Jump to content


Solajaaudio

Članovi
  • Posts

    34
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Solajaaudio's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post
  • Collaborator
  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In

Recent Badges

  1. Da, bas jedinice imaju svoj pojacavac i one su aktivne a srednji i visoki imaju pasivnu skretnicu i pogone se bilo kojim stereo pojacavacem. Tandem SE pojacavac koji je pogonio srednje i visoke je 2X8W, dakle nije potrebna neka snaga.
  2. Iz ugla proizvodjaca i izlagaca. Ja svaki sajam, bilo u svetu ili ovde, dozivljavam stresno. Veliki je to posao i organizacija a nismo imali delic onoga sto su drugi imali, mislim na akusticne tretmane. Videli ste Savinu (Velikinac) sobu. Sve je to trebalo spakovati pa raspakovati, postaviti, povezati pa po zavrsetku sajma obrnuto. Ok, neko ce reci, pa to vam je posao, bas me briga, i u pravu je, ali delimicno. Ja se nikada nisam plasio da se izlozim sudu javnosti. Znam da ce neko hvaliti a neko kuditi, i to je sasvim u redu. Ne mozes zadovoljiti sve i tu je kraj svakoj raspravi. Svako dozivljava drugacije muziku i reprodukciju i to treba prihvatiti kao takvo. Dobro je da imamo mogucnosti da ipak domacoj javnosti predstavimo sta radimo. Kao sto rece Patason, nema tu neke velike finansijske koristi, znamo kakve su nam platezne mogućnosti, ali bilo je tu sistema da ti se zavrti u glavi koliko kostaju i nije lose cuti ih na jednom mestu, kada i gde bi ih inace culi? Hvala svima na poseti i lepim recima, ljudi su mi na hodniku pri izlasku iz sobe pruzali ruku i govorili da je jedan od boljih sistema na sajmu, da li ima onih koji misle drugacije, sigurno ima ali nista strasno, kao sto rekoh ne mozes zadovoljiti sve.
  3. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02qaWCfbeUK5jfvnZA3etxHKsQgqF3s5bXt3zdaH3369WY6qL2qLVV6k2PaFAoi7HSl&id=100063679654456&mibextid=Nif5oz
  4. Rodjen na dan kada i ja, bas sam ovih dana slusao njegovu verziju "STRATUS". Samo da dodam da je bass svirala Tal Wilkenfeld.
  5. Pa i nije bas bio propust, mogli smo mi naravno da uzmemo sobu ali smo zeleli da nas sto vise ljudi vidi. Na Minhenskom sajmu RAAL-requisit je imao tihi sobu ali retko ko je zeleo da udje i da poslusa u tisini, radije su slusali na otvorenom standu gde je bila veca guzva i buka, i isli dalje. Drugo, kada slusate zvucnicku postavku, naravno da se podrazumeva da je u sobi tisina, retko ko nesto pita i ne postoji interakcija izmedju izlagaca i publike. Mi smo zeleli upravo suprotno, zeleli dmo da imamo vecu interakciju sa publikom, da imamo zivlju komunikaciju i da odgovorimo na svako pitanje, a pitanja je zaista bilo mnogo. Koliko se secam, na jednom od ranijih sajmova, Auris je uradio nesto slicno ali u manjem obimu. Svi smo izuzetno zadovoljni i interesovanjem i posetom i odzivom publike, i SAEQ i Solaja Audio su iz Beograda i svako moze da dodje i poslusa slusalice na miru i natenane, ponese svoju muziku na flesu a i Zajecar nije daleko a Aca je cool lik tako da je sajam prosao bas onako kako smo zeleli. Hvala svima, bili ste divna publika.
  6. Na zalost, zbog velikog protoka ljudi nisam uspeo da obidjem ni jednu sobu, te ne mogu da pricam o utiscima, kako god, evo malo slika.
  7. Beograd, Subota 5. Septembar, bar Ulica, Balkanska 13, od 16h-20h i dalje Solaja Audio predstavlja pojacavac za slusalice model HA-1. Ulazne lampe 6N6P, izlazna lampa 6AS7,6N13C, 6080. Snaga 200mW za slusalice od 50 do 600 Ohma. Ponesite svoje slusalice navedenih impedansi i omiljene discove. Izvor Marantz CD 72Mk2 a bice i DA converter Solaja Audio.
  8. Ovog puta ne. Planiramo za drugi put da jednu Subotu odvojimo samo za slusalice.
  9. Subota 20.06. bar Ulica Balkanska 13, Beograd od 17h do 23h slusacemo Solaja Audio Sedra Three pretpojacalo, Solaja Audio hibridno pojacalo (lampe na ulazu, tranzistori na izlazu) 2X150W, SA-HPA2150.
  10. Ne znam, mozda na jesen, kad se dogovorim sa konstruktorima Serbone.
  11. Audiofilsko druzenje u baru "ULICA" Balkanska 13, 23. Maj od 17h. Slusace se cevno pretpojacalo Sinatra line, hibridno pojacalo snage HPA250 (2X50W) Solaja Audio na JBL klubskim zvucnicima. Pustace se i DVD koncerti (Simply Red, Diana Crall, Oscar Piterson, dogovoricemo se sta).
  12. Nije moglo, hteli smo bas obican sistem, i nista pretenciozno, ne znam koja je zvucnica, mogu da se raspitam.
  13. Sta da radim, poznat sam kao sebicnjak i ispaljivac.
  14. Upravo sedimo u ULICI slusamo i uzivamo u klubskoj postavci hi fi opreme (cevno pretpojacalo Sinatra line, cevno pojacalo Sinatra select, Vestax gramofon i NN Acoustics zvvucnici i Solaja audio phono PH1). Pozivamo vas da nam se prikljucite u Subotu 29. 02. od 17h pa do kasno u noc, na neobavezno audiofilsko druzenje. Ponesite svoje test i omiljene ploce☺.
×
×
  • Create New...