Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

Da li neko zna izvođa�e i nazive numera na špicima iz ovih starih TV emisija:

 

Petkom u 22

Kino oko (u pitanju je neki od Leoneovih vesterna ali ne znam ta�no koji)

Kviskoteka (jedno vreme je bio instrumental "623" od Classix Nouveaux ali me zanima ona druga koja je bila na špici mnogo duže)

Sat ispred Dnevnika II (solo vibrafon)

Link to comment
Share on other sites

Proveri da spica za Kino oko nije slucajno bila Ennio Morricone-Farewell to cheyenne. Znam da se dosta vrtela u tom periodu u spici za neku filmsku emisiju, moguce da je za ovu. A za Kviskoteku je i mene dosta interesovalo sta je.

Farewell to cheyenne je iÅ¡la za 7tv dana. Sjajna stvar. Imam je na ploÄi, ali nikako da je se domognem na cd-u.

Link to comment
Share on other sites

U vezi Kviskoteke mene zanima ona druga tema, sto je isla dok su Mlakar i natjecatelji ulazili kroz ona klizeca vrata, neki big band, jako dinamicno.

"Child of Vision" sa albuma "Breakfast in America"

Interesantno je da je ova tema dozivela remix tretman za nedavni revival Kviskoteke. Bas me zanima ko je TO uradio, jer je bas dobro zvucalo. I jesu li dobili prava od Supertrampa :)

Sat ispred Dnevnika II

A spica sa tackicama? Ko je tu muziku uradio?

Kino oko

Nastao je mali haos u komentarima...Jel' na Kino Oku isla Ennio Morricone-Farewell to cheyenne? Ovo me malo buni jer pamtim na spici jednu drugu stvar, neki revnosni gudaci ispod kojih ide neki periodicno repetitivni motiv na onakvom filharmoniskom bubnju, kojeg ne bas mogu nazvati klasicnim ritmom. Davno sam gledao i film iz kojeg je ova muzika, crno-beli iz sezdesetih, cini mi se francuski, sa zenskim likom u glavnoj ulozi i neke jurnjave sa automobilima. Ovo celi zivot pokusavam da identifikujem :heat

Link to comment
Share on other sites

Špicu sa tačkicama iz Dnevnika je komponovao Zoran SImjanović.

"Fairwell to Cheyenne" je iz "Sedam TV dana" a ne znamo muziku iz "Kino oka". Međutim, meni se tu nešto izmešalo što se tiče emisija. Sigurno se sećam da su sledeće tri muzike korišćene za špice ali ne mogu da ih povežem sa emisijama:

Dave Brubeck - Take Five (7 TV dana ili gledaćete ovih dana ili serijski program)

Ennio Morricone - Fairwell to Cheyenne

Pink Floyd - The Wall Pt.1 (najava filmskog programa)

A može li neko da se seti muzike koja je duže od decenije pratila sve reklame za "Beko" ili "Kluz"? Da li je u pitanju jedan od motiva iz "Ponoćnog kauboja"?

Link to comment
Share on other sites

Da razjasnimo ono sto je sigurno

1. Supertramp "Child of Vision" - Kviskoteka

2. "Fairwell to Cheyenne" je iz "Sedam TV dana" iz ranijeg perioda. 100% siguran

3. Tu spicu za istu emisiju je nasledio Pink Floyd - The Wall Pt.1 (nisam bas 100% siguran)

4. Za Beko i Kluz ne znam ali za cuveni stomak eliminator je Yelo "Race"

5. Willi, nisi rekao da li sam pogodio za Petkom u 22

Link to comment
Share on other sites

Seca li se neko spice emisije Vece uz radio. Nekada sam znao ko to svira (jedna od prvih melodija koje sam naucio na gitari je bila upravo ta) ali jbg, krecana radi, zaboravilo se :heat

Genarlni predlog - tema jeste Willijeva ali mislim da nece da se ljuti ako uz TV spice dodamo jos ponesto sa radija. Moze eventualno i muzika iz filmova. Nije lose da se nabaci i link na Youtube ako konkretna kompozicija tamo postoji. Bice lakse za snalazenje...

Link to comment
Share on other sites

Naravno, nemam ništa protiv.

Nažalost, ne sećam se muzike iz "Petkom u 22" tako da osim pouzdane informacije niÅ¡ta drugo mi ne zvuÄi kao poznato.

Ja sam oko 95% siguran da je Vangelis

Evo jos nesto sto mi se dopada i znam 100%

Na RTS je pre desetak (15ak :heat ) godina reklamne blokove najavljivao

Terry Gibbs Quintet - Let's Do It (Parker)

Maynard Ferguson "Gona Fly Now" imao sam cak i plocu, stvar mi se veoma dopadala ali sam relativno kasno saznao :) da je to muzika iz filma, znate svi kog.

Jbg, posle sam zbog muzike pogledao i film :D

http://www.youtube.com/watch?v=mfGUqPbS4uY

Vesti na Bg radiju

Laza Ristovski - Beyond the Horizon

Link to comment
Share on other sites

Baš sam sada hteo da pomenem Zlatka Manojlovića u noćnom programu I programa.

Koda u špici Evrovizije nije Bahova svita br.2 već preludijum iz Te Deum Marc-Antoine Charpantiera ali u simfonijskoj orketsraciji.

A, tu je i crno beli logo. Čeka se da počne nešto zanimljivo, svi su pred televizorom, a i mama je spremila nešto specijalno za večeru.

post-590-128510699544_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koda u špici Evrovizije nije Bahova svita br.2 već preludijum iz Te Deum Marc-Antoine Charpantiera ali u simfonijskoj orketsraciji.

Uuu jeeeeeeeeeeee! :):D Sad znam sta da trazim i sta mi fali od klasike :heat

Willie imas :D od mene.

Vangelis i Blade Runner su korisceni kao neka spica ali se ne secam za koju emisiju :D

http://www.youtube.com/watch?v=DUs79PnT ... re=related

Muziku iz Betty Blue je koristio Filip Mladenovic kao podlogu za svoje aforizme u emisiji "To je samo R&R"

Link to comment
Share on other sites

Poštovani forumaši,

joÅ¡ jednom bih postavio pitanje: da li neko zna koja je muziÄka numera korišćena kao podloga za TV oglase na Studiju B. Ova numera joÅ¡ uvek je aktuelna. Ako neko može da mi pomogne, bilo bi sjajno.

Pozdrav. :heat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...