaju malo podeljen utisak. Meni je Velibor zanimljiv, mada ima malo .... necega tu sto me bas i ne odusevljava. OK, covek ima svoj stav, ali opet - mogao bi malo vise da prica o tome kako nesto zvuci, a malo manje o tome sta je on slusao :). Prenese on utisak o komponenti, ali opet, to je samo utisak "ovo je sprava od 2000 EUR BRE!", sto pise i u cenovniku. Ne mislim da je lose imati licni i emotivni utisak, ali bilo bi ipak dobro pisati i o zvuku.... Fini, jasno autorski clanci su uvek prijatni za citanje, ali ne boli da se iznese malo i objektivnih zapazanja.

Moj imenjak je malo drugaciji. Stil pisanja mu je malo neispisan, clanci mu, na momente, deluju kao pismeni sastav... :D Mozda ne bi bilo lose da se urednik malo potrudi, zaposli crvenu olovku i onda lepo da nazad na doradu. Druga, veca zamerka je izbor muzike. Zoki uvek ubaci neki rok, Willi ubaci i klasiku sto je sjajno. Ovaj momak stalno pise o jazz-u. Mislim, lepo je to sto on slusa ono sto zna, ali da bi opisao kako nesto zvuci nije dovoljno slusati samo jazz.... Ima ljudi koji ne slusaju zenske vokale, kao i oni kojima prija da cuju i elektricnu gitaru sa dosta distorzije, ili orgulje ili mozda fagot... Sta god, nesto cega nema u jazz-u. Jednostavno, dodati ili rok ili klasiku je, po meni, obavezno za test neke komponente. Ne bi bilo lose da covek proba malo i toga - nece da boli.

Uopsteno, jako fin broj. Jako mi se lepo dopada povecan broj strana, sve je jako uredno, lepo slozeno, casopis izgleda vrlo profi. Cak su i ove zamerke malo isforsirane, da eto skrenem paznju na ono sto mislim da bi moglo da bude bolje, ali, realno, casopis je vec sad ne dovoljno dobar, vec odlican. Shvatite ovo vise kao pomoc da bude jos bolji, a ne kao zamerku da ne valja. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...