Jump to content


vladaelo

Članovi
  • Posts

    38
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by vladaelo

  1. Na prodaju zvucna kartica EMU 0404 PCI-e. Ispravna. Slike i sve ostalo ima na netu. Moze i slanje postom. Cena: 35 eura
  2. Hvala na svemu. Zadovoljan sam ovim mojim externim rezacem i VERBATIM AZO CRYSTAL diskovima. Mozda nije BIT PERFECT, ali ja sam zadovoljan. Svira mi lepo. Nemam ja vremena da jurim BIT PERFECT, ko ima neka ga juri. Veliki pozdrav svima.
  3. Ceo dan juce i prekljuce izgubih da nadjem da kupim CDRW i nema nigde a zivim u BG-u. Ranije je moglo da se kupi i u trafici a sada nema. Imao sam ideju da rezem FLACOVE kao CDDA i slusam ih na starom CD PLAYER-u (od 50 evra) koji daje bolji zvuk (meni), nego DAC MAGIC (koji kosta 200+evra). O jednostavnosti koriscenja da i ne govorim. Zaista nemam vremena da lutam po gradu i trazim prazne CD-ove, imam decu i to vreme sigurno mogu da potrosim na drugi nacin. Kupio sam ono sto sam nasao VERBATIM CD-R AZO CRYSTAL i snimam brzinom 8X i sta mi Bog da.
  4. Kao sto Delija rece, vredi, samo PC mora prvo da se optimizuje za audio (BIOS + WIN). Zvuk moze da se meri sa nekim jeftinijim DAC-om.
  5. Evo imam ja doticnu karticu i prodajem je za 3000 din ako nekom treba. Napomena: nemam onaj nastavak koji se kaci na 9 pinski konektor. Ispravna, do skoro sam je koristio.
  6. Hm. Sve zavisi od toga sta ce moj stari NAD cd player da procita.
  7. Hvala To je konkretan i dobar savet i moram ga isprobati... samo prvo da vidim da li moze nesto biti sa CDRW.
  8. Neka su skuplji. Originalni CD nema ispod 500 din nigde (a i skuplje, zavisi sta) CDRW moze da kosta 60 din na stapu. Nema mi druge nego da probam sam. CDRW cu snimiti 2x, finalizovati i uporediti sa originalom, na sluskama.
  9. Sad nisam pametan. Kolega GARSON kaze da su novi PLEXTORI shit? A kako bi islo audio sa CDRW? On moze da se reze sa 2x brzinom. Da li je neko probao?
  10. Hvala Viidecu sta se nudi danas od PLEXTORA a imas li predlog za medij i brzinu rezanja?
  11. Dobro. A sta ti predlazes? Nemoj samo da predlozis neki rezac koji je bio u upotrebi pre 30 godina...to sada ne moze da se nadje a pitanje je da li bi nova aplikacija za rezanje radila sa tim. Daj (ako znas) neki novi rezac koji ima da se kupi.
  12. Koristim ovaj dole SAMSUNG SE084D To je eksterni USB rezac i reze lepo i audio diskove a preko programa EXPRESS BURN moze da se reze i 4x.
  13. Znaci nisu za rezanje na kompjuterskim rezacima! Hvala na informaciji. Sta onda uzeti a da ima kod nas i da se postigne kvalitet? (Znam da na ebayu ima sve, ali bih hteo da izbegnem carine)
  14. Da, kvalitet se trazi. Mogu li MEDIA RANGE Music CD ili VERBATIM CD-R Music da se porede sa JVC Taiyo Yuden? Mogu se nabaviti kod nas. Jeste da su nesto skuplji ali ako bi dobio kvalitet, kupio bih.
  15. Hm, meni zvuce dobro i obicni data diskovi kada ih rezem 24x, ali kada ih uporedim sa originalom, ima razlike. Inace, koristim program EXPRESS BURN koji dozvoljava sve brzine rezanja, bez obzira na rezac. Te IMATION nisam probao a nosim se mislju da u VIP VIRTICOM-u kupim MEDIA RANGE music CD-R. Na stapu su i pise da je brzin rezanja do 12x. Kosta 30 din/kom. Racunam da je malo deblji srebrni sloj, te da cu ga rezati 4x.
  16. Slicne teme su bile i ranije, ali ja nisam nasao odgovor. Imam NAD-ov Hi Fi CD player koji osim originalnih diskova cita i narezane CD-R ali cita i CDRW. E sada, cuo sam negde da sto je manja brzina rezanja, bolji je zvuk na CD player-u. Moderni CD-R mediji imaju gotovo providni srebrni sloj za rezanje i namenjeni su za rezanje na velikim brzinama 16x - 52 x. Kada bih njih narezivao sporo (2x, 4x, 6x), spalio bih taj sloj i ne bih uradio nista. Pade mi na pamet da se CDRW rezu sporo, pa da li bi oni bili bolji za audio (narezem ih jednom, finalizujem i vise ih ne diram). A imaju da se kupe i CD-R (Music) koji se narezuju sporije (12x, 16x) Da li je bolje uzeti to ili CDRW? Napominjem da me zanima samo muzika koju imam nameru da slusam na CD player-u.
  17. Slusalice is naslova, potpuno ispravne, perfektnog zvuka. Zajedno sa originalnom kutijom. Cana 35 evra
  18. Zavrsio sam i pregled stampane ploce (lupom). Nista sumnjivo nisam pronasao. U svakom slucaju, koristicu ga i dalje ali ga necu odvrtati. Pozdrav i hvala svima.
  19. Proverio sam negativne (crne) terminale za zvucnike i oni jesu u kratkom spoju sa masom (sasijom) kao i sa masom cinceva, ali mislim da tako i treba da bude (prema semi): http://www.vintageshifi.com/repertoire-pdf/Marantz.php Ostalo je da proverim da li sam nesto slucajno prelemio (ne stigoh danas od drugih obaveza) pa ako i tu ne nadjem nista, koristicu ga ovako "naopacke", pa nek' ide zivot. Valjda nece eksplodirati.
  20. Provericu i to sutra sigurno.
  21. Uradicu to. Sutra, pri dnevnom svelu. Hvala.
  22. Hm. Znaci, mogu da ga slusam?
  23. Pozdrav svima. Pre nedelju dana radio sam zamenu kondenzatora na Marantz PM-30. Nije bilo problema, pojacalo je proradilo iz prve. Podesio sam zatim mirnu struju na po 15mV, kako pise u servisnom uputstvu. Medjutim, slusajuci muziku, primetio sam da se stereo slika toliko suzila da je gotovo nije ni bilo (dosadan skoro mono zvuk). Rekoh, da proverim DC offset i bio je relativno nizak (oko 10mV) po kanalu. Medjutim, konstatovah na moje cudjenje nesto drugo: Instrumenat mi je pokazivao da su zvucnicki terminali obrnuli polaritet. Crveni (pozitivan) sada je negativan a crni (negativan) je postao pozitivan. Da li je moguce da sam nesto zeznuo prilikom menjanja elektrolita? Dalje, kada sam odlucio da sada zvucnicke kablove spojim u skladu sa novonastalom situacijom, odnosno gde sam ranije spajao plus, sada spojih minus i obrnuto, stereo slika se odjednom otvorila i postala ono sto sam i ocekivao. Nista mi nije jasno. Da li je bezbedno da slusam muziku preko ovog pojacala, ili da ga pod hitno maknem?
  24. Dobro Hajde da ostavimo po strani kvalitet diska, materijale i zastitu osetljivog sloja. Zanima me sam upisivi sloj. Da li se on menjao sa porastom brzine rezanja i ako jeste, kako?
  25. Ti govoris o zastiti upisivog sloja, a ja o samom upisivom sloju. Da li se debljina upisivog sloja menjala sa porastom brzine rezanja i ako jeste, kako? Inace, slazem se da je zastita bitna za rok trajanja cd-a. Ovako: Slucaj br 1: Imam no name cd-ove koji nemaju neku posebnu gornju zastitu (srebrno gore, plavo dole) starije generacije, neprovidne bez obzira sto gore nemaju nista. Pretpostavljam da tu neprovidnost uzrokuje upisivi sloj, a sa gornje strane je verovatno samo bezbojni lak. Ovi cd-ovi su snimani odavno, brzinom 4x i dan danas su besprekorni i oni i podaci na njima. Slucaj br 2.: imam Verbatim diskove 52X bele sa gornje strane (neka bela zastitna boja), dole svetlozelene. Posto je sa gornje strane beli lak i natpis VERBATIM uradjen tako sto tamo gde su slova, lak nije nanet, odnosno ta povrsina je srebrna. Kada ga uperim prema svetlu i pogledam kroz ta slova, disk je skoro providan. ovi cd-ovi su snimani pre jedno 4 godine brzinom od 16X, najnizom brzinom koju mi je nudio rezac, odnosno program. Danas su necitljivi ili tesko citljivi. Uslovi cuvanja i eksploatisanja su isti. Otkud ova razlika u trajnosti?
×
×
  • Create New...